[Tumbleweed] Skanowanie paragonów i podliczanie

W repozytorium nie widzę takiej apki. Zainstalowałem GNU Cash, ale on nie umożliwia skanowania paragonów.

Chodziłoby mi o program OCR przeznaczony do paragonów, co by podliczał wydatki w danym miesiącu. Fajnie byłoby również, gdyby pozwalał na podliczanie wydatków z danej kategorii. Jestem w stanie zapłacić małą kwotę za licencję, ale wiadomo, jak to pod różnymi dystrybucjami GNU - wolałbym, by był otwarty, bo to zwiększa szanse na prawidłową pracę.

Teraz takie aplikacje to głównie na komórkach. Może zainstalować emulator androida, który obsługuje kamerkę/skaner i jakąś aplikację, np Pan Pagaron. Potrafi sam kategoryzować itp

Nie pracuję obecnie na desktopie na Linuksie więc niestety nie polecę czegoś konkretnego do emulacji Androida. Trzeba przejrzeć 5 Best Android Emulators For Linux [2021 Edition] - Free And Paid Anbox wygląda fanie bo to nie tyle emulator co warstwa kompatybilności umożliwiająca uruchamianie programów z Androida. Minus że nie ma sklepu, ale aplikację można sobie przecież pobrać w formie APK. Plus też taki że zapewnia kompatybilność aplikacji na każdej dystrybucji.

Ewentualnie zrezygnować z komputera i skanować telefonem prosto z aplikacji https://panparagon.pl/ - warto sprawdzić też inne aplikacje tego typu, jest ich sporo.

Dzięki. Anbox próbowałem, ale korzystam z Tumbleweeda, co ma często aktualizację jądra, a DKMS(?) (mechanizm kompilacji modułów, podczas aktualizacji jądra) miał zainstalowaną wersję niekompatybilną z obecnym jądrem.

Zainstalowałem Android-x86 przez libvirt (w tym przypadku QEmu+KVM). Udostępniłem tej maszynie kamerkę z laptopa. Mam jeszcze jedną, podpinaną pod USB. Robienie zdjęć działa, jednak Pan Paragon nie rozpoznaje napisów - wszystko muszę sam wprowadzać. Próbowałem także z v4l2loopback, by przesyłać skan ze skanera. Moduł jądra dla Android-x86 jest zainstalowany domyślnie, jednak nie potrafiłem zmusić różnych wersji ffmpeg do współpracy. Zresztą, to nie wiem, gdzie jest pseudourządzenie kamerki. Może utworzyć je przez mknod? Poszukam, jakie wartości należy podać.