Skoda Fabia - bezpieczniki

Każde autko ma bezpieczniki i pisze na nich 5, 10, 15… auto moich rodziców zaczyna świrować z alarmem i opuszczaniem szyby ze strony pasażera.

Pomyślałem, aby wyjmować każdy po kolei i mierzyć miernikiem uniwersalnych ich sprawność. Pytanie, ile OHM ma sprawny bezpiecznik ?

Nie mam zastępczych, aby sprawdzić to namacalnie.

0 Om bo to tylko kawałek drucika

Czyli przepalony i niesprawny będzie miał… da się to miernikiem uniwersalnym zmierzyć ?

Sprawny ma przejście, niesprawny nie ma przejścia

I tyle ? A “na wykończeniu” jest taka opcja czy nie ?

Nie ma takiej opcji

To źle… chyba.

Swoją drogą nie znasz się na Skoda Fabia ?

Ople ogarniam.

Foto zrobiłem tabliczki bezpieczników i… które jest od alarmu i opuszczania szyb w samochodzie ?

Ty tak serio, czy trolujesz? Przecież nawet nie musisz czytać, bo masz piktogramy :laughing:

51,52,54

Jeszcze 45 i 46 niech sprawdzi :wink:

Niby są, ale to tylko obrazeczki… w niektórych przypadkach trudno się domyślić.

Do sprawdzenia w 99/100 przypadków niepotrzebny ci omomierz, tylko wzrok :stuck_out_tongue:


Wyraźnie na takich bezpiecznikach widać przepalone połączenie.

To będę się jutro bawił bezpiecznikami… oby to było tylko to. Bo od strony kierowcy da się opuścić okno pasażera, ale już zamknąć nie da.

Alarm wraz z odblokowaniem drzwi raz działa z pilota, a raz nie (teraz więcej nie działa)… tylko mruga, że niby jakiś sygnał do niego dotarł, ale na tym się kończy. Zamykanie auta z pilota nie ma problemów narazie.

Kiedyś coś znajomy mi mówił o czymś co podpina się pod “wejście serwisowe” i z poziomu telefonu kasuje błędy. Jest coś takiego do Skody Fabia ?

Nigdy nie wyciągałem bezpieczników to nie wiem jak to ugryź, ale dzięki Wam coś już wiem.

To będę patrzał. Oby to tylko głupie bezpieczniki, a nie coś więcej.

A pasażer może szybą sterować?

@m4s

A pasażer może szybą sterować?

Tak

Góra/dół?

Od strony kierowcy tylko działa w dół i nie może zatrzymać opuszczania więc i w górę nie działa. Pasażer może i góra i dół robić.