Skradzione konto steam

Hej mam problem potrzebuje kontakt do steam ale poprzez mail moje konto zostało skradzione mam dostęp do maila ale e mail na koncie steam został zmieniony nie wiem jakim cudem napewno nie mogę skontaktować się z steam support przez formularz bo muszę być zalogowany dzięki

 1. Musisz wygrzebać “twarde dowody” na udowodnienie, że to twoje konto: https://support.steampowered.com/kb_article.php?ref=2268-EAFZ-9762

 2. Po wybraniu “dowodu” klikasz że chcesz utworzyć zgłoszenie (na tyle ile widzę, to raczej mało istotne co wybierzesz, byle dowód miał wartość dla pomocy technicznej podczas weryfikacji).

  • potem, że nie możesz się zalogować

  • następnie, że twoje konto zostało skradzione

 3. Na dole pod poradami co jeszcze zrobić by cię więcej nie okradli i nie przeszkodzili w odzyskaniu konta, klikasz opcje resetowania/zmiany hasła (na dole).

 4. Podajesz e-mail lub numer telefonu powiązany kiedyś z kontem

  • po wykryciu, że nie ma do niego powiązanego żadnego konta klikasz w komunikacie jaki wyskoczy:

  • jak nie będzie takiej oferty to spróbuj drugi raz sprawdzić lub z innego komputera (na około 6 prób widziałem to tylko 2 razy)

 5. i powinno się otworzyć “Odzyskajmy dostęp do twojego konta!” - formularz nie ma stabilnego linka, bazuje na cookies/localStorage w przeglądarce (brak wymaganego czegoś tam sprawia, że link nie działa).

 6. formularz wypełniasz i czekasz na dalsze instrukcje (przycisk “wyślij” raczej wyklucza że jest jeszcze coś do wypełniania).

  • adres e-mail podaj taki na który masz opcję logowania, jakby stary też zakosili (że też by wymagał udowadniania, że to twoje konto e-mail).
1lajk

Mam ogólnie cała historię płatności i zmian haseł itp na mailu jeżeli to pomoże

W pierwszej kolejności zmień hasło do swojego e-maila oraz włącz weryfikację dwuetapową, bo ktoś uzyskał do niego dostęp.
Jeśli to gmail, zerknij na tę stronę https://myaccount.google.com/security-checkup

Zrobiłem to oraz zablokowałem konto steam żeby nic nie zrobił

Tanie gry z Allegero, z dawaniem dostępu do konta…?

… no więc czekaj i módl się. :wink:

1lajk

Raczej nie. Żeby zmienić adres email przy koncie steam, to trzeba mieć dostęp do maila, więc albo ktoś złama/zdobył jego hasło email, albo ma jakiegoś keylogera innego wirusa na komputerze.

Najgorzej jak złodzieje też krótko po przeprowadzą odzyskiwanie i przestawią podobne dowody na postawie skopiowanego archiwum poczty.

Jeśli napastnik był rozsądny, to tak zrobił.
Ludzie zdają sobie sprawę jak ważne jest konto email i jego zabezpieczenie dopiero po takich akcjach :wink:

Do steam support nie logujesz się na swoje konto, a nowe specjalne dla steam support. Więc załóż konto w steam support i tak się z nimi kontaktuj.

mam ten link ( odzyskamy twoje konto ) lecz gdy wpisuje kod potwierdzajacy z emaila zeby wyslac pisze mi że Napotkaliśmy problem podczas weryfikacji captcha, wprowadź ją jeszcze raz. a żadnej weryfikacji tam nie widze. :frowning:

Wyłącz wtyczki blokujące reklamy?

odinstalowalem adblocka i to samo i wyswietlilo mi sie ze limit prób logowania wiec sprobuje za jakis czas jesli cos bede sie odzywał z góry dzieki za pomoc.

Obstawiam, że z Edge nie korzystasz, więc masz tam czysty profil. Spróbuj przez Edge odpalić tę stronę.
BTW. Przede wszystkim zadbaj o to, żeby usunąć z komputera wszystkie infekcje! To jest teraz najważniejsze, bo co z tego, że odzyskasz konto, jak ci go zaraz znowu przejmą…

1lajk

Dobra za około półtora godziny będę w domu zastosuje się odpalę eseta i wszystko przeskanuje

Po skanowaniu załóż temat w dziale bezpieczeństwo wykonując obowiązkowy raport FRST
https://forum.dobreprogramy.pl/t/raport-obowiazkowy-farbar-recovery-scan-tool
A jeśli eset, lub ekspercie z działu bezpieczeństwa coś znajdą, to polecam zainstalować windowsa na czysto :wink:

Sam Eset może nie wystarczyć.
Przeskanuj jeszcze programem Malwarebytes.

1lajk

Okej

Przeskanuj komputer polecam te programy.
Hitman Pro https://www.hitmanpro.com/en-us/hmp.aspx (30 dni)
Zemana https://www.zemana.com/antimalware (30 dni)
SecureAplus https://www.secureaplus.com/pl/ (Wersja lite - darmowa)

Do zabezpieczenia przed keylogerami możesz zainstalować SpyShelter Silent (darmowy)

Hasło jak możesz na poczcie i do innych stron zmienić z innego komputera lub telefonu jeśli masz pewność że nie są też zainfekowane i dodatkowo włączyć zabezpieczenie dwu etapowe “2FA”

Polecam zamiast google authenticatora użyć authy https://authy.com/
Jeśli chcesz wyrobić nową pocztę polecam ProtonMail https://protonmail.com/pl/

1lajk

Malwarebytes jest słaby… wiem że kiedyś był niesamowity, ale to było kiedyś teraz jest to przerośnięta nie efektowna kobyłą. Jedynie co ma jeszcze godnego polecenia to Filtr stron ale to można zastąpić w adguard lub ublock dogrywając odpowiedni filtr.