Składanie komputera do gier (PC)

Tak jak wyżej w temacie.

Mam taki komputer:

Procesor: AMD athlon II x4 640

Płyta główna: GIGABYTE M52L-S3P

Pamięć RAM: Kingston 2GB DDR2 (2x 1gb)

Dysk twardy:LG WDC WD16 00AAJS-00PSA SCSI Disk Device (149GB)

Obudowa: Modecom TWINS MIDI

Zasilacz: Feel III-350atx

Karta graficzna: NIVIDIA GeForce 9400 GT (1024 MB)

A chcę mieć taki:

Procesor: AMD athlon II x4 640

Płyta główna: ASrock 880G Pro3

Pamięć RAM: ( tutaj właśnie nie wiem, ale zależało by mi na 4gb, DDR3 i możliwie jak najtaniej)

Dysk twardy:LG WDC WD16 00AAJS-00PSA SCSI Disk Device (149GB) (więcej GB mi nie potrzeba :P)

Obudowa: Modecom TWINS MIDI

Zasilacz: XFX Core 450W 135mm 80+ SLI PSU (P1-450S-XXB9)

Karta graficzna: z tego co wiem to chyba zintegrowana z płytą główną

I tutaj pytanie: czy da się coś takiego jak to drugie złożyć ,jeśli tak - to jaki RAM do tego wziąć ,a jeśli nie - to co pozamieniać? Jako że je jestem całkowicie w składaniu komputerów zielony, proszę o radę ![-o<

Da się, płyta główna do montażu, najtańszy RAM to GoodRAM w morele.net 2x2GB za ok. 75zł jest, jeśli chcesz grać musisz kupić kartę graficzną porządniejszą, bo na integrze pograsz w starsze, niewymagające tytuły.

A czy taka operacja wymiany się opłaca?

A jaką? I czy za wymianą karty nie idzie wymiana płyty głównej?

Chwileczkę, tak teraz patrzę i z tego co widzę to twoja obecna płyta główna jest na AM2/AM2+, procesor jest na AM3 (wg. tego, co wpisuję w google) i chcesz kupić płytę główną na AM3/AM3+. Jak to jest ;)?

Nie wiem jak wyjaśnić to z tą płytą główną, ale wymiana nie byłaby konieczna, jeśli nie masz jakichś specjalnych wymagań i określonych powodów. Płyta główna ma slot PCI-E przez co można podpiąć kartę graficzną. Zależy od ceny, nowe układy HD6770 kosztują 430zł, a wydajniejsze HD6850 kosztuje ok. 600zł. Mocniejszych układów nie ma co montować, ponieważ będą ograniczane przez obecny procesor i będą się nudzić :slight_smile:

ja tego tym bardziej nie umiem wyjaśnić :stuck_out_tongue:

I szczerze za bardzo z tymi “układami” to nie wiem o co chodzi :stuck_out_tongue:

HD6770 i HD6850 to nazwa układu i producenci (ASUS, MSI, Vertex, Sappaire, Gigabyte itd.) robią swoje wersje, podkręcają, montują własne chłodzenie. Moim zdaniem warto wybierać między ASUS-ami a MSI :wink:

A czy takie nowsze gry będą mi chodziły na “w miarę” przyzwoitych ustawieniach, po tej zmianie?

Przy wymianie na mocniejszy sprzęt zdecydowanie przydałaby się obudowa z lepszą wentylacja bo ten Modecom dość biednie pod tym względem wygląda. Minimum to SilentiumPC Brutus 410 lub Cooler Master Elite 430.

Najlepiej pooglądać filmy na youtube kto jak gra na tej karcie. Z tego co wiem grają i na HD6770 w niektóre gry na Full HD i się da, ale wydajniejszym układem jest HD 6850 i więcej na nim zdziałasz,a różnica to ok. 130zł - lepiej brać 6850, no chyba że liczymy każdą złotówkę to wtedy HD6770

A więc z tego co rozumiem; to mam wymienić tylko kartę graficzną i obudowę? Nic więcej nie robić?

Według mnie to, by wystarczyło. Twoja płyta główna posiada wejście PCI-E x16, 2.0 nie żadne 1.0 więc powinno być ok.

Gry by mi chodziły tak jak na gameplayach, na których ludzie testują tą kartę?

Bo kiedyś w serwisie mi powiedziano że nie opłaca się inwestować w ten komputer, ponieważ zawsze mam jakieś “wąskie gardło” i jak kupię np. nowy procesor to płyta główna będzie go “blokować”.

Pod AMD 2+. Są przystępne procesory, posiadam AMD Athlon’a 5000+ i naprawdę nie narzekam. Jeżeli chodzi o gry to lepiej mieć mocniejszą kartę graficzną niżeli procesor, takie jest moje zdanie.

A płyta główna, ani nic innego nie będzie mi zwalniać tej karty?

A procesor nie jest przypadkiem od AM3? Jak go tam wpakował :D?

Właśnie też się nad tym dziwię. Ale wszystko mi w serwisie montowali, powiedzieli że procesor mam taki sam, a płytę mam tą .:expressionless:

(bo dawniej inną płytę miałem, ale się spaliła i nową kupować musiałem)

Na pewno masz ten model procesora i ten model płyty głównej ;)? Najlepiej by było spisać oznaczenia bezpośrednio z powierzchni sprzętu :wink:

Dodane 21.11.2011 (Pn) 17:41

Na pewno masz ten model procesora i ten model płyty głównej ;)? Najlepiej by było spisać oznaczenia bezpośrednio z powierzchni sprzętu :wink:

zaraz zobaczę

Dodane 21.11.2011 (Pn) 18:44

nie, no procesor na pewno taki mam, bo mi everest go wykrywa…

Dodane 21.11.2011 (Pn) 18:45

eeee… na płycie pisze : AM3, ale też GIGABYTE GA-M52L-S3P

Masz kogoś, kto ma AM3/AM3+? Jak tak, to może mógłbyś u niego wpakować twojego procka i zobaczyć, czy wchodzi. Albo wziąć procka od niego i sprawdzić czy wchodzi u ciebie.

Na opakowaniu od mojej płyty, też jest naklejka “AM3 CPU Ready”. A procesor na 100% mam AM3.

A tu nawet pisze że moja płyta wspomaga procesor: http://www.gigabyte.com/support-downloa … x?pid=3008