Skąd czerpią zyski z nasza-klasa.pl

Interesuje mnie to, w jaki sposób wzbogacają się właściciele http://www.nasza-klasa.pl . Są juz jednymi z najbogatszych, ale jak, jak tam nawet reklam nie ma…

jestem bardzo ciekawy skąd zaczerpnąłeś taką informację.

Z telewizji, internetu, gazet.

Jakoś pierwszy raz słyszę…

chodzi o to że jeden student czy też oni wszyscy są/ jest najmłodszym milionerem i tyle !

ktoś źle przeczyta i gada głupoty potem …

a jest milionerem bo sprzedał 20 % udziałow w naszej klasie jakiejś firmie .

nie pamiętam dokładnie bo dawno to czytałem w jakiejś gazecie .

a co do zarobków …

jest opcja wykupienia zwiekszenia 10 krotnie limitui zdjęć napewno sporo osób z tego korzysta

pozatym to że teraz nie ma reklam nie znaczy że ich nie będzie a bedą napewno . z czasem stanie się tak sasmo napakowana reklamami jak fotka pe el :stuck_out_tongue:

Ja słyszałem że 25% udziałów Niemcom sprzedali ;]

Chyba ci się klepki poprzestawiały ta http://www.nasza-klasa.pl to niej jest najbogatsza :evil: i co wprowadzasz ludzi w błąd

Jak to nie ma reklam ? Są google adsense.

hehe faktycznie maja reklamy …

no przynajmniej ja ich nie widzę :stuck_out_tongue: (ach te dodatki do przeglądarek :D)

hmm nasza-klasa, tak kiepskiego serwisu w necie nie widziałem od co najmniej 3 lat serwery są tak wolne że strach aż dziwiłem się że ludzie chcą z tego korzystać :wink:

sam serwis przypomina trochę początki usnetu kiedy to niemal każdy podpisywał się własnym imieniem i nazwiskiem,

teraz nasza klasa stanowi ładą bazę danych [imię, nazwisko, nr gg, foto] jako że niemal każdy polak ma numer gadu jest to prawie internetowy numer ewidencyjny polaków :wink: i każdego kto zarejestrował sie w n-k podając gg (nieważne czy je ukryje) można odnaleźć, nawet katalog publiczny gg niema takich informacji :smiley:

kwasna pikla , zazdrość przez Ciebie przemawia , ludzie prowadzący ten serwis osiągnęli pewnie więcej niż chcieli. Zrobili stronkę która zarabia na nich. Pokaż mi swoją stronę z taką oglądalnością i bazą danych ? I nawet pewnie nie myśleli żeby zarabiać na stronie tyle…

Nasza-klasa.pl to bardzo dobry pomysł. Co prawda wzorowany na zagranicznych odpowiednikach, ale już liczba zarejestrowanych użytkowników świadczy o skali działania w naszym kraju. Zyski czerpie prawdopodobnie głównie z reklam google (na razie) oraz opłat za dodatkowe opcje. Sam właściciel nie do końca jest milionerem. tzn f wartość spółki jest liczona w milionach złotych, ale on tą kasę będzie miał jak zdecyduje się ją sprzedać, bądź wprowadzić na giełdę. Chociaż fakt, biedy nie klepie i w akademiku też już raczej nie mieszka :slight_smile:

Nasza klasa to dobre rozwiązanie dla tych, którzy naprawdę nie mieli kontaktu z ludźmi ze szkoły od dłuższego czasu (vide moja 38-letnia mama, która zresztą ma tam konto), ale już kompletnie nie rozumiem nastolatków - np. moich rówieśników (lat 18), z którymi mam kontakt (w zasadzie cała klasa z podstawówki i gimnazjum ma ze sobą kontakt), a moi znajomi mimo to robią tam konta… Mam wrażenie, że robią to tylko dlatego, że inni mają. Zaczyna się to co stało się z fotką. Troszkę tego nie rozumiem, ale mimo wszystko gratuluję tym, którzy wpadli na ten pomysł :wink: na biedę już narzekać na pewno nie będą :wink:

Ale szybkość działania powala na kolana wylogowywanie trwa tyle co logowanie … <_

zeby odnalezc siebie za np. 15 lat

Właśnie tu muszę Cię zaskoczyć. Nie wiem czemu, ale na wszystkich stronach włącznie z naszą klasą

na wylogowanie z serwisu czeka się znacznie szybciej niż na logowanie, albo na inną opcję i w ogóle. Ciekawe dlaczego tak sie dzieje???

Jasne że nia ma reklam :stuck_out_tongue:

Tele2, Play, sklepy z damską bielizną itp.

Przy takiej oglądalności właściciele muszą z tego czerpać niezłe zyski.

Pomysł sam sobie niezły, gorzej z możliwościami zapewnienia użytkownikom komfortowego sposobu korzystania z zasobów serwisu ( pomimo nowych serwerów strona nadal niemiłosiernie muli ) oraz z zapewnieniem nadzoru nad treściami zamieszczanymi na forach np szkół (poziom wpisów ponizej zera).

Reasumując sytuacja przerosła twórców i właścicieli.

A może skoro są takimi milionerami, to przydałoby im się zatrudnić jakiś moderatorów, co nie?

W końcu ważne są treści, jakie ludzie wypisują na forach. Tym bardziej, że nigdy nie wiadomo, czy

nie ma na nich trolli albo jakiś osób, które spamują. A już kilka takich sytuacji widziałem!

Pomysł z utworzeniem takiego portalu był na pewno świetny. Niestety jak to zwykle bywa sława oznacza też kłopoty. W tym wypadku sława (czy może raczej popularność) tego portalu, oznacza kłopoty z poruszaniem się po N-K - serwery nie wytrzymują tak wzmożonego ruchu. Mam nadzieję, że poprawi się wydajność tego portalu, inaczej ludzie na N-K powymieniają się po prostu numerami GG i nigdy tam już nie wrócą, a to będzie oznaczać śmierć tego portalu.

Serwery GG też się czasami mulą. Po za tym protokół Gadu-Gadu jest bardzo nie stabilny i na koniec: nie wszyscy ludzie nadążają za tempem pisania. Jedni użytkownicy GG piszą bardzo szybko, a niektórzy bardzo wolno. :frowning: