Skąd ściągnąć legalnego Windowsa

Powinienes to napisać pieknie jak pismo do ZUS :stuck_out_tongue:

Tak, jestem pewny, wiem to z praktyki. Najwyraźniej poza swoim komputerem nie instalujesz nigdzie masowo Windowsów, więc dyskusja z Tobą to strata czasu.

Cedar już taki jest, wytkniesz mu błąd albo zwrócisz na coś uwagę, to masz przesrane do końca życia :smiley:

Dokładnie, 100 % prawdy - ale tacy też MUSZĄ być.

i w siódemce też.

To po co sie odzywasz jak strata czasu?? Nabijanie postów to nie strata czasu??

Matko bosko, temat banalny a tu 46 postów…

  1. Obraz Windows 10 oraz Windows 10 Pro można pobrać bezpośrednio ze strony firmy Microsoft.
    Proszę tutaj link: https://www.microsoft.com/pl-pl/software-download/windows10
    Obraz zawiera zarówno wersję domową jak i profesjonalną.
  2. Wersja systemu jest widoczna na naklejce: Napis “Windows 10” oznacza wersję domową, “Windows 10 Pro” oznacza, że jest to edycja profesjonalna.
  3. W przypadku większości komputerów z kluczem zapisanym w SLIC’u podczas instalacji sam wykryje klucz po wybraniu odpowiedniej wersji.
  4. W przypadku komputerów bez rekordów w SLIC’u klucz trzeba spisać z COA.
  5. Jeśli klucz znajduje się w SLIC’u, a system sam go nie wykrywa to należy dograć odpowiedni certyfikat do systemu - taki ciekawy przypadek gdy na czystej instalacji wyskakuje pirat, a na recovery jest wszystko ok.
  6. Jeśli nie umiesz/nie chce Ci się pobierać odpowiedniego certyfikatu dla producenta laptopa to zostaje Ci aktywacja telefoniczna.
    Jedyne co się zmieniło od momentu Windows 7 (prawdopodobnie nawet od Visty) to to, że dla starszych edycji trudniejsze było pozyskanie ISO - chociaż zawsze dostępne było ISO wersji Enterprise z którego wystarczyło wywalić ei.cfg.
1 polubienie

Nie wiem czy temat banalny, kiedyś ciężko było o czystą legalną instalkę iso. W 7 chyba nie była do zdobycia. A przecież to nie tak dawno.

Dziękuję wszystkim za pomoc i informacje, niestety wątek nie obył się bez trollingu :wink:
Jeszcze raz dziękuję.

Było. Były legalne obrazy w MSN ale je usunęli gdy wszedł W8. Stamtąd pobierałem ISO. Wymagany był jednak legalny własny klucz by taki DOWNLOAD mógł się odbyć. Bez podania klucza nie można było pobrać obrazu. Po pobraniu okazało się że ISO było uniwersalne czyli wszystkie wersje siódemki rozpoznawane podczas instalacji po kluczu. Do takich obrazów zamieściłem wcześniej link ale MILICJANCI forumowi raportując posty pozbyli się tego linku.
No cóż. Polska. Pomagasz a oni w zamian kopią Cie w tyłek.

Patrzyłem kiedy był wpis. Nawet nie wiedziałem, że go wcięło. Obrazy iso widziałem - OK, ale też i modyfikacje.
Nie pobierałbym z tej stronki. Raz, że przekierowywania, ograniczenia, a potem dwa, że trzeba zapłacić.
Użytkownicy - to czytaj, że się nacięli. Mogli nie darować. Milicji też mogą nie darować.

Trollowanie i zaczepianie innych na tym forum to normalka.

Kiedyś był Usenet, ale nie wiem czy jeszcze istnieje, wtedy zagrzebywało się kogoś i koniec :slight_smile:

Przecież jest instrukcja jak to pobrać! Skip, skip, skip i nic płacić nie trzeba było.
Za 2,3 tygodnie będzie inne FTP na moim serwerze bez pakowania na dyski wirtualne bo widzę że Ci dostawcy to jacyś durnie. Na początku zawsze wszystko jest ok a później sami dodają te opłaty i inne.
Akurat ja w tym palucha nie maczałem.

Przecież na stronie MS masz obrazy Windows 7, 8 i 10…

https://www.microsoft.com/pl-pl/software-download/windows10ISO

Pomógł mi pewien miły technik z supportu MS USA Redmont. Dzięki zdalnej pomocy przekierował mnie do strony… Z oficjalnymi obrazami iso. A wystarczył tylko kontakt z answer desk MS na czacie i pomoc pierwsza klasa. Obrazy niezmodyfikowane oryginalne.

A po to, że obecnie możesz pobrać obrazy ISO tylko Windows 7 i nowszych, systemu Vista ani XP już nie pobierzesz - i za kilka lat zapewne będzie tak samo z Win 7 i 8/8.1 - jak te systemy przestaną być wspierane przez M$ to zapewne znikną z listy tych do pobrania.

XP jest już chyba niewspierany, wiec jest to rodzi pewne zagrożenie bezpieczeństwa.
To już lepiej siódemkę, tak samo śmiga jak XP, no chyba, że baaardzo stary sprzęt…

Strasznie ciężkoz rozumiec twoje zdanie całe, szczególnie poczatek chyba myślalem od konca, a pisales od poczatku :stuck_out_tongue:

Hejtują tego XP, hejtują, a mnie od tego gazu głowa boli. Walczą z tym systemem po linii MSoftu.
Skoro się wielu ludziom XP przydaje, wystarcza im oglądanie w HD, tv w videostar, wystarcza na ciekawe i przydatne strony w internecie, na pakiet biurowy, na program graficzny - to co tym ludziom żałować? Skoro potrafią się zabezpieczyć i latami nic nie dolega?

Ciekawe…

1 polubienie

W tym temacie padło parę słów o odczytaniu klucza produktu w BIOS’ie. Można bardziej przybliżyć zagadnienie? Mój laptop jest zawalony śmieciowymi sterownikami od HP, nawet system komunikował mi nie raz, że po wyłączeniu gry wyświetla alert o zacięciu się sterownika oraz odcince…