Sieć 5GHz zrywa non stop

Najpierw włączył, działał przez godzinę i sam się wyłączył, to sugerowałem mu, aby sprawdził w ustawieniach odnośnie restartu. Nie wiem, nie mam Asusa, nawet w TP-Linku nie ma opcji ustawienia restartu. I raczej nie ma takich ustawień w routerach, przynajmniej ja nie spotkałem się . Po czym, przestał mu działać, ot tak. To radziłem mu, podłączyć pod inną listwę, bo myślałem, że tu jest problem. I też nic. A czy spalił, to okaże się co mu w sklepie powiedzą, a kupował w Komputronik.

Sprawdziliście zasilacz od routera, podłączyliście inny z ta samą wtyczką i o tych samych parametrach? Poza tym ja nie krytykuje TP-Linka, za to, że dajmy na to an 100 sztuk 5 padnie tylko za ich funkcjonalnośc i jakośc. Ty piszesz, że nie kupisz Asusa drogiego bo akurat twoj kumpelk miał pecha i trafiłą mu się ferelna sztuka, to moze sie kazdemu zdazyć. Mnie tu kiedyś pod innym nickiem, który usunąłem potem zjechano za wypisywanie, że akurat mi po 12 godzinach działania padł SSD GoodRAM iorytiumPRO 256, a ja pisałem nie kupuj tego bo mi padł. Odpósciłem bo faktycznie było to bez sensu.

Każdy kupuje co chce, ale robie hejtu czy negatywnych opini o sprzecie bo mówie z 5 sztuk ferelnych się trafi to bez sens. Ja nie kupuje sprzetu tylko patrząc na testy czy opinie w internecie tylko tez na to co mi działało najlepiej. Asus głównie robi routery na Broadcomie i Artheos z czego Artcheosy są tansze i tansze Asusy. Podaj mi model TP-0Linka na dwurdzeniowym Broadcomie i taniego?

Wszystko było sprawdzane a co do TP-Linka, to funkcjonalność i jakość ma dobrą. Zanim kupiłem pierwszego TP-Linka, to też patrzyłem na inne routery, nie patrzyłem na cenę jak to robi większość, ale na porty, funkcje itd. I naprawdę spodobał mi się TP-LINK, a że wieszał się po ponad dwóch latach latach, to trudno.
Jedno Ci powiem, bo znowu mylisz się. Nie napisałem, że nie kupie Asusa, bo kumplowi padł asus jaki ty masz. Skoro kupiłem, to po co mi kolejny???
Jeszcze te twoje ostatnie zdanie o dwurdzeniowym Broadcomie. Musiał bym mieć naprawdę duże wymagania, aby kupować taki router.

Ja kupując ten router mam nadzieję, że posłuzy dłużej niż 3 lata gwarancji Asusa, a za te 3 lata moze się duzo zmienić, bedę miał dostęp do światłowodu to podpinam i jade, a nie znowu kupowac router bo mam za słaby. To jest router do wszystkiego i na długo, jeżeli nie nawali. Dobry chip w routerze nie jest tylko po to, zeby był dla nie wiadomo kogo i czego bo od tego tez zalezy wydajnośc całej sieci.

Widzisz, ale co z tego, że TP-Link ma to co chcesz, jak ja nie mowię, że mogłes kupić asusa za ponad tysiąc, są tansze i lepiej działające niz TP-Linki i dopóki kiedykolwiek nie sprobujesz mi i innym użytkownikom Asusa routeróœ nie uwierzysz. Ma on tez to, przeczytaj zanim powiesz po co mi ta funkcja.

https://www.asus.com/support/FAQ/1012070/

O rany, ile funkcji ma, ile bajer ma, no faktycznie zajebisty router… A tak na poważnie, dupy nie urywa i nie lubię wywalać kasy na coś, co i tak u mnie się nie przyda. Mam swój i zadowolony jestem.

Z takim podejściem trzeba było zamiast routera kupic najtańszy Acess Point też by cię zadowolił, bo po co dodatkowe funkcje w routerze, no po co? To tylko bajer, a router ma rozdzielac sygnał od dostawcy tylko i aż, ale zapominasz, ze za dodatki sdię płąci tak w routerach jak np. TV SMART czy Smartdonach.

1 polubienie

Ja już pisałem, dlaczego kupiłem taki a nie inny router. Moje podejście jest dobre, ale mam wrażenie, że przez całą dyskusję, chcesz mi powiedzieć , że debilem jestem lub niedouczony, bo kupiłem taki a nie inny ok 1000 router. Dalsza dyskusja z tobą nie ma sensu.

