Sieć 5GHz zrywa non stop

Hej,

Firmware jak firmware - większy problem jest z tym, że że strasznie rzadko wypuszczane są aktualizacje, które mogą naprawić błędy. Asus pod tym względem TP-Linka bije na głowę. Chyba że po prostu wychodzą z założenia, że jeżeli komuś przeszkadza oryginalny firmware, to zainstaluje sobie Tomato czy coś podobnego i będzie stabilniej, a i zaawansowane funkcje się pokażą…

Pozdrawiam,
Dimatheus

Tylko, ze to co alternatywne w oprogramowaniu do takieego sprzetu jak router nie zawsze musi być lepsze.

W wiekszości domów port LAN używany jest jeden i reszta leci po WiFi dlatego uważam, że powinno sie polecać Asus RT-AC53 bo fajny router gigabitowy i 5Ghz. Gdyby zaczął schodzić z pułek podejrzewam, że Asus zrobiłby jakas promocje, albo obnizył cene. Niestety większośc na forach uważa Asusy w sprzecie sieciowy do domu za rarytas dlatego tez nie wiele osób kupuje i kosztuje ile kosztuje zwłąszcza routery z wyższej półki. TP-Linkóœ wszedzie na półkach tyle, że ciężko zwrócić w sklepach uwage na Asusa. Czemu? Bo TP-Linki się poleca wszedzie to schodza jak świeże bułki i sa tanie. Czemu na forach jest tak mało problemów, pytan o Asusy bo nie liczni kupuja i nieliczni jakiekolwiek problemy z nimi mają, oraz nie licznym padają.

Hej,

Sam też tak mam. Wykorzystuję jeden port LAN do doprowadzenia sieci do drugiego routera, który robi za Access Point. Do Access pointa podłączony kablowo jest tylko TV; reszta urządzeń (łącznie z drukarką) jest podpięta pod WiFi.

Wiesz co, cena nie jest jakaś zaporowa - nieco ponad 200 PLN za router z AC to wcale nie jest wygórowana cena.

Pozdrawiam,
Dimatheus

Z AC i gigabitowymi portami. Bo samo AC na cene nie rzutuje tyle co porty Gigabitowe noi naprawde dopracowany firmware w tym Asusie. Chociaż wątpie, że ktoś tutaj zwróci na to uwage.
Gdzie ty go za ponad 200 zł widzisz, jak w X-Kom jest za 179 zł: https://www.x-kom.pl/p/329226-router-asus-rt-ac53-750mb-s-a-b-g-n-ac-repeater.html

:slight_smile:

Hej,

No tak, to jest największa przewaga. :slight_smile:

Wrzuciłem do Google i pokazały się ceny z Media Expert. :smiley:

Pozdrawiam,
Dimatheus

Czyli najdroższy sklep z takimi urzadzeniami :stuck_out_tongue: poza TP-Linkiem.

1 polubienie

Kumplowi wymienili a o problemie z DSL, to ja mam w Orange, mimo, że mam nowy router.

A możliwe jest, że stare filtry pod neostradę mogą wieszać się? Pytam, bo nie dałem splitera, który był dołączony do nowego routera, tylko korzystam ze starego filtra. Z takiego korzystam i znalazłem w necie foto tego filtra:
https://www.google.com/search?q=speedtouch+filtr&client=firefox-b&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwjUv7X3zazaAhXRzaQKHR7FDnkQ_AUICigB&biw=1920&bih=943#imgrc=v3i3E65Ml-swzM:

Filtr masz podłączony do telefonu czy routera pytanie za 100 zł :slight_smile: ?

Hej,

Generalnie takie filtry podłączamy tylko przed telefonem. Zaś przewód biegnący do modemu bądź routera z modemem ADSL podłączamy albo bezpośrednio pod gniazdko telefoniczne, albo do splittera. Generalnie filtry takie się nie zużywają, więc nie ma konieczności ich wymiany. Podobnie jak splittery - no chyba że często były podłączane i odłączane przewody, przez co wyrobiły się mechanicznie.

Pozdrawiam,
Dimatheus

Ja to wiem, 12 lat z neostrada “spółżyłem” i predkością maks 4
Mb/s :slight_smile:

Ty to mnie takimi pytaniami rozwalasz. Filtr mam między gniazdem a routerem. A jak neta nie ma, to odpinany wtyczkę od gniazda i ponownie wpinam i jest net. Dziwne, bo zakłóceń na linii telefonicznej nie mam.

Hej,

Ale filtr powinien być właśnie pomiędzy gniazdkiem a telefonem, a nie gniazdkiem i modemem/routerem. Filtr ma za zadanie tłumić częstotliwości odpowiedzialne za przekazywanie danych, a słyszalne w telefonie jako dziwne brzęczenie.

Pozdrawiam,
Dimatheus

Filtr jest po to, aby oddzielił dane internetowe od sygnału dla telefony. Filtr podłączasz do gniazdka telefonicznego, a telefon do filtra.

Wiesz, nie wiedziałem o tym … A tak na poważnie, to ja mam taki filtr i takie gniazdo, że wtyczka od gniazda ma dwa wejścia, na jednym jest bez filtra telefon, a na drugim z filtrem router . Taką mam wtyczkę:

Co ja na czarno napisałem?? Dalej nie rozumiesz?? Czy wiesz lepiej?? Filtr wsadż w gniazdko w jedną dziórke, a do filtra PODŁĄCZ TELEFON

Myślisz, że tak od początku nie robiłem??? Nie działało i były zakłócenia, teraz jest dobrze. Nie pisz mi, co wiem, tylko napisz czego nie wiem;)

Masz coś zwalone bo prawidłowo do filtra podłącza sie telefon, jak podłączysz filtr do routera to nie powinna się linia w ADSL zsynchronizowac bo wtedy router dostaje sygnał telefoniczny, a nie transmisje danych, albo zwalony filtr.

To nie jest kwestia próbowania tylko tak to działa technicznie.

Poprawka, źle Ci napisałem, mam podłączone od samego początku jak napisałeś. Tylko czemu net pada, skoro BOK mówi, że u nich nie ma awarii???

Daj zrzut z routera gdzie sa parametry lini ADSL.