Skąd ściągnąć legalnego Windowsa

To może tak. Czy za pomocą aplikacji Media Creation Tool można sobie iść do kafejki internetowej i ściągnąć dla siebie Windowsa?

Jest opcja “utwórz kopię dla innego komputera”.
Tak ciężko odpalić aplikację i sprawdzić jakie ma możliwości?
BTW, istnieją jeszcze kafejki internetowe?

Z ciekawości właśnie odpaliłem, zassałem i jest iso, faktycznie.
To nie wiem po co ludziska trzymają je na swoim eFTePie.
W sumie Microsoft powinien zrobić tą aplikację jeszcze na wersję Linuxa i Android.
A kafejki, jasne że są…

Widzisz, po to że niektórzy lubią sobie komplikować życie.

Ale po co? Równie dobrze można te obrazy pobrać przez przeglądarkę www ze stron MS.

No dobra, ale jaki to Win, Home, Pro? Czy dwa na raz?

Klucz decyduje o wersji. W ISO są obie wersje, mowa o Win10.

W 8.1 tak samo.

Cedar już tak ma, nie tylko Tobie wytyka błędy. Wątpię, aby ten nolife miał dzieci :wink:

Przy instalacji będziesz miał wybór wersji. Jak nie wiesz jaką masz, sprawdź w systemie. Na większości laptopów kierowanych do użytkowników domowych preinstalowany jest Home.
Zresztą kupno sprzętu z preinstalowanym pro jest nieopłacalne, taniej wychodzi kupno lapka bez systemu i dokupienie Windows 10 pro.

Obrywało mi się wielokrotnie od Cedara, ale jemu też zdarzają się lapsusy. Chodzi o wczorajsze “wymarz tylko wolne miejsce”.
Marzyciel… :smiley:

Co do tematu, to dodam, że po wklejeniu klucza ze spodu laptopa, MS dał mi polskie iso windows 7 x64. I po co miałbym kombinować? Zdaje się, że windows 7 będzie dostępny do jesieni, więc zapas warto mieć na płycie…

OT, ale jak jest potrzeba, to tak się robi.
chcesz powiedzieć że CCleaner nie jest w tym skuteczny?

1 polubienie

Lepiej się zrobi privazerem. Na HDD dobrze jest zrobić defragmentację po wyłączeniu przywracania systemu i wyłączeniu stronicowania - żeby zrobić jeszcze pełną optymalizację, czyli ładnie ułożyć wszystkie pliki na początku dysku, w czym nie mogą przeszkadzać nieprzesuwalne pliki. Potem po restarcie włącza się stronicowanie i przywracanie, a privazer nie tylko dokładnie wyczyści, ale i wyzeruje wolną przestrzeń.
CCleaner nawet tysięcznej części śmieci nie sprzątnie. Sic.

Dodam, że privazer bd zeruje nawet wolną przestrzeń w SSD i czyści ze śmieci…

W MCT sam wybierasz przecież jaką wersję chcesz, tworząc pendrive’a albo jak masz płytę o odpowiedniej pojemności możesz nagrać wersję 32 i 64 bit.

Jest wybór
języka
x86 x64 lub oba
Win 10 bez Windows Media Playera.
Po co jest ten ostatni wybór?

A ciekawe, czy aktualna wersja iso jest z aktualnymi poprawkami.

Żebyś mógł pobrać wersję bez WMP.

Dobra odpowiedź :slight_smile:
W domyśle - w czym jest bardziej użyteczny Win 10 bez WMP?

Edit - aha, kwestie prawne w UE, wybór musi być :slight_smile:

[quote=“JNJN, post:13, topic:521850”]
. jestem bardzo kulturalny
[/quote] :laughing:

[quote=“JNJN, post:13, topic:521850”]
nie skomentuję tego.
[/quote] A jednak to robisz. To ta twoja “kultura”?

Zgodnie z tym twoim “tłumaczeniem” może zacznij tu jako odpowiedzi zamieszczać np. przepisy książki kucharskiej?

[quote=“JNJN, post:13, topic:521850”]
wychwytujesz każde moje potknięcie lub błąd? Obsesja…
[/quote] I jeszcze nie raz wychwycę bo uważasz się za alfę i omegę.

[quote=“roobal, post:30, topic:521850”]
Cedar już tak ma, nie tylko Tobie wytyka błędy. :
[/quote] Następny były pseudomoderatorek, któremu funkcja strzeliła do głowy.

Jesteś tego pewny?

[quote=“Bogdan_G, post:32, topic:521850”]
Obrywało mi się wielokrotnie od Cedara, ale jemu też zdarzają się lapsusy. Chodzi o wczorajsze “wymarz tylko wolne miejsce”. Marzyciel… :smiley: [/quote]

[quote=“Bogdan_G, post:34, topic:521850”]
Lepiej się zrobi privazerem[/quote]

[quote=“Bogdan_G, post:34, topic:521850”]
a privazer nie tylko dokładnie wyczyści [/quote]
Taaa… :laughing:
Wątki ci się pomyliły? W tamtym nie umiałeś zaproponować tego ciągle przez ciebie polecanego programu (udowodniłem ci już że w niektórych przypadkach jest słabszy od narządzi systemowych)?

Ten ktoś ma swój ulubiony program, który wszystkim wciska, najlepiej w wersji portable i nie masz prawa zaproponować innego.

A powiedz, gdzie to napisałem?

I wytłumacz mi, jakie ,przestępstwo, tu popełniłem?

Skąd takie poszukiwanie problemów na siłę tam gdzie ich absolutnie nie ma?