Z tobą też nie ma sensu bo to jak dyskusja Intel vs AMD, każdy idzie w zaparte za swoim “ulubieńcem”. :slight_smile:

Hej,

Generalne nie należy generalizować. :rofl: To jest sprzęt elektroniczny, który ma prawo się zepsuć - czasami dzieje się to szybciej, czasami nie, a czasami w ogóle nie następuje. Jak z przykładem tego GoodRAM Iridium PRO 256. Ja mogę na przykład napisać, że używam w drugim laptopie od dwóch lat takiego dysku i działa bez zarzutu - a komputer naprawdę rzadko kiedy wyłączam. :smiley:

Co do porównania TP-Linka i Asusa to ja napiszę tak. Mam Asusa RT-N18U oraz TP-Link Archer AC2600. Jakie są moje obserwacje po dłuższym czasie użytkowania? Mimo słabszego wnętrza, Asus działa niezawodnie i stabilnie. Menu jest bardzo dopracowane, mnogość funkcji powala. W obecnej chwili to Asus stanowi główny router, a TP-Link działa w trybie Access Pointa. Dlaczego? A no TP-Link niestety nie potrafił zestawić poprawnie połączenia VPN mimo poprawnej konfiguracji. Na plus dla TP-Linka na pewno trzeba zaliczyć jednoczesne działanie w częstotliwości 2,4GHz oraz 5GHz. W TP-Linku menu jest przejrzyste (szczególnie po liftingu to BlueUI), są też teksty pomocy, ale możliwości konfiguracji zaawansowanej są dość ubogie. I taki prosty przykład - Asus ma możliwość ustawienia trybu routera, reapetera, AP i mostu multimedialnego bez przełączania kabli. W TP-Linku by skorzystać z trybu AP trzeba przełączać kable do switcha i wyłączyć serwer DHCP - w Asusie robię to jednym kliknięciem. No i chyba najważniejsze - ostatnia aktualizacja oprogramowania dla TP-Linka ukazała się 2017-03-06, podczas gdy dla Asusa pojawiają się okresowo i ostatnia wydana została 2018-03-29, mimo że jest to już kilkuletni model. Aha, i jeszcze jedno - za Asusa dałem jakieś 300 PLN, TP-Link kosztował nieco ponad 700 PLN.

Zresztą menu można sobie porównać korzystając z emulatorów. Pierwszy dla Asusa, drugi dla TP-Linka:

Pozdrawiam,
Dimatheus

Fajnie to napisałeś tylko jest jedno kluczowe ALE w tym wszystkim, właśnie cena, ludzie wolą za grosze kupić TP-Linka niż ra, a dobrze inny. Owszem cena nie zawsze świadczy o jakości, ale jak sam napisałes, Asus aktualizuje firmware do kilku letniego sprzetu bo to jest mozna powiedziec mały Linux na router. Tez miałem RT-N18U i pamiętam, że raz się ukazała aktualizacja i pisało update kernel Linux. To było z 3 lata temu. Ty kupiłes akurat droższego TP-Linka, ale jak sam piszesz nie dokońca jest to równe cenie :slight_smile:

Hej,

No tak, wiele osób patrzy przez pryzmat ceny. I nie ma się co dziwić - skoro nie widzi się różnicy w działaniu i nie potrzebuje jakiś szczególnych, zaawansowanych funkcji, to po co przepłacać za sprzęt. Tylko bardziej świadomi swoich potrzeb użytkownicy mogą na sprawę patrzeć inaczej. No bo dla przykładu, czy każdy użytkownik potrzebuje obsługi tunelów VPN poprzez router. Ja potrzebuję, ale 100 innych niekoniecznie.

Na szczęście nie kupiłem - dostałem w prezencie od Redakcji portalu. :slight_smile:

Pozdrawiam,
Dimatheus

Wiesz tak nie dokońca. :slight_smile: Komputera z wypasionym procesorem typu i5 nie kupuje się tylko po to, zeby wyciskac z niego siódme poty bo gry ledwo 50% mozliwości wykorzystują bo wiekszośc zadowalają dwa rdzenie :slight_smile: W Routerze tez chi ma swoje dopowiedzenia, w moim 4G-AC68U jest jak w RT-AC68U 2 rdzeniowy ARM co swoje robi bo lepiej sobie radzi jak wiecej uzytkowników korzysta. mTaki Asus nawet bez zaawansowanej konfiguracji jak chodźby RT-N18U jest lepszy od każdego TP-Linka tańszego czy około równej ceny. Mnie Asusy nigdy nie zawiodły dlatego po 2 miesiącach kupiłem wspomniany z LTE bo szansa, że zmienie na światłowód nikła chodzby przez koszty dosciągniecia światłowodu do mnie do domu od głównej drogi -100-150metrów), a i LTE lepiej działa mimo wszystko.

