Składanie komputera do gier (PC)

(Gmerekprzemek5) #1

Tak jak wyżej w temacie.

Mam taki komputer:

Procesor: AMD athlon II x4 640

Płyta główna: GIGABYTE M52L-S3P

Pamięć RAM: Kingston 2GB DDR2 (2x 1gb)

Dysk twardy:LG WDC WD16 00AAJS-00PSA SCSI Disk Device (149GB)

Obudowa: Modecom TWINS MIDI

Zasilacz: Feel III-350atx

Karta graficzna: NIVIDIA GeForce 9400 GT (1024 MB)

A chcę mieć taki:

Procesor: AMD athlon II x4 640

Płyta główna: ASrock 880G Pro3

Pamięć RAM: ( tutaj właśnie nie wiem, ale zależało by mi na 4gb, DDR3 i możliwie jak najtaniej)

Dysk twardy:LG WDC WD16 00AAJS-00PSA SCSI Disk Device (149GB) (więcej GB mi nie potrzeba :P)

Obudowa: Modecom TWINS MIDI

Zasilacz: XFX Core 450W 135mm 80+ SLI PSU (P1-450S-XXB9)

Karta graficzna: z tego co wiem to chyba zintegrowana z płytą główną

I tutaj pytanie: czy da się coś takiego jak to drugie złożyć ,jeśli tak - to jaki RAM do tego wziąć ,a jeśli nie - to co pozamieniać? Jako że je jestem całkowicie w składaniu komputerów zielony, proszę o radę [-o<

(sla17) #2

Da się, płyta główna do montażu, najtańszy RAM to GoodRAM w morele.net 2x2GB za ok. 75zł jest, jeśli chcesz grać musisz kupić kartę graficzną porządniejszą, bo na integrze pograsz w starsze, niewymagające tytuły.

(Gmerekprzemek5) #3

A czy taka operacja wymiany się opłaca?

A jaką? I czy za wymianą karty nie idzie wymiana płyty głównej?

(sla17) #4

Chwileczkę, tak teraz patrzę i z tego co widzę to twoja obecna płyta główna jest na AM2/AM2+, procesor jest na AM3 (wg. tego, co wpisuję w google) i chcesz kupić płytę główną na AM3/AM3+. Jak to jest :wink:?

Nie wiem jak wyjaśnić to z tą płytą główną, ale wymiana nie byłaby konieczna, jeśli nie masz jakichś specjalnych wymagań i określonych powodów. Płyta główna ma slot PCI-E przez co można podpiąć kartę graficzną. Zależy od ceny, nowe układy HD6770 kosztują 430zł, a wydajniejsze HD6850 kosztuje ok. 600zł. Mocniejszych układów nie ma co montować, ponieważ będą ograniczane przez obecny procesor i będą się nudzić :slight_smile:

(Gmerekprzemek5) #5

ja tego tym bardziej nie umiem wyjaśnić :stuck_out_tongue:

I szczerze za bardzo z tymi "układami" to nie wiem o co chodzi :stuck_out_tongue:

(sla17) #6

HD6770 i HD6850 to nazwa układu i producenci (ASUS, MSI, Vertex, Sappaire, Gigabyte itd.) robią swoje wersje, podkręcają, montują własne chłodzenie. Moim zdaniem warto wybierać między ASUS-ami a MSI :wink:

(Gmerekprzemek5) #7

A czy takie nowsze gry będą mi chodziły na "w miarę" przyzwoitych ustawieniach, po tej zmianie?

(T Luk) #8

Przy wymianie na mocniejszy sprzęt zdecydowanie przydałaby się obudowa z lepszą wentylacja bo ten Modecom dość biednie pod tym względem wygląda. Minimum to SilentiumPC Brutus 410 lub Cooler Master Elite 430.

(sla17) #9

Najlepiej pooglądać filmy na youtube kto jak gra na tej karcie. Z tego co wiem grają i na HD6770 w niektóre gry na Full HD i się da, ale wydajniejszym układem jest HD 6850 i więcej na nim zdziałasz,a różnica to ok. 130zł - lepiej brać 6850, no chyba że liczymy każdą złotówkę to wtedy HD6770

(Gmerekprzemek5) #10

A więc z tego co rozumiem; to mam wymienić tylko kartę graficzną i obudowę? Nic więcej nie robić?

(system) #11

Według mnie to, by wystarczyło. Twoja płyta główna posiada wejście PCI-E x16, 2.0 nie żadne 1.0 więc powinno być ok.

(Gmerekprzemek5) #12

Gry by mi chodziły tak jak na gameplayach, na których ludzie testują tą kartę?

Bo kiedyś w serwisie mi powiedziano że nie opłaca się inwestować w ten komputer, ponieważ zawsze mam jakieś "wąskie gardło" i jak kupię np. nowy procesor to płyta główna będzie go "blokować".

(system) #13

Pod AMD 2+. Są przystępne procesory, posiadam AMD Athlon'a 5000+ i naprawdę nie narzekam. Jeżeli chodzi o gry to lepiej mieć mocniejszą kartę graficzną niżeli procesor, takie jest moje zdanie.

(Gmerekprzemek5) #14

A płyta główna, ani nic innego nie będzie mi zwalniać tej karty?

(sla17) #15

A procesor nie jest przypadkiem od AM3? Jak go tam wpakował :D?

(Gmerekprzemek5) #16

Właśnie też się nad tym dziwię. Ale wszystko mi w serwisie montowali, powiedzieli że procesor mam taki sam, a płytę mam tą .:expressionless:

(bo dawniej inną płytę miałem, ale się spaliła i nową kupować musiałem)

(sla17) #17

Na pewno masz ten model procesora i ten model płyty głównej :wink:? Najlepiej by było spisać oznaczenia bezpośrednio z powierzchni sprzętu :wink:

-- Dodane 21.11.2011 (Pn) 17:41 --

Na pewno masz ten model procesora i ten model płyty głównej :wink:? Najlepiej by było spisać oznaczenia bezpośrednio z powierzchni sprzętu :wink:

(Gmerekprzemek5) #18

zaraz zobaczę

-- Dodane 21.11.2011 (Pn) 18:44 --

nie, no procesor na pewno taki mam, bo mi everest go wykrywa...

-- Dodane 21.11.2011 (Pn) 18:45 --

eeee.... na płycie pisze : AM3, ale też GIGABYTE GA-M52L-S3P

(sla17) #19

Masz kogoś, kto ma AM3/AM3+? Jak tak, to może mógłbyś u niego wpakować twojego procka i zobaczyć, czy wchodzi. Albo wziąć procka od niego i sprawdzić czy wchodzi u ciebie.

(Gmerekprzemek5) #20

Na opakowaniu od mojej płyty, też jest naklejka "AM3 CPU Ready". A procesor na 100% mam AM3.

A tu nawet pisze że moja płyta wspomaga procesor: http://www.gigabyte.com/support-downloa ... x?pid=3008