Skąd pobrać Windows Vista Aero Glass?

Po za tym powiedz mi jak w tym momencie wygląda index wydajności dla Interfejsu Aero, ile system przyznał punktów?

Pewnie że nie włączy Aero, ale Ux Theme Patcher podmieni oryginalne pliki systemowe odpowiedzialne za obsługę kompozycji pulpitu. Sprawa wygląda dziwnie ale miałem podobny problem na dwóch laptopach znajomych, Vista zaktualizowała im się z automatu do SP2, i wcięło Aero, Vista wyglądała jak 98 :P, po zastosowaniu UX Theme Patcher wszystko wróciło do normy lol. Zawsze to jakaś opcja…

Tu jest sytuacja pokomplikowana o Optimus i 2xGPU

Biała kompozycja Win 98 :smiley: skądś to znam ,nie po SP ale bodajże po odinstalowaniu Kasperskiego(dawno temu) :slight_smile:

Pewnie że tak…

W życiu nie będziesz miał na tym wyniku Aero…

Wygląda na to że integra jest ustawiona jako główna karta graficzna stąd te klocki, wejdź w menadżer urządzeń, rozwiń drzewo kart graficznych, kliknij integrę prawym myszy i wybierz opcję "wyłącz " , zrób restart i sprawdź czy Gforce przejęło zadania do jakich jest stworzona, jak nie, to wygląda na to że jest uszkodzona …

Dobrze że to napisałeś ,bo ja właśnie trochę się obawiałem :lol:

Wygląda na uszkodzenie Gforce, integra jest odinstalowana, Gforce nie przejmuje po niej zadań a powinna, Czy nadal pojawiają się błędy w jej właściwościach?

Ewentualnie sprawa w BIOS, w którym nie masz opcji, możesz jeszcze pokazać zdjęcie z zakładki Main w BIOS?

Ło kurde ale mieszanka…

Czy da się włączyć kartę Gforce?

Jak się da to wejdź w jej właściwości i w ostatniej zakładce “zasoby” sprawdź czy nie ma konfliktów, box na dole…

Rozwiń jeszcze w MAIN opcję “system information” i daj fotkę.

dawno nie widziałem tak prostego BIOS, wywalili wszystko…

No Ok, kolejne kroki wiążą się z ryzykiem czarnego ekranu, jeżeli ta Nvidia jest jednak walnięta :stuck_out_tongue:

Opcja nr. 1

Menadżer urządzeń-> klik na zintegrowany układ-> wyłacz-> restart-> menadżer urządzeń -> sprawdź czy integra nadal jest wyłączona-> jeżeli tak to spróbuj uruchomić panel sterowania Nvidia, jeżeli działa to: Odśwież indeks wydajności-> powinno pojawić się więcej punktów dla Gforce-> Aero powinno zadziałać.

Opcja 2.

Mam nadzieję że masz dostęp do zewnętrznego monitora…

Podłącz lapka do zewnętrznego monitora, Panel sterowania nVidia powinien zadziałać-> zidentyfikuj monitory-> być może z jakiegoś powodu monitor laptopa jest w karcie ustawiony jako dodatkowy, zmień go na główny, powinno zacząć działać jak powinno.

Wszystko robisz na własne ryzyko, w wypadku jeżeli karta jest uszkodzona zabawa może się zakończyć czarnym ekranem…

Z innej beczki . Zainstalowałeś to Intel ME (Intel Management Engine z płytki ,bo z linka nie jestem pewny czy to pod Twój procek/płytę) http://downloadcenter.intel.com/Detail_ … 18532#help ? W opisie jest coś na temat kontrolera PCI - więc może to tworzy jakiś “mostek” pomiędzy Intel HD a 540 M ? Chyba dodaje też jakieś dodatkowe opcje/rozszerzenie (?) do BIOS (CTRL+P) http://www.intel.com/en_US/Assets/PDF/g … tevina.pdf

Nie. Nvidia ma być włączona, spróbuj najpierw zainstalować ten driver od Łukasza, powinieneś mieć go na płycie, może o to chodzi…

NVidia musi być twoją główną kartą, czyli zawsze włączona

No nic, pozostaje Ci próba z zewnętrznym monitorem…

Jak to nie zadziała to kontakt z producentem, niech oni się głowią, w końcu masz gwarancję i serwis.

