Sieci komórkowe. która najlepsza na kartę. Pomóżcie wybrać

(Karolina18 18) #1

Witam,

Tak jak w temacie ... zastanawiam się nad wyborem sieci komórkowej. Obecnie mam abonament w orange ale teraz chcę przejść na kartę (prepaid) .. nie chcę podpisywać umowy ani prachodzić na kolejny abonament tylko chcę kupić starter i włożyć kartę sim do telefonu. Interesuje mnie wasza opinia dot poszczególnych sieci. Najważniejszy jest dla mnie zasięg i żeby telefon go nie gubił (mieszkam w woj. śląskim, w Beskidach i nie zawsze go miałam). częściej piszę sms-y niż dzwonię. Zależy mi też żeby były jakieś pakiety tanich sms-ów do wszystkich dużych sieci.

Zawsze podobała mi się oferta sieci Play. bardzo podoba mi się to że nawet kwotą 5 zł można przedłużyć ważność konta o rok ... niestety słyszałam że zasięg w play jest kiepski, często go gubi, że jest zly dostęp do internetu i że nikt do mnie nie zadzwoni bo każdy będzie miał do mnie drogo.

Jeśli chodzi o orange (np. POP lub nowe orange go) to chyba raczej go nie wezmę bo aktualnie nie piszę ani nie dzwonię do nikogo z tej sieci.

W simplusie jest strasznie drogo i nie podoba mi się doładowywanie konta (kwotą 30 zł przedłużam ważność konta o 30 dni a kwotą 50 zł nie o 3 miesiące jak to jest np. w orange czy erze ale tylko o 50 dni)

Heyah też mnie raz interesowała ale bardzo mało osób ma tego operatora, nikt z moich znajomych czy z rodziny go nie posiada

Jeśli chodzi o moich znajomych to jedna ma playa, jeden plusa, dwóch erę i moja ordzina również erę. nad T-Mobile też się zastanawiałam ale w internecie dużo osób się na tą sieć skarży, że za drogo itp. Naprawdę nie wiem na co się zdecydować. Pomóżcie.

Podsumowując: zależy mi na dobrym zasięgu, w miarę tanich sms-ach do wszystkich sieci i żeby internet w telefonie dobrze chodził bo często z niego korzystał.

Jaką sieć wybrać? orange, simplusa, erę (T-Mobile), play, czy heyah?

Doradzcie ...

czekam na odpowiedzi

pozdrawiam

(Qba Lukaszczyk) #2

Polecam zdecydowanie Play Fresh.

(M@ster) #3

Też mi problem, dla mnie to jest zaleta, dzwonią tylko Ci co naprawdę czegoś potrzebują.

Mam Play, woj. śląskie, zasięg wg. mnie super, przedtem miałem Erę i jest tak samo, gdzie jestem tam jest zasięg :slight_smile: Do netu masz pakiety MB.

(Miniu270582) #4

Tylko Play. Same zalety. A i zasięg poprawia się systematycznie.

(wosmar) #5

Oczywiście Play... a że inni mają drogo,

to nie problem, przecież to Ty możesz zadzwonić :smiley:

(system) #6

Twoje wymagania spełnia tylko Play Fresh, z zasięgiem też nie powinno być problemu bo kiedy nie masz Play to możesz przełączyć na Plusa, można też ustawić żeby telefon był tylko i wyłącznie na zasięgu Plusa.

(Adrianoss) #7

Play Fresh :!: :slight_smile:

(Azazel33) #8

tak, jestem za Play.. A internet dziala miodzio - tylko limity :smiley:

(Qba Lukaszczyk) #9

Hahaha :wink: Do tej pory wszyscy za Play.

(Jaro070) #10

Jak jest u Ciebie blisko BTS Play to bierz PLAY Fresh. darmowy starter znajdziesz tutaj: http://sklep.play.pl/ecommerce/control/ ... id=PREPAID

(folusek) #11

najlepsza sieć PLAY :smiley: :smiley: :smiley:

(ra-v) #12

Mega merytoryczną odpowiedź.

Play ma mały zasięg i słaby internet, jednak roaming Plusa oraz Play Fresh czynią że ich oferta jest diabelskie mocna. Poczytać sobie cenniki, rozpisz sobie rachunek-demo i oblicza ile by to kosztowało w każdej sieci. Pamiętaj też że oferta Najtańsza nie musi być ta najlepszą.

(Jaro070) #13

Dokładnie, gdyby nie to, że w Simplusie są krótkie ważności konta to już by mnie w PLAY nie było.

(Miniu270582) #14

Zapisz się na darmowe testowanie smartfona w PLAY. Jak Ci się poszczęści to dostaniesz telefon na 2 tygodnie. A po zakończonym teście zostanie ci karta sim Play Fresh za darmo.

(Tgrupowe1) #15

Od lat jestem w Plusie. Polecam

Polecam również ten artykuł :http://sites.google.com/site/349news

(ra-v) #16

Chyba nie ten link.

(Miniu270582) #17

Jaki słaby internet?

Ja używam Playa na telefonie z Androidem i śmiga aż miło. Momentami do 5 Mbit/s.

(ra-v) #18

Limity prędkości większe w 4G niż w 3G - mówiąc ogólnie o Play. Tam jest mniej downloadu niż u mnie uploadu. Lepiej chyba jeździć autem z silnikiem 150KM aniżeli z silnikiem 250 KM przykręconym do 70 KM.

(Jaro070) #19

A jak się później nie podpiszę umowy to sprzedadzą twoje dane osobowe i będziecie otrzymywać masę SPAMU i będą Was nachodzić jacyś przedstawiciele żebyście coś kupili lub wzięli ubezpieczenie.

(Miniu270582) #20

Bez przesady. Nie dajmy się zwariować.

Za chwilę dojdzie do tego, że przestaniesz wychodzić z domu. Ludzi się boisz czy co?