Skąd mam wziąć klucz produktu do Win 8.1

Witajcie,

znów ten sam problem. Potrzebuję naprawić komputer i dowiedziałem się, że mogę to zrobić posiadając płytę instalacyjną Win 8.1. Oczywiście mój laptop nie posiada płyty, bo kupiłem lapka z systemem, który zainstalował się przy pierwszym uruchomieniu. Płyte instalacyjną mogę sobie utworzyć i teraz właśnie chcę to uczynić przy użyciu mojego drugiego kompa (bo tamten działa tak, że prawie nie działa), ale dowiedziałem się, że do tego potrzeba klucza produktu. Skąd ja go mam wziąć? Nie wiem nawet czy ten wcześniejszy win 8.1 został zarejestrowany - a może był, no nie wiem nawet jak to sprawdzić. Poradźcie coś :slight_smile:

W Windows 10 możesz pominąć wpisywanie klucza produktu i jeśli był tam wcześniej Windows,to sam się aktywuje po podpięciu do neta. Nie jestem pewien, ale 8.1 ma chyba tak samo.
Wyciągnięcie klucza z istniejącej instalacji to banał, chociażby tym programem: http://www.nirsoft.net/utils/product_cd_key_viewer.html

Ok. Płytę nagrałem, ale niestety nie pomogła w naprawie :frowning:

Do naprawy systemu operacyjnego nie potrzebujesz klucza licencyjnego.

Ważne, aby do naprawy używać wersji nośnika zgodnego z wersją systemu operacyjnego zainstalowanego na Twoim komputerze. Jeżeli wszystko przygotowałeś dobrze i nie udało Ci się naprawić systemu za pomocą nośnika instalacyjnego, to napisz na czym polega problem. Może uda się go rozwiązać w inny sposób.

1 polubienie

https://forum.dobreprogramy.pl/t/pomoc-z-odzyskaniem-klucza-do-windows-8-lub-8-1/479349