Sieć niezidentyfikowana przy połączeniu DSL

Witam. Stawiałam od nowa system i pojawił mi się problem z połączeniem internetowym. Mam router D-link. Do niego podłączone są przewodowo (WLAN mam wyłączony) dwa komputery. Jeden stacjonarny i laptop. Właśnie w tym stacjonarnym stawiałam system. Kiedy włączam komputer nie mam połączenia z internetem. W centrum sieci i udostępniania mam sieć domową i sieć niezidentyfikowaną. Żeby nawiązać połączenie internetowe muszę wchodzić w menadżera urządzeń, wyłączać kartę sieciową i włączać ją na nowo. Wtedy dopiero komputer łączy się z internetem. Po połączeniu w centrum sieci widnieje już tylko sieć domowa. W laptopie mapa sieci to: komputer - D-link - internet. W stacjonarnym (tym, z którym są problemy) wygląda to tak: komputer - nieznane (wielki niebieski pytajnik) - brama - internet. Próbowałam resetować router. Sprawdzałam ustawienia. Nic nie pomaga. Mam kartę sieciową Atheros i system Windows 7 Home Edition.

Spróbuj zaktualizować sterowniki do karty sieciowej. Sterowniki mogą być w Windows Update:

pytanie-dotyczace-aktualizacji-systemie-windows-t483969.html#p3049515

nie-umiem-zainstalowac-internet-explorera-pod-windows-t476064.html#p3003364

Aktualizowanie sterowników: bluescreen-windows-t489660.html

Przejrzenie dzienników: windows-zawiesza-sie-ekranie-zapraszamy-t483583.html#p3047732

Zobacz: jestem-polaczony-siecia-jednak-nie-mam-internetu-t496653.html, zwłaszcza część “W razie dalszych problemów” przy czym nie korzystaj z polecenia netsh wlan show all.

Czy masz możliwość połączenia przez Wi-Fi i sprawdzenia jak będzie?

Powodzenia.

Pozdrawiam.

Sterowniki mam zaktualizowane, też to sprawdzałam. Mam połączenie z siecią. Problem tkwi w tym, że po wyłączeniu komputera i routera, przy następnym włączaniu komputera pojawia się to, co opisałam. Wtedy,żeby uruchomić internet (mam neostradę) muszę wchodzić w panel sterowania, wyłączać kartę sieciową i włączać ją na nowo. Wtedy dopiero uzyskuję połączenie. Przyznasz, że jest to uciążliwe. Ktoś miał już podobny problem (na tym forum), ale się nie pochwalił rozwiązaniem. Wydaje mi się, że problem pojawił się właśnie po pobraniu aktualizacji.

Poczytałam sobie, ale tam są opisane przypadki z routerem bezprzewodowym. Ja mam połączenie przez kabel. Wi-Fi wyłączyłam, bo niestety mam uczulenie.

Wyłączasz stacjonarny całkowicie z prądu? Mam na myśli, że odłączasz listwę od zasilania lub wyciągasz wtyczkę od zasilacza lub wyłączasz zasilasz tak, że komputer nie jest w ogóle podłączony do prądu. Kiedyś miałem podobny przypadek, zawsze po odłączeniu komputera z prądu przez jakiś czas karta nie działała, zaczynała działać dopiero po jakimś czasie, w końcu okazało się, że była uszkodzona. Jeśli masz możliwość, sprawdź na innej karcie sieciowej, czy problem występuje.

Pozdrawiam!

Faktycznie zawsze wyłączam wszystko i na końcu listwę. Gdzie jest ta karta sieciowa? Sory, ale nie bardzo wiem co jest w środku komputera. Czy można zamienić (do sprawdzenia) z kartą z laptopa? Dziś np. połączenie miałam od razu, ale nie wiem czy to nie odosobniony przypadek.

A jaki masz komputer? http://www.dobreprogramy.pl/System-Info … 13062.html

Zapewne masz zintegrowaną z płytą główną kartę sieciową. To właśnie do karty sieciowej podłączasz kabel sieciowy.

Może wytłumaczę na przykładzie. Mamy płytę główną ASUS P5G41T-M http://www.asus.com/Motherboards/Intel_ … 5/P5G41TM/. Posiada ona zintegrowaną kartę sieciową. Na obrazku zaznaczyłem miejsce, w którym można podłączyć kabel sieciowy rj-45 (router - komputer) http://m2.agitomedia.pl/image/700x700/0 … 8436.2.jpg

image_id: 4776

Chyba, że posiadasz zwykłą kartę sieciową, taką którą trzeba zamontować na płycie głównej: http://allegro.pl/karta-seiciowa-3com-3 … 62045.html http://allegro.pl/karta-sieciowa-tp-lin … 99457.html http://allegro.pl/pci-fastethernet-100-4432 (to są karty PCI). Są też karty sieciowe przewodowe (do których można podłączyć kabel sieciowy rj-45) na USB, wyglądają podobne jak pendrive http://allegro.pl/karta-sieciowa-lan-us … 97424.html. Są też karty sieciowe bezprzewodowe (Wi-Fi) na USB http://allegro.pl/edimax-ew-7722utn-kar … 79744.html http://allegro.pl/tp-link-karta-sieciow … 95460.html.

