Skąd ściągnąć legalnego Windowsa

(happypiotr) #1

Witam,
mam takie pytanie, kupując laptop z Windowsem na partycji recovery, skąd można ściągnąć Windowsa aby go wypalić na płycie? Chciałbym skasować tą partycję to raz, a dwa, aby mieć czysty system i zarejestrować go swoim serialem.
Dziękuję

(JNJN) #2

Może ktoś ze znajomych ma oryginał 10? kopia, a klucz masz w biosie.

Nie wiem czy obecnie można już zdobyć legalnie iso W10?

Edit:

I tego dokładnie nie wiem, czy płyta instalacyjna DVD zawiera wszystkie wersje, czy np: tylko Home? czyli jak coś musisz załatwić wersję jak masz w laptopie.

(happypiotr) #3

Pomyślałem, że może jest gdzieś na stronie Microsoftu do ściągnięcia np wersja 30 dniowa, czy coś…

(Semtex) #4

Z Microsoftu: https://www.dobreprogramy.pl/Windows-ISO-Downloader,Program,Windows,78497.html
Tym narzędziem pobierzesz każdą wersję Windy z serwerów MS.

(happypiotr) #5

oo, wielkie dzięki, że mnie ominął ten news w serwisie :slight_smile:

A to będzie wersja 30-dniowa, czy np podczas instalacji trzeba od razu wpisać serial, inaczej się nie zainstaluje.

(Semtex) #6

Standardowa 30 dni, poczytaj też w Google o “slmgr rearm”. :wink:

(happypiotr) #7

A serial z takiego laptopa co system jest na partycji recovery będzie działać na ściągniętym tym Windowsie?

(fiesta) #8

Tak będzie pod warunkiem że zainstalujesz taką samą wersję systemu.

(Semtex) #9

Tak jak @fiesta mówi, choć czasem jest wymagana aktywacja telefoniczna, ale nie jest to zasadą.

(happypiotr) #10

Dziękuję wszystkim za pomoc :slight_smile:

(Seba228215) #11

Nie polecam tego ISO downloader. Jak ręcznie wpisałem w pasku przeglądarki adres strony, z której ściąga, otrzymałem 404 not found. Windows 10 ze strony ms przez MediaCreation Tool. A w7/8/8.1 jakieś msdn najlepiej :wink:

(Cedar) #12

Zastanawiam się po co zabierasz głos w tym temacie skoro nie wiesz więcej niż ten, który wątek założył? Do tego te losowe znaki zapytania, które tak uwielbiasz wstawiać gdzie popadnie, panie “ekspert” :laughing:.

Nic nie musisz wpisywać, system sam sobie znajdzie serial zapisany z pamięci laptopa.

PS. możesz też pobrać system za pomocą narzędzia od MS: Media Creation Tool

(JNJN) #13

Wiesz… jestem bardzo kulturalny i nie skomentuję tego. Jak każdy mogę się pomylić i czegoś NIE wiedzieć lub zapomnieć - mam swoje lata. Więc… czep się swoich dzieci jak masz, bo widzę, że wychwytujesz każde moje potknięcie lub błąd? Obsesja…

(daras28-82) #14

Media Creation Tool to narzędzie służące do tworzenia takiej właśnie kopii zapasowej.
Samo pobiera i wypala płytę lub tworzy nośnik USB.

(MaRa) #15

Można pobrać bezpośrednio ze strony Microsoftu, jest tam, trzeba poszukać. Jeśli wejdzie się Windowsem, to będzie jakiś programik ściągający pliki i zapisujący je na pendriva lub do pliku .iso. Jeśli wejdzie się linuksem, to strona nie proponuje tego programiku, tylko pokazuje obraz iso do ściągnięcia.

Ode mnie sobie ściągnij. Wszystkie obrazy legalne i zgrane z płyt DVD oryginalnych lub bezpośrednio z MSN gdy jeszcze były kiedyś dostępne. Wszystkie Windowsy wymagają klucza i aktywacji.

LINK DO OBRAZÓW SYSTEMU USUNIĘTO ZE WZGLĘDU NA TAKIE ŻYCZENIE FORUMOWICZÓW

To niech Microsoft zamieści te stronę u siebie z taką zawartością jak jest by ludzie wirusów nie ssali i mieli ułatwione odzyskiwanie systemu…
Takie coś powinno istnieć w MS już od dawna! Wpisujesz swój klucz - i wypluwa Ci odpowiednie dla Ciebie ISO a nie że się wiecznie prosisz o obraz systemu w przypadku awarii RECOVERY i podobnych.

LINK DO OBRAZÓW SYSTEMU USUNIĘTO ZE WZGLĘDU NA TAKIE ŻYCZENIE FORUMOWICZÓW

(daras28-82) #19

Przecież od tego jest Media Creation Tool, narzędzie Microsoftu.

(happypiotr) #20

No tak, ale co w przypadku kiedy kupujesz np gołego kompa i kupujesz też Wina i dostajesz sam serial?

(daras28-82) #21

Nie rozumiem w czym miałby być problem.
Opisz bardziej szczegółowo swoje wątpliwości.