Sieci komórkowe. która najlepsza na kartę. Pomóżcie wybrać

Witam,

Tak jak w temacie … zastanawiam się nad wyborem sieci komórkowej. Obecnie mam abonament w orange ale teraz chcę przejść na kartę (prepaid) … nie chcę podpisywać umowy ani prachodzić na kolejny abonament tylko chcę kupić starter i włożyć kartę sim do telefonu. Interesuje mnie wasza opinia dot poszczególnych sieci. Najważniejszy jest dla mnie zasięg i żeby telefon go nie gubił (mieszkam w woj. śląskim, w Beskidach i nie zawsze go miałam). częściej piszę sms-y niż dzwonię. Zależy mi też żeby były jakieś pakiety tanich sms-ów do wszystkich dużych sieci.

Zawsze podobała mi się oferta sieci Play. bardzo podoba mi się to że nawet kwotą 5 zł można przedłużyć ważność konta o rok … niestety słyszałam że zasięg w play jest kiepski, często go gubi, że jest zly dostęp do internetu i że nikt do mnie nie zadzwoni bo każdy będzie miał do mnie drogo.

Jeśli chodzi o orange (np. POP lub nowe orange go) to chyba raczej go nie wezmę bo aktualnie nie piszę ani nie dzwonię do nikogo z tej sieci.

W simplusie jest strasznie drogo i nie podoba mi się doładowywanie konta (kwotą 30 zł przedłużam ważność konta o 30 dni a kwotą 50 zł nie o 3 miesiące jak to jest np. w orange czy erze ale tylko o 50 dni)

Heyah też mnie raz interesowała ale bardzo mało osób ma tego operatora, nikt z moich znajomych czy z rodziny go nie posiada

Jeśli chodzi o moich znajomych to jedna ma playa, jeden plusa, dwóch erę i moja ordzina również erę. nad T-Mobile też się zastanawiałam ale w internecie dużo osób się na tą sieć skarży, że za drogo itp. Naprawdę nie wiem na co się zdecydować. Pomóżcie.

Podsumowując: zależy mi na dobrym zasięgu, w miarę tanich sms-ach do wszystkich sieci i żeby internet w telefonie dobrze chodził bo często z niego korzystał.

Jaką sieć wybrać? orange, simplusa, erę (T-Mobile), play, czy heyah?

Doradzcie …

czekam na odpowiedzi

pozdrawiam

Polecam zdecydowanie Play Fresh.

Też mi problem, dla mnie to jest zaleta, dzwonią tylko Ci co naprawdę czegoś potrzebują.

Mam Play, woj. śląskie, zasięg wg. mnie super, przedtem miałem Erę i jest tak samo, gdzie jestem tam jest zasięg :slight_smile: Do netu masz pakiety MB.

Tylko Play. Same zalety. A i zasięg poprawia się systematycznie.

Oczywiście Play… a że inni mają drogo,

to nie problem, przecież to Ty możesz zadzwonić :smiley:

Twoje wymagania spełnia tylko Play Fresh, z zasięgiem też nie powinno być problemu bo kiedy nie masz Play to możesz przełączyć na Plusa, można też ustawić żeby telefon był tylko i wyłącznie na zasięgu Plusa.

Play Fresh :!: :slight_smile:

tak, jestem za Play… A internet dziala miodzio - tylko limity :smiley:

Hahaha :wink: Do tej pory wszyscy za Play.

Jak jest u Ciebie blisko BTS Play to bierz PLAY Fresh. darmowy starter znajdziesz tutaj: http://sklep.play.pl/ecommerce/control/ … id=PREPAID

najlepsza sieć PLAY :smiley: :smiley: :smiley:

Mega merytoryczną odpowiedź.

Play ma mały zasięg i słaby internet, jednak roaming Plusa oraz Play Fresh czynią że ich oferta jest diabelskie mocna. Poczytać sobie cenniki, rozpisz sobie rachunek-demo i oblicza ile by to kosztowało w każdej sieci. Pamiętaj też że oferta Najtańsza nie musi być ta najlepszą.

Dokładnie, gdyby nie to, że w Simplusie są krótkie ważności konta to już by mnie w PLAY nie było.

Zapisz się na darmowe testowanie smartfona w PLAY. Jak Ci się poszczęści to dostaniesz telefon na 2 tygodnie. A po zakończonym teście zostanie ci karta sim Play Fresh za darmo.

Od lat jestem w Plusie. Polecam

Polecam również ten artykuł :http://sites.google.com/site/349news

Chyba nie ten link.

Jaki słaby internet?

Ja używam Playa na telefonie z Androidem i śmiga aż miło. Momentami do 5 Mbit/s.

Limity prędkości większe w 4G niż w 3G - mówiąc ogólnie o Play. Tam jest mniej downloadu niż u mnie uploadu. Lepiej chyba jeździć autem z silnikiem 150KM aniżeli z silnikiem 250 KM przykręconym do 70 KM.

A jak się później nie podpiszę umowy to sprzedadzą twoje dane osobowe i będziecie otrzymywać masę SPAMU i będą Was nachodzić jacyś przedstawiciele żebyście coś kupili lub wzięli ubezpieczenie.

Bez przesady. Nie dajmy się zwariować.

Za chwilę dojdzie do tego, że przestaniesz wychodzić z domu. Ludzi się boisz czy co?