Karty sieciowej z laptopa do komputera stacjonarnego raczej nie przełożysz chyba, że to karta na USB.

Spróbuj załatwić kartę sieciową i sprawdź jak będzie.

Nie masz może zainstalowanego jakiegoś oprogramowania z niewiadomego źródła?

Mam komputer “Komputronik” z procesorem Intel® Core2Duo CPU E8400 @ 3.00GHz 3.00GHz, zainstalowana pamięć (RAM) 4,00 GB (dostępne 3,25 GB). System to Windows 7 Home Premium. Pewnie mam jak to ty mówisz “zintegrowaną kartę z płytą główną”. Sory, ale o tym co jest w komputerze nie mam zielonego pojęcia, tzn. wiem jakie ma możliwości, ale fizycznie nie wiem co się gdzie znajduje. Wiem, że nie kupowałam tej karty. Kabel podłączałam do istniejącego gniazda. Sterowniki, to oczywiście Windows sam sobie pobierał. Przyznam, że nie instalowałam ich z posiadanych płyt, bo wcześniej mój system, to była Vista (zainstalowany fabrycznie). Później dostałam taką nakładkę Windows 7. Czyli wszystkie stery mam do Visty. Jak je dawniej instalowałam, to okazywało się, że i tak muszę je zaktualizować. Zauważyłam, że te problemy zaczęły się po aktualizacji. Wiesz jak to jest… po postawieniu systemu masz raptem około 300 aktualizacji. Nie bardzo potrafię wytłumaczyć co faktycznie się dzieje, dlatego podeprę się fotkami.

Tak wygląda to menadżeże urządzeń:

http://img812.imageshack.us/img812/5042/40898118.jpg

To właśnie tą kartę wyłączam i po ponownym włączeniu uzyskuję połączenie.

Tak wygląda centrum sieci i udostępniania kiedy włączę komputer:

http://img6.imageshack.us/img6/8919/98925428.jpg

A tak kiedy zresetuję kartę i uzyskam połączenie:

http://img37.imageshack.us/img37/5672/44966276.jpg

No i jeszcze mapa:

http://img715.imageshack.us/img715/7820/33354445.jpg

Nie instalowałam oprogramowania z niewiadomego żródła. Programy, które pobieram są z zaufanych stron np. Dobre Programy. Jedyna zmiana jaką dokonałam, to nowy antywirus. Wcześniej miałam G Datę, a teraz Kaspersky Anti-virus. Acha jeszcze jedno… nazwa D-Link jest napisana przeze mnie. Jestem laikiem. Zajrzałam do laptopa eMa i u niego właśnie tak to było nazwane. Myślałam naiwnie, że to coś może zmienić. Cały czas mam nadzieję, że coś jest źle odhaczone, coś ustawione nie tak. Często przecież tak się zdarza. W ustawieniach karty wszystko jest dla mnie chińszczyzną, ale może właśnie tam pies jest pogrzebany.

Na początek spróbuj poszukać sterowników do płyty głównej, na stronie producenta płyty głównej powinny być sterowniki do Twojej karty sieciowej, skoro to zintegrowana karta sieciowa.

Jeżeli nie wiesz jaki masz sprzęt, to System Info for Windows (SIW) http://www.dobreprogramy.pl/System-Info … 13062.html, zmiana języka na Polski:

i tam przykładowo Sprzęt - System Summary albo Sprzęt - Płyta główna

Albo zamiast z SIW skorzystaj z AIDA64 Extreme Edition http://www.dobreprogramy.pl/AIDA64-Extr … 22112.html a tam przykładowo Komputer - Podsumowanie (za kolegą XMan vista-nie-dziala-mikrofon-skypie-t489563.html#p3083489)

Albo zamiast SIW lub AIDA64 Extreme Edition użyj CPU-Z http://www.dobreprogramy.pl/CPUZ,Progra … 13047.html a tam karta Mainboard i pole Model.

