Siódemka na 256MB RAM'u

Wiem, że jest to możliwe ale nie wiem jak :stuck_out_tongue:

Wpadł mi w ręce komp z 256MB RAM’u i chciałbym na nim postawić Sevena. Widziałem gdzieś patcha ale u mnie nie działał :cry:

To jest bez sensu jeśli Win 7 działa tak jak XP,potrzebuje min 512 MB ram do dobrego działania,jeszcze przy 256 MB jak dołożysz do tego antywirusa,czy firewalla,aplikację dostępową do internetu (neostrada,albo orange freedom) to będzie tragedia działania systemu

Na takiej ilości RAMu spokojnie chodzi, mam drugiego kompa (jako Media Center) i jak instalowałem to było 256MB RAMu, a system bardzo szybko się zainstalował i wszystko chodziło, aero efekty zmiany motywu, wszystko płynnie, potem dołożyłem jeszcze 128MB ale tylko dlatego że miałem zbędną kość, a im więcej RAM u tym lepiej.

256 RAM wystarczy do samego uruchomienia systemu, ale do niczego więcej. Najlepiej do Seven mieć przynajmniej 1 GB RAM, choć 512 MB powinno jakoś wystarczać. Sama przeglądarka Opera potrafi wziąć około 60 MB RAM, a jeszcze system + antywirus + programy jakieś… 256 MB nie wystarczy. Jest to mało nawet dla ulepszonego XP.

Taa nie wystarczy a mi chodzi na Media Center normalnie Firefox, Nero nagrywa płytki, program od Tunera Telewizyjnego normlanie działa (nie lagguje), działa Time Shifting itp. można normalnie używać systemu, jak już wsponiałem mam włączone Aero + wszystkie efekty, procek jest tam P4 2,6GHz więc też nie ma rewelacji, a karta graficzna to Radeon 9600 Pro. Oczywiście pamięci nigdy nie jest za dużo, ale gdyby powyłączać Aero, przejść do stylu klasycznego, to podejrzewam że system by chodził idealnie.

Przewidziałem taki scenariusz: wszyscy powiedzą, że to bez sensu itd. Ja chcę TYLKO GO URUCHOMIĆ!

jonek29, możesz powiedzieć jak to zrobiłeś?

Zobacz tutaj http://www.peb.pl/windows-vista/98347-vista-na-256-ram.html co prawda tam chodzi o viste ale zawsze możesz spróbować :smiley: Sam jestem ciekawy jak to by śmigło :stuck_out_tongue:

Nie działać.

1 windows 7 wymaga minimum 512 ramu żyby go wogule zainstalować

2 a co do visty to tylko wersja home basic można zaisntalować na 256 ramu

wniosek musisz sobie minimum 256mb ramu dokupić żeby wogule zainstalować sevena

To dziwne bo ja ostanio wgrałem Ultimate! Wiem, że Seven na 256MB jest możliwy do zainstalowania!

Sam to wymyśliłeś??

Nie porównuj visty do sevena bo takie coś nie ma sensu.

tak chciałem sevena na virtual pc zainstalować i lipa nie dało się bo instalator krzyczał że mam za mało ramu a dałem mu 340 a chciał minimum 512

Tableta: http://rs496.rapidshare.com/files/18309 … up_dll.rar i można już instalować na 256MB RAM :slight_smile:

sCooBy^ , jak zwykle można na Ciebie polegać :slight_smile: Dzięki chłopie! :smiley:

Zaraz zobaczę czy działa.

EDIT: Heh! I nie działa :frowning:

dupadb5.th.png

Zrobiłem nowe ISO z podmienionym plikiem winsetup.dll, system się zabootował, kliknąłem Install Now i proszę :frowning:

Za drugim razem pokazał mi się znany komunikat: “Your system have 256MB…” itd. Pomocy! :smiley:

EDIT2: Zintegrowana grafa zabierała 64MB RAM’u i nie pozwalała na instalacje systemu. Już jest OK i to tylko dzięki Scoobiemu możecie podziwiać mój desktop :slight_smile: http://img518.imageshack.us/img518/7813/screenal1.png

No a jak działa?

spróbuj tym http://www.megaupload.com/?d=1OXXQMC0

Jak działa się pytacie? Zajefajnie działa :slight_smile:

To udało ci się w końcu zainstalować czy nie?

Udało się.

WItam miło ; ) ja tez mam seven rc 7 i ramu tylko 256 ,tez bym chcial go zainstalowac ale wywala komunikat o malej ilosci ramu , moze da sie to jakos zrobic ? wyedytowac jakis plik czy itp hmm jest mozliwosc instalacji jakaś? :slight_smile: