Słaba wydajność grafiki

Po bojach z vistą opsanych w tym temacie (chodzi o problem ze sterownikami) dałem szansę sevenowi. Jak się okazało prawdopodobnie przyczyną tych problemów z aero było źle ustawione FSB procka (domyślnie ustawione na 100 MHz a powinno być 166). Windows Seven teraz chodzi bez żadnych problemów, no może prawie - jest jeden :wink: Ogólna wydajność podczas rysowania okien nie jest najlepsza. Tzn np kiedy zminimalizuje okno opery, i przywróce je to najpierw pojawia się czarne tło, a dopiero później po jakiejś sekundzie pojawia się zawartość strony. To samo jeśli np przemieszczam się pomiędzy oknami to widać miganie elementów. Najuciążliwszy problem to przewijanie paskiem np stron w Operze/Firefoxie/IE - strasznie przymula, przeskakuje - nie jest płynne tak jak pod xp. Jeśli wylącze aero, przewijanie stron jest troszkę szybsze ale za to przenoszenie okien przymula

Przetestowałbym jeszcze vistę dla porównania ale narazie nie mam skąd jej wziąć.

A jaki posiadasz komputer, jeśli chodzi o kartę Radeon 9600 to mam go na innym kompie i też okna trochę źle rysuje, jednak myślę że to wina karty bo jest już trochę podstarzała.

Sempron 2400+ (1,66 GHz)

Plyta główna: MSI KT6V

512 MB RAM

Radeon 9600 Pro

Korzystałeś kiedyś z visty? Na viście też tak jest? Na xp wszystko chodzi szybko

i jeszcze się pytasz czemu tak chodzi?

za mało ramu (to minimum dla visty więc mimimum powinien być 1GB) (512 dla visty/sevena to jak 128 dla xp- niby starczy ale jednak za mało by było w miarę wydajnie…)

procesor: przestarzały 1 rdzeniowy i do tego wolny (1.6 to to zbyt mało do płynmnego działania i visty i sevena- minimum to 2ghz)

karta graf. też nowa nie jest, więc czego można było się spodziewać, ciesz się że wogóle chodzi aero jako tako…

ps: przy takim sprzęcie jakim dysponujesz to na viscie będzie identycznie albo jeszcze gorzej.

daris ,

dołóż conajmniej 512 ramu, to problemy znikną :wink:

Masz stanowczo za mało ramu.

dokładnie Seven wymaga na stacjonarnych min. te 768 Mb, gdyż pobiera od jakiś 600MB do 900 MB, więcej jak już naprawdę jest multum procesów, czy program o wysokiej chrapce na RAM

No właśnie, a jeszcze się pytasz czy używałem visty, no to chyba oczywiste, bo używam jej od początku, a nawet za nim jeszcze wyszła.

Pamiętaj też że na razie Windows 7 nie jest stabilnym systemem i do codziennej pracy nie powinien być używany bo ma bardzo dużo błędów!

@zakapany

co Ty piszesz, ja testowałem jeszcze wersję nie beta i jest bardzo stabilny

Ja bym w internecie z Windows 7 się nie pokazywał.

System ma wiele dziur i po prostu jest podatny na ataki.

Co wy mi tu gadacie, że to wina ramu?

Za mało mam ramu, że mi przewijanie jakiś większych obszarów (np. stron w przeglądarkach, zmaksymilizowane okno explorera) zamula? Przecież to logiczne, że za to odpowiada karta graficzna, procesora też to nie powinno dotyczyć (jeśli już to procka na karcie graficznej - GPU)

Więc albo winna jest karta graficzna, albo sterowniki do niej.

A teraz ciekawostka - wszystko opisane w temacie: Vista lepiej chodzi na sterownikach od XP?. Nie ważne czy to Vista czy Seven - wystarczy wymusić instalację sterowników dla XP które miałem dostarczone razem z kupnem kompa i prawie wszystko chodzi tak jak pod XP (no prawie - bo nie uruchomię żadnej gry i aero - brak 3d). Dziwne nie? Lepiej działają sterowniki XP na viście/sevenie niż sterowniki visty na viście/sevenie