Sklep net-s

Czy ten sklep jest legitny bo chcę kupić karte: Intel® Wi-Fi 6E AX210 (Gig ), 2230, 2x2 AX R2 (6GHz) BT, vPro® AX210.NGWG w NET-S.pl

https://www.wykop.pl/artykul/6457537/net-s-pl-najgorszy-sklep-ku-przestrodze/ (usunięte, brak kopii)
Net-s.pl: Opinie o sklepie na Opineo.pl

W KAD zablokowaliśmy dla użytkowników DNS/uBo/AdGuard/Hosts/Pi-Hole.

1 polubienie

Masz moje przygody z tym „sklepem”: NET-S.pl - czyli jak nie prowadzić sklepu internetowego

@Docent w linkowanym artykule blogowym straciła się odpowiedź pana Mariusza.

nie dostarczę na poniedziałek to kara. I szczera odpowiedź Pana z infolinii:

Sprzęt Hobby

Chyba, że urwanie bloga to zabieg stylistyczny.

56,46 zł 14%OFF | WiFi 6E Intel AX210NGW dwuzakresowy 2.4G/5G/6Ghz 802.11AX 3000 mb/s Bluetooth kompatybilny 5.2 bezprzewodowy M.2 Adapter sieci karta WiFi
淘宝网 - 淘!我喜欢 zł kupilem na Aliexpres

56,46 zł 14%OFF | WiFi 6E Intel AX210NGW dwuzakresowy 2.4G/5G/6Ghz 802.11AX 3000 mb/s Bluetooth kompatybilny 5.2 bezprzewodowy M.2 Adapter sieci karta WiFi
WiFi 6E Intel AX210NGW dwuzakresowy 2.4G/5G/6Ghz 802.11AX 3000 mb/s Bluetooth kompatybilny 5.2 bezprzewodowy M.2 Adapter sieci karta WiFi|Network Cards| - AliExpress kupiłem na Aliexpres

A urwało, faktycznie. Przysiągłbym, że był ten fragment jeszcze bo po nim następował jeszcze jeden paragraf.

@docent proszę o zlecenie naprawy wpisu blogowego.

Dzięki, sprawdzamy to - dziwna sprawa… :frowning: W bazie danych mamy poprawnie całość zapisaną, więc prosimy autora o nieregulowanie odbiorników :wink:

Ale tak właśnie kończy się Januszowanie, oby najtaniej. Widzisz, sklepy internetowe nie mają tych produktów, tylko lecą one z hurtowni. Kupując w hurtowni musisz się liczyć z tym, że drobne nieścisłości w rodzaju inny odcień, inny kształt itd. które nie wpływają na funkcjonalność nie podlegają reklamacji. Jak klient chce sobie wybrać klawiaturę, to niech ruszy tyłek do sklepu. Nie widzę tutaj winy firmy, poza brakiem informacji o tym, że drobne nieścisłości nie podlegają reklamacji.
Tak to jest, jak się zna realiów rynku. A są one takie, że np. kupując płytę główną, mam w hurtowni zdjęcie ze slotem na dysk m2, tymczasem płyta niema takiego slotu. I jeśli nie sprawdziłem wcześniej sobie parametrów to jest to moja wina i niema zwrotu. Bo zdjęcia są tylko poglądowe.

Jak szuka się najtaniej, to logiczne, że sklep oszczędzając niema funduszy na dokładniejszą weryfikacje. Dlatego warto czasami dopłacić parę groszy i wybrać trochę lepszy sklep.

Net-s to nie hurtownia tylko sklep, to obowiązkiem sklepu jest posiadać informacje jaki towar sprzedaje.
Jeśli klawiatura występuje w różnych układach klawiatury i akurat sklep nie udostępnia takiej informacji w formie tekstowej to konsument ma posiadać kulę jasnowidza, żeby ustalić jaki układ akurat sklep ma na stanie czy posiłkować się materiałami jakie sklep udostępnia, jak np. zdjęciami produktu?
Osoba prywatna jest tutaj w dużo lepszej sytuacji, wysyła informacje o odstąpieniu, odsyła towar i za 14 dni w zębach ma pieniądze na swoim koncie.
Jako pośrednik (a w takiej roli występowałem) nie raz miałem sytuacje, że Komputronik miał towar taniej niż taki Action, a czasami Morele zamawiając towar od Komputronika miało towar taniej niż Komputronik i hurtownie :slight_smile:
Widzisz, jak dostajesz SIWZ to często gęsto trzeba kombinować żeby dopasować towar do tego co chce klient. Nie zawsze da się upchać tego tylko z hurtowni, czasem trzeba ściągać sprzęt z zagranicy. Czasami opłacało mi się ściągać monitory z USA bo na jednym monitorze miałem wtedy koło tysiaka bicia. Teraz wyobraź sobie, że masz na jednej fakturze masz kilkaset produktów, parę rodzajów, ale ilościowo czasami jeden produkt idzie w setki. Jak na każdym przytniesz dodatkowe 5 zł to się okazuje, że przy tej ilości na jednej fakturze dodatkowo zarabiasz kilka tysięcy.

OT: Pamiętam jak w 2018 dostałem w specyfikacji: specjalizowana platforma komputerowa do przetwarzania materiałów 3D o parametrach ośmiordzeniowy procesor taktowany 2100-2300 MHz, układ graficzny GCN o wydajności przekraczającej 5500 GFLOPS, współdzielona pamięć operacyjna o pojemności 12 GB, dysk twardy 1TB, napęd 4K Blu-Ray. Oczywiście to ukryte w zamówieniu dla jednego urzędu na klawiatury, myszki, dyski ssd, pendrive-y, switche, utm i inne duperele. Jakie było moje zdziwienie gdy się okazało, że to specyfikacji pasuje tylko jedna rzecz Xbox One X, specka switchy napisana tak, że pasowały tylko Aruby, a do utm pasował tylko fortigate - czyli dobry specjalista robił zamówienie bo pasował konkretny sprzęt, ale znowu nie na tyle żeby dało się to podważyć. Teraz pokaż mi hurtownie, która ma rasowy sprzęt sieciowy i Xboxa :smiley: I wtedy masz wybór, chcesz zarobić albo odpuszczasz zamówienie. Tylko z tyłu głowy masz zawsze, że jedno takie zamówienie i zarabiasz tyle co niektórzy przez pół roku. Roboty tyle co napisać ofertę, zamówić, spakować i dostarczyć do klienta. Czystej roboty może jeden dzień, czasem trochę nerwów, a jako forma dorabiania całkiem fajna opcja.

Ten temat został automatycznie zamknięty 180 dni po ostatnim wpisie. Tworzenie nowych odpowiedzi nie jest już możliwe.