Mi się już skończyły pomysły…

BTW. ten komunikat z Grubem już gdzieś kiedyś przerabiałem, jak mi się przypomni i znajdę ten temat to Ci podlinkuję…

Unkown file system oznacza nieznany system plików, tak więc musiała Ci się uwalić partycja systemowa od linuksa. Jak chcesz, to możesz się grubasa pozbyć uruchamiając płytę z Windowsem, wybierasz napraw komputer(lewy dolny róg), klikasz w wiersz poleceń i wpisujesz polecenia:

bootrec /fixboot

bootrec /fixmbr

bootrec /rebuildbcd

Po każdej komendzie oczywiście dajesz enter i przy fixboot i fixmbr zgadzasz się na wykonanie polecenia wciskając t i enter, resetujesz kompa i po problemie.

Co do tego problemu z Grub, w podpisie u Ciebie widzę Ubu 32bit, czy miałeś ten system zainstalowany na tym laptopie, ewentualnie czy korzystałeś z Gparted?

Bzdura, jak ich mało, sterowniki dostarcza Nvidia, skoro są na oficjalnej stronie to znaczy że są dostępne dla Visty również, podlinkuj im stronę do sterów na Nvidia.com i przypomnij że masz gwarancję…

BTW. MSI jako dostawca systemu dla Twojego laptopa ma obowiązek zapewnić pełne wsparcie techniczne, jeżeli nie mogą dać Ci wsparcia dla Visty to niech przyślą płytę z Win 7 na własny koszt :lol:

kamyk92 , do lapka był dołączony system ? b na x-com widzę że nie ma wzmianki o dołączonym systemie ,a jest :

Także w takim wypadku(system oddzielnie) to co napisał semtex ,może nie mieć zastosowania. Lecz nie zmienia to faktu że MSI pisze bzdury o braku wsparcia dla Visty (chyba że BIOS jest jakoś tak wyczarowany czy coś, ale to chyba nie możliwe)

Jest to dosyć rzadko spotykana sytuacja …Nvidia daje stery do karty…- a z drugiej strony na www MSI GE620 ,stery tylko dla Win 7…Może faktycznie pasowało by sprawdzić ,co będzie się działo na Windows 7, i wszystko się wyjaśni …

To zmienia postać rzeczy, nie możesz mieć pretensji do MSI, skoro laptop był dostarczony bez systemu… Po za tym bardzo dziwna sprawa, sam miałem laptopa z MSI i system był dostarczony, jesteś pewien że nie było systemu na ukrytej partycji… ?

Jeżeli ten przycisk jest stworzony do wysuwania tacki ,to jak najbardziej powinno się to odbywać bez żadnych problemów.

Ogólnie jest to porąbane dla mnie, w FAQ przy lapku instruują jak zainstalować XP ,a wykręcają się brakiem wsparcia dla Visty… =D>

Tak, jak są tacy cwani, to niech Ci dadzą nośniki z 7, tak jak pisał semtex…

Jednym zdaniem - komedia omyłek…na dokładkę na stronce NVidii faktycznie jest napisane pod sterami > Obsługiwane produkty GeForce GT 540M , a na samym dole…

To znaczy mniej więcej- to wydanie sterowników nie jest pod Twojego lapka ,nie obsługuje hybrydowej technologii :o .

Zainstaluj ten Windows 7 i sterowniki ze strony MSI ,i mam nadzieje (w Twoim imieniu :wink: ) ,że lapek będzie śmigał jak burza i w ogóle będzie super :wink: