Sklep z zwierzętami, z własnym transportem do klienta

Szukam sklepu internetowego, z zwierzętami, chcę kupić żółwia stepowego. chciałbym, aby sklep miał dowóz z własnym transportem do klienta. czy jest taki sklep?

Zadzwoń do najbliższego i umów się na zapłatę pro-forma to może Ci dowiozą.

Aha, takiego sklepu nie ma?

Nie znam żadnej firmy która podjęłaby się transportu żywego towaru.

Transport zwierząt w ramach dzialalności gospodarczej podlega na terenie UE bardzo ścislym regulacjom prawnym.

Swoją droga taki żólw stepowy wymaga bardzo suchego ale dużego (co najmniej 2x2 m) wybiegu wewnętrznego odpowiednio oświetlonego duża ilością świetlówek o pełnym spektrum światla z dodatkową lampą do wygrzewania się. Ten gatunek nie nadaje się do trzymania w tzw akwarium…

Aha, czyli jaki żółw?

Żaden. Zwierzęta powinny żyć na wolności, w swoim naturalnym środowisku, a nie być męczone w klatkach w domach, ku uciesze sadystycznych jednostek.

Miałem kanarka i wczoraj zdechł po 10 latach :frowning:

Adoptuj kota.

1 polubienie

Tata nie lubi. a psa też mieliśmy.

To nie wiem. Poczytaj o ptasznikach :slight_smile:

Papugi długo żyją no i są bardziej ‘towarzyskie’ i mądre od żółwia. Przemyśl dobrze, bo zwierze to często wybór na wiele lat. Może jednak pies? Jak pies - jak obecnie u Ciebie ze zdrowiem, będziesz mógł z nim wychodzić na dłuższe spacery?

1 polubienie

Generalizujesz.


Jak zdechnie to zrobicie kiełbasy :smiley:

2 polubienia

Jak mieliśmy psa, to było ciężko, jak wyjeżdzialiśmy to zostawał w domu.

Jeśli nie masz warunków do hodowli zwierzaka to pozostaje ci jeszcze:
https://shoptamagotchi.com/wp-content/uploads/2017/11/Hot-Tamagotchi-Electronic-Pets-Toys-90S-Nostalgic-49-Pets-in-One-Virtual-Cyber-Pet-Toy-Funny-64-600x600.jpg

No to prawda, zwierze to obowiązek, musisz mieć zapewnione jakiegoś sąsiada, co dokarmia, dogląda zwierzęcia.

No, mam dziadków jeszcze, ale już są dużo starsi.

jak bym miał żółwia, to bym dał dużo jedzienia, to na 7 dni wystarczyło.

Musisz się zastanowić jakiego zwierzaka wziąć. Jeśli :

  1. Nie pies i kot - to może coś mniejszego
  2. Rybki - minimalizm opieki
  3. Małe ssaki - musisz im poświęcić sporo uwagi

Tak, albo zgniło, spleśniało, popsuło się, a żółw by zdechł po zjedzeniu tego.

1 polubienie