Skanowanie paragonów

Chodziłoby mi o program OCR przeznaczony do paragonów, co by podliczał wydatki w danym miesiącu. Fajnie byłoby również, gdyby pozwalał na podliczanie wydatków z danej kategorii. Jestem w stanie zapłacić małą kwotę za licencję.

Temat rozpoczął się tutaj:

I czy jest możliwość korzystania ze skanera Lexmark Pro S200 pod Androidem? Jakoś podłączyć go przez OTA (USB) lub przez Wifi z komórką?

Zainstalowałem na VM Pan Paragon. Niestety, nie pozwala odczytywać skanu - wymaga dostępu do aparatu.

Mam jednak inne pytanie. Utworzyłem katalog dla plików współdzielonych. Czy Android posiada np, narzędzie mount? Jak dodać polecenie podmontowania systemu plików hosta do uruchamiania wraz z systemem?

Samba? Możesz użyć w telefonie menedżera plików, który obsługuje montowanie takich zasobów, np. CX File Explorer.

Dzięki za odpowiedź.

Z innej beczki - nie wiem, czy to do działu GNU/Linux, czy tutaj, ale:
Na Android x86 jest dostępny moduł v4l2loopback. Załadowałem go, ale nie ma dostępnego ffmpeg. Czy jest opcja instalacji ffmpeg lub innego oprogramowania, które mogłoby emulować kamerkę, podstawiając statyczny obraz? Czy Android pozwala na wybór aparatu, poza przód/tył?

Zainstalowałem dwa ffmpeg i żaden nie działa. Głównym problemem jest to, że nie potrafię zlokalizować pliko-urządzenia (videoX) w drzewie /dev.

Hej. Nie potrafiłem skorzystać z v4l2loopback pod Andkiem z ffmpeg, więc udostępniłem kamerkę z laptopa dla Androida. Czy Pan Paragon ma moduł OCR? Robię fotkę paragonu, ale wszystko muszę wprowadzać ręcznie, jak data dokonania zakupu, kwota, itd. Jest jakiś program z modułem OCR?