Składamy komputer. Jak zredukować ceny do minimum?

Witam! To znowu ja. Mam zamiar kupić taki zestaw:

Procesor: AMD Phenom II x4 955 AM3 Black Edition BOX - około 370zł

Karta graficzna: Sapphire HD 6850 1GB DDR5 - 575 zł

Płyta Główna: Asus M4A77T - 255 zł

Pamięć: GoodRam 2GB 1333 MHz - 80 zł

Dysk Twardy: Samsung 500GB F3 SATA2 - 155 zł

Zasilacz: Fortron FSP400-60GHN 400W - około 90 zł

+windows OEM (około 60zł) i buda za 50 zł

Razem wychodzi: 1635 zł

Mam do dyspozycji: 1350 zł

Heh w temacie nie napisałeś pytania. Czy chcesz zestaw za 1350zł podobny do tego? Pytanie skąd chcesz wziąć Windows OEM za 40zł?

Na allegro są po 60zł z certyfikatem COA.

Taka aukcja np. ? http://allegro.pl/ms-windows-xp-profess … 04023.html

Zgodnie z licencją OEM sprzedajemy program z komputerem, na którym był wcześniej zainstalowany (Dell GX60).


Oświadczamy iż transakcja przeprowadzona jest zgodnie z warunkami licencji OEM Firmy MICROSOFT i Regulaminem Serwisu ALLEGRO zawartym w zakładce


Program Współpraca w Ochronie Praw

"(Systemy operacyjne) w wersji OEM mogą być sprzedawane tylko z częściami komputerowymi nieperyferyjnymi, niezbędnymi do uruchomienia komputera (za części takie uznaje się np., dysk twardy, płytę główną, CD Rom, pamięć RAM, obudowę, stacje dyskietek, myszki"

Było o tym już w dziale “Licencjonowanie”. Takie zabiegi nie są do końca legalne… Nie przeniesiesz tego XP z Dell GX60 na swój komputer bo to nie jest legalne. Ehh nie kupuj tego bo na jedno wyjdzie jakbyś co innego zrobił.

Zapoznaj się z tematem : windows-allegro-podejrzanie-niska-cena-t435620.html

I zapewne zgodnie z licencją tylko do instalacji na komputerze danego producenta komputera np. Dell, HP itp. itd. :stuck_out_tongue: Daj przykładowy link do takiej oferty na Allegro…

A co powiesz o tej aukcji?

Transakcja przeprowadzana jest zgodnie z warunkami licencji Microsoft OEM. Program sprzedawany jest z komputerem NTT tower (zgodnym z licencja OEM sprzed sierpnia 2005) z jakim został wcześniej zakupiony.

Również masz w zestawie komputer. Tylko na nim możesz sobie tego XP legalnie przeinstalować.

Więc pozostaje BOX? A co do komputera. Lepiej jest kupić te części na allegro czy w jakimś komputroniku (itp)?

Nie no możesz kupić OEM, ale prawdziwy, legalny, nie aktywowany i zapieczętowany. Tylko jego cena wynosi ponad 250zł.

http://allegro.pl/ms-windows-xp-home-sp … 01763.html

Cena BOX to powyżej 400zł.

Jeżeli na prawdę chcesz być legalny to przykro, ale są to nie małe koszta. Jeżeli zakupisz system za 60zł i go sobie zainstalujesz to pod względem licencyjnym jesteś również piratem bo złamałeś zapis umowy licencyjnej. Nie chce mi się już o tym pisać od tego jest inny dział. Taniej części kupisz na allegro.

Ok. Dzięki. Temat skończony.

… ale zakładam, że nikt do takiego oema się nie przyczepi. Przecież na naklejce nie jest napisane nic na temat komputera z którym oem był zakupiony… imo takie samo ‘łamanie licencji’ jak poważniejsza modernizacja komputera.

Więc, jeżeli kupie tego OEM’a za 60 zł i zainstaluje go na nowym komputerze, to będzie chodził bez problemów?

bedzie chodził normalnie ale i tak bedziesz piratem. Równie dobrze nie płacisz 60zł tylko ściągasz z neta system i instalujesz i na to samo wyjdzie!! i tak pirat i tak ale w drugiej opcji 60zł w kieszeni:)

No wszystko zależy już od podejścia. Bo moralnie to jedno i drugie piractwo. Tyle, że w przypadku ‘mitycznej kontroli’ jednak różnica będzie.

Np. ja u siebie w laptopie teoretycznie byłem piratem, bo dowodu zakupu nie mam, naklejka się starła. Ale moralnie sobie nie mam nic do zarzucenia.

Imo taki oem z allegro to sytuacja przeciwna- teoretycznie licencje, łamiesz, ale wątpię żeby ktoś się kiedykolwiek do tego doczepił (chyba, ze o czymś nie wiem).

No to dzięki. Oczywiście nie będę używał pirackiego oprogramowania :smiley: Dzięki wszystkim za odpowiedzi.

Po prostu muszę to wkleić. Polecam! Świetna zabawa.