Skaner on-line

Ja używam skanerów on-line są najlepsze niż instalowanie jakiegoś antywirusa,który pewnie nie wykrywa w 100% wszystkich wirów a na skanerach jest lepiej bo przynajmniej nie trzeba wszystkiego instalować.Co wy na to???

Tylko, że skaner online, nie działa w trybie rzeczywistym (teraźniejszym) złapiesz jakiegoś wirka (trojana) i w między czasie nim przeskanujesz kompa skanerem online twórca konia zdążcy Tobie pokasować i uszkodzić pliki, a gdybys miał AV mającego funkcie Auto Procet to odrazu po złapaniu by go wywalił.D

To my na to że scanery on-line są “musztardą po obiedzie” gdyż nie mają scanera rezydnetnego i nie zapobiegają infekcji komputera w czasie rzeczywistym. Są jedynie uzupełnieniem antywirusa zainstalowanego w systemie.

Pozatym skaner online “chyba” mniej wykrywa niż dobry AV zainstalowany na kompie :slight_smile:

  1. musisz instalować! Instalujesz kontrolki ActiveX i bazy wirków

  2. nie są lepsze od tradycyjnych…

-mają ograniczoną funkcjonalność

-częste problemy z leczeniem, niekiedy też z usuwaniem zarażonych plików

-problemy ze skanowaniem archiwów

-mają mniejsze bazy definicji

-…wiele innych.

Ale są za free :wink:

Dokładnie przychyle się do wypowiedzi poprzedników :wink: W moim przypadku skanery on-line często nie usuwają wirusy, tzn. pojawia się info że wykryto wirusa lecz nie może go usunąć :frowning:

A zresztą jak ma sie jakiegoś wirusa klonującego typu jeefo a uzywa sie tylko skanera online, a tak sie zlozy ze internet padnie, to wiadomo ze wira sie nie usunie, podczas gdy on caly czas bedzie robil klony w exekach;p

Stary jak mogłeś z czymś takim wyjechać ??:stuck_out_tongue:

poczytaj to co napisano powyzej i wyciagnij wnioski!!

Jestes w powaznym bledzie ale wszystko przed Tobą. :smiley:

Jakby co, to TUTAJ test skanerów on-line :stuck_out_tongue:

Oczywiście nieprawda. :smiley:

Może i macie racje…choć uważam,że instalowanie zbędnego antywirusa,który nie wykrywa w 100% wirów jest bardzo zbytecznie

Ha, ha, ha…

Żaden nie wykrywa w 100%-tach !!

Wykrywalność naogół jest na średnim poziomie 98,5% - zwykłe

…i gruuuubo poniżej dla skanerów online…

Poza tym, jak już zresztą wyżej pisałem, błednym jest stwierdzenie, że skanerów online nie trzeba instalować !!

Te też trzeba instalować! (Instalacji w systemie wymaga kontrolka ActiveX, pliki skanera i definicje wirusów - strona www stanowi tylko interfejs użytkownika i słuzy tykko do inicjacji skanowania i przedstawiania wyników… skanowanie odbywa się już lokalnie).

…to tylko tak dla wyjaśnienia :wink:

BTW

…To może wysnujemy wniosek, że lepiej wcale antywirka nie stosować ? :smiley:

No bo taka jest prawda,że nie warto instalować oprogramowania antywirusowego.Każdy to przyzna.

Prawisz herezje 8) 8) 8)

Ja nie. :stuck_out_tongue:

Do zobaczenia w dziale Bezpieczeństwo i logi Hijack This :lol: :lol: :lol:

Wklej loga HiJackThis.

Zobaczymy jak to na prawdę wygląda :stuck_out_tongue:

:arrow: http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=17593

Tak to wygląda :P:P:P

http://www.forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=26434

Ja oczywiście tez nie ( z samego początku jak podłączyłem kompa dp neta nie wiedziałem co się działo - kilka formatów, potem dobry antyvir i firewall mniej więcej rozwiązało tą sprawę)

Przyłączam się

Jednak uważam cały czas moje zdanie na temat programu antywirusowego! !!

Piszmy po polskiemu! (pełnymi zdaniami)

…Uważam za co/ za jakie??

…Za jedyne, słuszne, prawdziwe ?

Hahahahahahahahahahaha… :hahaha: :rotfl: :hahaha:

Dalsza dyskusja na ten temat powinna już chyba odbywać w dziale Na luzie , bo to zwyczajnie jest śmiechu warte :smiley:

A co z tym:

Podsumowując:

Dwa zupełnie inne zdania :arrow: brak zdania :lol: :lol: :lol:

Moja osobista prośba:

Skończ waść, wstydu oszczędź