Sieć lokalna nie działa, problem z dns i dhcp

Jestem podlaczony do internetu przez router. na laptopie internet dziala bez problemu. na moim pc nie wyswietla ze kabel jest nie podlacozny wiec karta sieciowa powinna byc ok. ale internet wogole nie dziala, caly czas jestem offline. gdy probuje naprawic polaczenie to wyswietla sie to:

http://img8.imageshack.us/img8/7024/beztytuuvdc.jpg

normalnie jak jest jakis problem to pisze tylko ze nie moze odnowic adresu ip, ale wtedy resetuje router, czy sprawdzam kable i wszystko dziala. ale teraz wyswietla sie tez ta linijka ze nie powiodlo sie odswiezanie wzystkich dzierzaw DHCP i ponowne rejestrowanie nazw DNS (nie mam pojecia o co chodzi).

dodam ze przed tym jak przestal dzialac internet optymalizowalem pc tak jak jest opisane w tym topicu: przyspieszenie-pracy-optymalizacja-t68892.html

nie zrobilem wszystkiego co jest tam opisane (zrobilem defragmentacje diskeeperem, wyczyscilem rejestr jv16, Ccleaner, ATFcleaner, wylaczylem przywracanie systemu, tweak-XP Pro, i w zasadzie to wszystko)

i po tym wszystko bylo ok. ogladalem jakis film (w trakcie ogladania filmu chyba robila sie defragmentacja) i wtedy brat odpial mi kabel od pc i podpial do swojego laptopa, skonczylem ogladac film, potem w cos gralem i jak podpialem kabel do pc to juz nie dzialal wogole i tak od dwoch dni.

ktos wie jak to naprawic?

ja miałem cos podobnego.Używam liveboxa TP i łapałem fale przez wirellesa po jakim czasie przestał łączyć limited-connectivity-czyli-problem-lacznoscia-intern-t348429.html może to ci pomoże , mi pomogło

nie chodzi raczej o to bo jak podpinam laptopa to wszystko smiga. wydaje mi sie ze przy defragmentacji sie cos zjebalo

u mnie derfagmentowałem ale mi chodziło normalnie defrgmentacja tylko porządkuje pliki