Serio? Serio! Czyli znowu reklamy Opery :(

Teraz kolejne oszustwo ze strony redakcji dp, jest znaczek niby minimalizacji po kliknięciu zaczyna się pobieranie…

1 polubienie

Tak, o ile wcześniej twierdziłem że reklama nie przeszkadza, w sumie to ciągle nie przeszkadza, ale takie robienie ludzi w ch…a to już poziom poniżej mułu. Blokowanie reklam na DP przywrócone. Może tej nie zablokuje, ale wytnie inne. Skoro wy (redakcja) pokazujecie gdzie macie swoich czytelników, nie widzę powodu żeby traktować was poważnie.

2 polubienia

Spoko, mój błąd – skrypt nie działa poprawnie, naprawię w poniedziałek z rana :wink: tym razem to nie spisek DP :wink:

Opera nadal nie blokuje baneru wiec jednak spisek.

2 polubienia

Ta reklama przestała być irytująca, stała się żenująca.

Celowe wprowadzanie w błąd podczas kliknięcia Zamknij uruchamia się pobieranie. Wypisz wymaluj najgorsza praktyka, którą przećwiczył na klientach MS i za którą dostał tęgie baty.
Tyle krytyki było, a na DP nikt nie wyciągnął wniosków, nic was przypadek MS nie nauczył, że takie działania przynoszą skutek odwrotny do zamierzonego.

No ale zaraz ktoś będzie się chwalić, ile to pobrań zanotowała Opera, jak jej słupki skoczyły!..

Niniejszym Opera została usunięta z Ulubionych.

I niby co się stanie? Ludzie się obrażą i przestaną zaglądać na DP? Widziałeś, żeby przestali używać softu od Microsoftu? Nope - nice się nie zmieniło. I nic się nie zmieni.

Stać się programowi/firmie zapewne nie stanie, bo masa lemingów (jak mniemają o nas ci i inni producenci) i tak zaakceptuje to co im zaserwują. Zła praktyka pozostawia niesmak i zostaje zapamiętana, dokładnie tak jak wspomniany sposób aktualizacji do Win10, czy irytujący autostart treści wideo aktywny przez jakiś czas na DP -> i co - nic się nie zmieniło?

Dziwi mnie twoja postawa, bo to, że godzisz się na te i podobne praktyki, twoja sprawa, ale, żeby jeszcze tego bronić? Właściwie, to już mnie nic nie powinno dziwić…

Dobrze zrozumiałem, że wrzuciłeś to na “produkcję” bez przetestowana? Poważnie?

Co najmniej odrobinę mylisz zakres działania pewnych praktyk. Nie porównuj zakrojonej na szeroką skalę akcji uaktualnienia oprogramowania, do treści serwowanej na lokalnym portalu, który (jakby na to nie patrzeć!) bardzo dużo daje od siebie ZA DARMO! Każdy by brał, ale nikt nie chciałby dać nic w zamian. A mnie osobiście reklama nie drażni, a co więcej, nie czuję się lemingiem. Niedługo niechcianą i nietolerowaną praktyką będzie konieczność kliknięcia zakładki do DP, albo co gorsza (o zgrozo!) wpisania dresu w pasku…

Głupota też. Albo krótko żyjesz, albo mało się uczyłeś. Do złych praktyk porównać taki zabieg, to działanie szaleńca.

1 polubienie

Reklama reklamą, ale jak jest możliwość i klikam na Zamknij i zaczyna się pobieranie, to już jest robienie ze mnie idioty. I mówisz, że jestem szaleńcem, że nie zgadzam się na takie działanie i je wytykam? Porównanie jest proste i czytelne i dosadne.

Myślę, że wszystko co w kwestii działania tej reklamy miało być powiedziane, zostało już powiedziane przez administratora. Lejesz jad i tyle. Przeszkadza Ci, to nie klikaj, albo nie zaglądaj tutaj do czasu, aż skrypt będzie poprawiony. Proste. Ponadto nie wiem, gdzie tam na tej reklamie jest przycisk zamykania.

DP utrzymuje się z reklam byś sobie mógł bez płacenia czytać artykuły, w czym przeszkadza Ci to jedno małe, kolorowe okienko od reklamodawcy. Na DP nie ma agresywnych reklam i serwis jakoś zarabia na swoje, a Ty bijesz pianę. Gdy zaczęła się jazda na antyblockery to przestałem z takowych serwisów korzystać. DP jeszcze nie sięgnęło po te metody. Póki co nie muszą, bo są użytkownicy bardziej ogarnięci niż Ty, którym reklamy nie przeszkadzają i dają stronie na nich zarobić.

2 polubienia

Wystarczy najechać na V i jest zamknij który oczywiście nie zamyka a rozpoczyna pobieranie

6t7890

@narandill pisał już, że skrypt źle działa i zajmie się tym w poniedziałek. Być może u niego na testach działało to jak należy, ale nie przewidział jakiegoś wyjątku. Zdarza się.

Może mi ktoś wytłumaczyć co opera blokuje skuteczniej ?
Bo na pewno nie reklamy, czyli albo w ciula robi mnie opera albo redakcja DP.

Po prostu środowisko skupione wokół portali IT tak ma. To na ogół ludzie z monopolem na prawdę i rację. Coś jak wielu panów w okolicach 60-ki. Uprzedzając reakcje tych z napiętymi majtami - “na ogół” i “wielu” =/= “wszyscy”.

3 polubienia

U mnie po zmianie useragenta w firefoxie na opere reklama znika.

W takim układzie wystarczy zmienić podpis z Zamknij na Pobierz i będzie po problemie. Sama strzałka sugeruje pobieranie, a przyznam szczerze, że nawet nie próbowałem przy tej reklamie kombinować, bo jest umieszczona w miejscu, w którym kompletnie mi nie przeszkadza.

No bo po UA wykrywają, a widać dodatek działa na tyle że nie da się wykryć udawania Opery na Firefox lub Chrome na Operze.

Nie ma to jak samokrytyka, co? :wink: