Signal: jak zadzwonić z kompa na swój telefon?

Mam zainstalowany Signal na lapku z Win7 i na smartfonie Xiaomi. Mogę dzwonić z obydwu urządzeń do rodziny i znajomych, ale nie mam pojęcia, jak zadzwonić do samej siebie. Czasem gdzieś mi się zapodzieje smartfon i chciałabym puścić sygnał, aby go zlokalizować, a nie wiem jak :frowning:

Nie łatwiej wybrać swój nr telefonu z czyjegoś smartfona?

@blumberplumber - niby z czyjego? Myślisz, że ja mam w domu jakąś przechowalnię cudzych smartfonów?
Owszem, teraz muszę prosić kogoś, żeby mi ten sygnał puścił, ale wolałabym sama sobie z tym poradzić, a nie zawracać komuś głowę, gdy np. jest w pracy

OK, rozumiem, że mieszkasz sama… Przepraszam.

Skoro tak, to musiałbym wiedzieć, czy to Android, czy iPhone, bo było coś takiego, jak znajdź mój telefon. Tam można było wysłać dźwięk na szukane urządzenie.

@blumberplumber - android, pisałam, że to Xiaomi

OK.
Znajdź telefon (google.com)

Zaloguj się tu na swoje konto Google, wybierz tel. i wybierz „Odtwórz dźwięk” po lewej.

Jakoś nie działa. Telefon wprawdzie się pokazał, kliknęłam w „Odtwórz dźwięk”, coś tam się pokręciło i zdechło :frowning: Może to trzeba mieć włączoną lokalizację?

Spróbuję na swoim S20 i dam znać…

[EDIT]
U mnie działa bez lokalizacji, ale z włączonym audio. Może ci bateria padła.

Jeśli chodzi o Signal’a, to nie pomogę, bo nie używam…

1 polubienie

Nie, działa normalnie, bo już go mam przy sobie, tylko chciałam na przyszłość się zabezpieczyć. Dźwięk jest. Po prostu wyświetla się komunikat: „Nie można znaleźć urządzenia”…
A może trzeba mieć włączoną komórkową transmisję danych?

Nie wiem, jak z kompatybilnością z Windows 7, ale spróbuj może KDE Connect:
KDE - Experience Freedom!
(ostatni link)

Na smartfonie też się instaluje, paruje i można sobie m. in. wzbudzać dźwięk w smartfonie. (ponad to szereg innych fajnych integracji)
Używam tego na co dzień, tyle że pod Linuxem.

@Domker poczytam, ale nikt kogo znam, tego nie używa (tak jak i Linuxa), więc trochę słabo instalować wyłącznie do tego celu. Sama też nigdy o tym nie słyszałam

Bo to znają głównie użytkownicy środowiska graficznego KDE w Linux.
W Windows 10 w sklepie Microsoftu też jest to dostępne.

Kiedyś opisywałem tą aplikację na blogu DP:
KDE Connect — trochę nowych możliwości

Od tamtej pory sporo się rozwinęła. Używam jej w zasadzie, bo ze smartfona można tak na dobrą sprawę zrobić „zdalną myszkę, klawiaturę, pilota itp. rzeczy”. Jak słucham głośno muzyki i nie słyszę dzwonka w smartfonie to aplikacja pokazuje powiadomienie, kto dzwoni i wycisza dźwięki w komputerze. Po zakończeniu rozmowy dalej odtwarza.

Rozumiem, ale nikogo nie zmuszę do używania takiej apki, a przecież to ma służyć gł. do komunikacji z innymi.
To już wolałabym, gdyby ktoś znał sposób jak zadzwonić do siebie na Messengera, bo to najbardziej popularny komunikator i chcąc nie chcąc jestem zmuszona też go używać

Tylko, że ta aplikacja to nie komunikator :P, a taki małe narzędzie do integracji smartfona z systemem.

Może wygodniej i bezpieczniej będzie skorzystać z funkcji aplikacji / usług typu „Znajdź mój telefon” od Samsunga lub Google:
https://findmymobile.samsung.com/ .
Find, lock, or erase a lost Android device - Google Account Help .

Obydwie mają funkcję uruchomienia dzwonka w smartfonie. Oczywiście ostrożnie z tym, bo można sobie wykosić wszystkie dane jak się kliknie nie tam gdzie trzeba :stuck_out_tongue_winking_eye:

@Domker Ojej, to nie wiedziałam, jeszcze nie zaczęłam czytać o tym. W sumie poza tym szukaniem zaginionego smartfona raz na jakiś czas, nigdy nie odczuwałam potrzeby posiadania takiej apki…

@marcin82 - a czytałeś wątek? Wyżej było pisane o usłudze Google. Pisałam też, że mój telefon to Xiaomi, więc nie wiem czy usługa Samsunga zadziała

A rzeczywiście - tego nie zarejestrowałem. W tym wypadku chyba będzie kicha, musi jakiś mastach od Xiaomi się wypowiedzieć @AntyHaker chyba jest fanem o ile dobrze pamietam.

Usługę mają, ale czy to jeszcze w ogóle działa to sprawdź sama:
How Do I Find My Phone Xiaomi Redmi Note 8 Pro | 3 Steps | The Easiest And Fastest Way to track it - YouTube .

Pod koniec filmu tam ma też opcję „play sound”. Linki wyżej zostawiam, może komuś się przyda.

Zarejestrowałam się w Xiaomi, ale niestety, nie wykrywa urządzenia, chociaż kod weryfikacyjny mi przyszedł na tego smartfona…
BTW, ja mam Mi A2 Lite, nie Red Mi Note :wink:

Ale serio, żaden popularny komunikator nie pozwala zadzwonić do siebie?

Przedzej wysyłać do siebie monolog i potem szukaj tych „pik pik pik” jak masz krótki dźwięk wiadomości tekstowej przy zamkinętym „signalu”.chyba że w tym samym czasie je odczyta PC/laptop/tablet i telefon nawet nie powiadomi…

IFTTT można nauczyć by reagował na sms-y „stracilam telefon”.

Może z poziomu skrzynki e-mail możesz do siebie puścić MMS jak nasz zablokowane wsparcie bramek SMS jak jakieś dalej działają.