Jeżeli wiesz jaką masz płytę główną, to czas poszukać sterowników. Jeżeli chodzi o szukanie sterowników, to wrzucasz nazwę płyty głównej do Google i dodajesz: " drivers" albo: " sterowniki", na przykład ASUS P5G41T-M lub ASUS P5G41T-M drivers. Chyba pierwszy link w Google: http://www.asus.com/Motherboards/Intel_ … 5/P5G41TM/, tam karta Download i dalej sobie poradzisz. Tam mogą być sterowniki do karty sieciowej, dźwiękowej, czasami graficznej jeżeli jest zintegrowana z płytą.

Czy masz możliwość załatwienia innej karty sieciowej (np. na PCI - taką, którą trzeba zamontować na płycie http://allegro.pl/karta-seiciowa-3com-3 … 62045.html) i sprawdzenia jak będzie?

Jak coś pytaj.

Z nazwy wynika, że karta nie jest zintergrowana, tylko podpinana na PCIe. Jeśli masz możliwość, pożycz od kogoś kartę sieciową, zamontuj ją i sparwdź czy problem występuje. W momencie, gdy nie masz połączenia z internetem, uruchom wiersz poleceń i podaj wyniki poniższych poleceń, zobaczymy jak wygląda w tym momencie konfiguracja sieci.

ipconfig

route print

ping localhost

Pozdrawiam!

Tak to wygląda po wklejeniu komend podczas startu systemu:

http://img842.imageshack.us/img842/8619/cmdt.jpg

Znalazłam instrukcję i jest tam plan mojej płyty głównej (Asus P5Q SE). Okazuje się, że mam jednak kartę zintegrowaną. Ściągnęłam sterowniki ze strony producenta. Nic to nie dało. W takim razie zostaje tylko wymiana karty. Trochę to potrwa, bo nawet gdyby karta nie była zintegrowana, to i tak mieszkam teraz na odludziu i nie miałabym jej od kogo pożyczyć. Jak uda mi się już ją podłączyć, to dam znać czy problem został rozwiązany.

//widzisz, że usunąłem w poprzednim twoim poście duże grafiki i zostawiłem tylko odnośniki, więc dlaczego znowu wklejasz duże grafiki? Proszę więcej tego nie robić.

roobal

Przecież napisałem wyraźnie.

Podaj wyniki tych poleceń jeszcze raz ale dopiero wtedy, gdy nie masz połączenia z internetem.

Chyba źle zrozumiałam. Czy o to chodzi?

http://img10.imageshack.us/img10/1217/39751446.jpg

Nosnik odłączony, nie ma odpowiedzi na pingowanie pętli zwrotnej, więc prawdopodobnie jest to problem na warstwie fizycznej, czyli problem z kartą sieciową. Można mieć nadzieję, że to wina sterownika i ewentualnie jakiś błąd w sterowniku, ale wątpiłbym w to. Potestuj sytuację, o której pisałem wcześniej, tj. wyłącz kilka razy komputer z prądu, odetnij całkowicie zasilanie, potem sprawdź czy problem występuje, gdy wyłączasz komputer ale nie odcinasz go całkowicie od zasilania, czyli nie wyłączasz listwy lub zasilacza tak, żeby komputer miał dostęp do prądu, wówczas powinno się okazać czy to wina karty, czy nie.

Jeśli na komputerze nie masz naklejonych żadnych plomb (takie naklejki, czasami ciężko je odkleić, często jest na nich napisane plomba) lub komputer jest po gwarancji, spróbuj sciągnąć ściankę obudowy i jak możesz, zrób zdjęcie wnętrza komputera (zdjęcie możesz wrzucić do galerii na forum) i podaj link do niego tutaj.

Zdjęcia zrobiłam, ale chyba już są niepotrzebne. Przy okazji odkurzyłam komputer w środku. Jak już wszystko poskręcałam i włączyłam komputer, to zainstalowały się od nowa sterowniki (wiadomo musiałam przecież poodpinać wszystkie kable). O dziwo internet od razu zaskoczył. Robiłam cztery próby uruchamiania komputera (oczywiście wyłączając router i komputer z listwy). Nawet odczekiwałam ok. pięciu minut. Widać coś było nie tak ze sterami choć je aktualizowałam. Najważniejsze, że wszystko jest ok. Dziękuję.

Dlatego pisałem, że jeszcze jest nadzieja, że wina leży po stronie sterownika :wink: Brak odpowiedzi na ping pętli zwrotnej oznacza właśnie problemy na wastwie łącza danych (sterownik) lub warstwie fizycznej (sprzęt) ale ważne, że działa.

Bardzo dziękuję za pomoc. Nie wiem tylko dlaczego wcześniej ten sterownik nie działał. No cóż komputery też mają swoje humorki.