Serio? Serio! Czyli znowu reklamy Opery :(

I to wyglądało przynajmniej znacznie ładniej, niż ten obecny banner.

2 polubienia

Użytkownicy robią moim zdaniem krok za daleko jeżeli chodzi o blokowanie reklam. Serwis się z czegoś musi utrzymywać i są to własnie reklamy. Na DP nie ma latających banerów, mrugających okienek i takich tam tylko proste reklamy w kilku miejscach. Na głównej jest pięć banerów, przy artykułach 3-5 (w zależności od długości artykułu) i moim zdaniem nie wpływają na immersję. Coraz większe wrażenie odnoszę, że niektórzy poszli na wojenkę z reklamami i blokują wszystko. Potem wszyscy wielce zaskoczeni, że strony chcą przechytrzyć ich blokery reklam i wzniecają bunt, no bo jak tak można? Jestem prostym człowiekiem i tam, gdzie nie ma hałaśliwych, wyskakujących, czy agresywnych reklam bloker mam wyłączony i daję serwisowi zarobić na siebie. Nie wiem, może to czas na wprowadzenie abonamentu na zniesienie reklam? Tylko czy w ogóle ktoś by za to płacił, bo przecież Internet ma być za darmo…

@MartinaNeumayer, wytłumacz mi jedno. Kiedy czytasz jakiś wpis na głównej DP, to górną część strony, tą z reklamą Opery, masz poza widocznym obszarem na monitorze. W jaki sposób Cię to rozprasza?

1 polubienie

Szczerze: widzę jeszcze jeden powód: zabezpieczenie się przed potencjalnym serwowaniem złośliwego oprogramowania przez “złą reklamę”.
Żeby nie było: ja się już dawno przerzuciłem na przeglądarkę z sandboxem, więc nie mam powodu do blokowania.

Dziękuję za informację. Bo nie wiedziałem, czy to ja jestem nieprzytomny i ich z automatu nie widzę (skupiając się tylko na czytanym tekście), czy zostały każdemu wyłączone. Teraz znam całą prawdę - dla mnie to coś tak naturalnego, że podświadomie je ignoruję. :laughing:
Chociaż, czy to coś dobrego? Nie powinienem zadawać takich pytań, ale jednak: czy bez klikania w reklamy portal zarabia?

Na forum pojawiają się takie pajace, którzy na forum konto mają od roku, 900 postów na karku i myślą, że wszystko im się należy i do tego za darmo.

Nawet na szacunek trzeba sobie zapracować, tego pajacom za darmo się nie daje.

4 polubienia

Zarabia, bo udostępnia przestrzeń na portalu. Za kliknięcia pewnie dostaje się więcej. To tak jakbyś na swoim budynku lub posesji pozwolił powiesić/postawić baner z reklamą. Zrobiłbyś to za darmo? :wink:

Wchodzę na stronę… coś chcę popatrzeć i w pewnym momencie - nie od razu przy ładowaniu - wyskakuje mi ten banner, co powoduje obniżenie (przeskok) całości w dół. I to mnie wkrowia, bo zaczynam coś czytać, a tu “pyk” i zjazd. Tak jakby ten baner doładowywał się na końcu samym.

1 polubienie

Hmm, u mnie, po aktualizacji polskich filtrów do uBlocka, reklama opery w końcu zniknęła. :star_struck:

1 polubienie

Ostatnio zgłaszam na githubie wszystkie nowe “cuda” z logiem opery. :wink: Redakcja nie powinna oczywiście mieć problemów bo blokowanie reklam przez ublocka a nie wyświetlanie ich na operze na jedno wychodzi. Tracą tak samo na ublocku jak na blokowaniu opery… “Opera blokuje skuteczniej” :wink:

Mnie ta reklama pozytywnie zaskoczyła :stuck_out_tongue_winking_eye:

Używam ublocka, a tu pojawia się reklama ‘opera blokuje skuteczniej’. Nikt nie dodał żadnych flashów, 100MB javascriptu, uciekających ‘x-ów’.

Gdyby wszystkie reklamy były takie jak ta, to spokojnie mógłbym się z ublockiem pożegnać, niestety NIE SĄ.

1 polubienie

Szło by to rozwiązać prostym sposobem. Na sztywno ustawić w tym miejscu przestrzeń na reklamę. Ci z blokerami zobaczą biały, pusty kawałek, a ci bez blokerów nawet nie zauważą zmiany. Taki kompromis. Mnie na Allegro to zawsze wkurzało.

Taaadamm… :wink: I mogieta mię z reklamami szanowni reklamiarze cmoknąć z piruetem.
Ogarnięte na cacy.

1 polubienie

"Ci z blokerami zobaczą biały, pusty kawałek…"
Nic nie zobaczą, wytnie się jak wszystko inne. :wink:

Niekoniecznie. Teraz reklama decyduje o wysokości forum. Wystarczy wrzucić pewnego rodzaju pusty panel/cokolwiek o wysokości reklamy i dopiero na to nałożyć reklamę. Wtedy nie powinny robić się kwiatki ze zmienianiem wysokości. Myślę, że temat do ogarnięcia.

1 polubienie

To proszę podpowiedz jak zablokować tego div-a.

Są też z 10-13 letnim stażem na tym forum, piszą za dużo caps lockiem, całą wypowiedź pogrubiają oraz robią ciągle spacje przed znakiem interpunkcyjnym - chodzi że używają tego wszystkiego na raz w odpowiedzi (a nie np. pytajniki Lordjahu lub Seby22821).

1 polubienie

uBlock i filtry polskie od majki it - powinny być domyślne.

Po instalacji wybierz opcje aktualizacji lub lepiej czyszczenia pamięci list i aktualizuj dopiero.


Opcjonalnie możesz dodać polską listę wskrzeszoną przez @krzysiek-gala:

https://easylist-downloads.adblockplus.org/easylist.txt

(https://adblockplus.org/subscriptions#type_ads)


A jak wciąż się przebija to musisz poczekać na @MartinaNeumayer i jej kilka własnych reguł lub jej listy bo np. używa jakieś innej do wycinania cookies (jakaś prebake reaktywacja).

1 polubienie

Co to ma do dyskusji na temat reklam?

Reklamy na forum i portalu są niezauważalne. Pomimo, że są, ja ich nie widzę, a niektórzy skomlą tu jak zbity pies.

1 polubienie

Reklama dudy wam nie przeszkadza? Czy tak na Operę macie tylko hejt?

1 polubienie