Hej,

Tak, zgadza się - ale większość użytkowników po prostu nie potrzebuje zaawansowanych ustawień, co zawęża krąg poszukiwań routera do tych tańszych, a sprawdzonych rozwiązań, które są popularne, a dzięki temu łatwiej znaleźć pomoc na forach, gdy coś złego się dzieje z urządzeniem bądź jego konfiguracją.

Pozdrawiam,
Dimatheus

Zależy co masz na myśli zaawansowane ustawienia. Ja VPN nie używam a podobno TP-Linki wywalają się przy LTE. Co do Asusa, pisałem wyżej, że kumplowi padł, niestety, ale wymienili mu. Mimo zmiany na nowy router, teraz net mi rozłącza się, czyli coś jest z linią DSL. A w BOK mówili, że z ich strony jest wszystko dobrze i zastanawiam się, czy mi filtr nie pada. Choć jak neta nie było, to sygnał w telefonie był.

AAA, gdyby znowu wieszał by mi się router jak ten poprzedni, to mam na oku Asusa. Ale nie dlatego, że zachwalacie, ale po raz trzeci nie będę tej samej firmy kupował. Tak zrobiłem z telefonem komórkowym, 2 x HTC i zmiana na Samsung:)

To tobie wymienili czy kumplowi, bo potem piszesz, ze mimo zmiany tobie sie dalej psuje. xDSL to nie ADSL. xDSL to RJ-45, ADSL to RJ-11 (telefoniczne).

Padł mu Asus to mu wymienili, a Ty piszesz o tym jakby wszystkie Asusy to padaki.

Nie zgodze się z Tobą. Kupiłem Asusa za 1200 zł, skonfigurowałem i jakby nie ciekawość co na nim i jak działa, przez co zaglądam na jego stronę konfiguracyjną to nie mam co zaglądac, szukac pomocy na forach bo działą wszystko jak na żadnym TP-Linku, a miałem ich kilka własnie od wpływem for. Po co wydawac na Asusa pisano skoro TP-Link zrobi to samo. Z TP-Linkami ciągłe uzeranie bo to czy tamto nie działa, bo WiFi 5Ghz na Asusie działą na drugi koniec domu, a na Archer C2 V1.0 w jednym pokoju, więc sorry. Drogi router to nie tylko zaawansowane funkcję, które moga się kiedys przydac jak nawet nie odrazu, ale sprzet, firmware, który pozwala raz skonfigurowac i zapomniec, chyba, ze się popsuje co moze się zdażyć na najdrozszych profesjonalnych sprzętach sieciowych.

Hej,

Jasne, tak najczęściej wygląda scenariusz. Dziwne, u nas działa. A później się okazuje, że problem był jednak po stronie operatora.

Ja to akurat miałem nieco inaczej. Zaczynałem od TP-Linków. Pierwszy był TL-WR740N, później TL-WR841ND, dodatkowo jakiś Access Point (coś w stylu tego - https://www.tp-link.com/pl/products/details/cat-12_TL-WA801ND.html). Jak zwiększyłem prędkość neta do 120Mbps, potrzebowałem już czegoś z gigabitowymi portami LAN i lepszym zasięgiem. I to przełożyło się właśnie na Asusa, o którym pisałem wcześniej.

No tu faktycznie jest padaka, bo TP-Link do większości routerów daje antenki z zyskiem na poziomie 2, maks 3dBi, a Asus zwykle 5dBi.

Jak działa poprawnie, to i o TP-Linku możesz zapomnieć. Tak było w przypadku tego TL-WR740N. Po konfiguracji działał zarówno przy łączu 30Mbps, jak i przy 60Mbps - wszystkie w UPC oczywiście. :slight_smile:

Pozdrawiam.
Dimatheus

To ja miałem jakiegoś giga pecha do tych TP-Linków :slight_smile:

Hej,

Czasami to nie sam pech, ale jakieś specyficzne połączenie sprzętu - na przykład router TL-WR841ND przy połączeniu z modemem Cisco EPC2203 zawieszał się regularnie, kilka razy w tygodniu, a TL-WR740N nie miał najmniejszych problemów. Dlaczego? Nie mam pojęcia. Pewnie jakiś bug w firmwarze.

Pozdrawiam,
Dimatheus

No widzisz firmware to najwieksza bolączka TP-Linka bo czy bedzie prosty graficznie czy to nowe Blue coś tam to i tak nie wiele pomaga, a tez swoje robi środek, nie wiem czy TP-Linkj zainwestowałby w Broadcoma bo pewnie cena sprzetu by podskoczyła i nie wielu by kupiło. Asus RT-AC53 z dwoma LAN gigabit i Wan gigabit za około 180 zł tez jest na Broadcomie i to jego jedna z wiekszych zalet, a te chipy są naprawde zarabiste w porównaniu z Realtekami, które daje TP-Link w wiekszosci.