Słabe słuchawki :(

(Kiepas) #1

mam słuchawki z mikrofonem media tech. Mają one regulacje dźwięku na kablu. Jeżeli dam wszystkie suwaki w windowsie na max. i w słuchawkach tak samo nie uzyskuje dobrych efektów. Są one dosic ciche i to samo dotyczy mikrofon a. Mam zintegrowaną kartę dźwiękową. Jak zwiększyć wydajnosć słuchawek i mikrofonu? (w opcjach mam zanaczone "zwiększ wydajnośc mikrofonu ale i tak mało to daje).

(pysiu) #2

kup lepsze sobie :wink: :wink:

(Magik) #3

Obawiam się, że pysiu ma rację. Nie przeskoczysz ograniczeń samego sprzętu.

A tak z ciekawości - możesz podać model tych słuchawek ??

(Duch) #4

to jest jakiś matrix normalnie!! :expressionless: jak można za pomocą programu poprawić wydajność?? :roll: jakie kupiłeś takie będą !!

kup lepsze to i wydajność się zwiększy!! :rotfl:

(Kiepas) #5

nic się nie zwiększy, podłączam do wierzy to grają super, a do kompa słabo :frowning: pozatym jakie bym do kompa nie podłączył słuchawki każde cicho grają, może jest jakiś program żeby zwiększyć moc wyjściwą a słuchawki nie sa takie złe kosztowały ok. 40zł a sa po 18-20zł i graja głośno.

(Duch) #6

to połącz wierzę z komputerem i po problemie!! :smiley:

(Partia) #7

Cześć, nie napisałeś jak masz podłączone te słuchwaki-czy bezpośrednio do karty czy może pośrednio (np. pilota w przypadku Głosników Creative)

Ja też mam zintegrowaną kartę dźwiękową- w moim przypadku, muszę zmieniać w ustawieniach sound managera(software dołączony do zintegrowanej karty)z głośników 5.1 na słuchawki- jeśli tego nie zrobię też mam cicho-więc może to pomoże :slight_smile: Pozdrawiam

(lazikar) #8

A jak podłaczysz głośniki to wszystko gra normalnie?? Zobacz czy jak podłączysz same słuchawki bez mikrofonu czy coś się zmienia. :smiley:

(Kiepas) #9

słuchawki podłaczam bezpośrednio do kompa jak podłącze przez wierze to grają głośno bo sa wtedy wzmocnione! !!

jak podłącze głośniki tyo wszystko jest normalnie bo przecież głośniki też mają wzmocnienie. a jak odłącze mikirofon to nic się nie zmienia

(Psychol8) #10

Widocznie twoje słuchawki(inne zresztą też) są za mocne na twoją kartę dźwiękową , karta niewyrabia i grają cicho.

(Kiepas) #11

nie no musi być jakiś sposób (dla zainteresowanych mam płyte główną kobian kob 735 FSX)

PS jeszcze spróbuje ściagnąc najnowsze sterowniki! !!

(Duch) #12

być może gdybyś nie był aż tak uparty to już byś dawno o problemie zapomniał !!

nie rozumiem tylko dlaczego nie podepniesz ich przez wieżę?? ja tak robiłem przez 6 lat i było git!! :rotfl:

(Kiepas) #13

upartość nieraz się przydaje :stuck_out_tongue: a tak w ogóle jak podłącze pod wierze słuchawki to mi nie starcza kabel do mikrofonu do kompa :frowning:

(lazikar) #14

Słabiej może tak ale nie cichutko. Ja mam podpięte do karty dzwiękowej i grają normalnie. :?

Zresztą nie każdy chce mieć włączoną wieżę która bierze więcej prądu niż monitor. :stuck_out_tongue:

(Duch) #15

no to masz trzy wyjścia:

1. przemeblowanie w pokoju

2. kupienie mocniejszych słuchawek

3. szukanie wiatru w polu

PS. jakoś nie wydaje mi się żeby wieża aż tak wiele prądu pobierała :roll:

a po za tym, wszyscy wiemy "co potrafią" zintegrowane karty dźwiękowe!! :stuck_out_tongue:

(lazikar) #16

Zobacz z tyłu ile pobiera prądu. :stuck_out_tongue:

Bez sensu to nie wina słuchawek to po co mocniejsze?? Lepiej już szukać wiatru w polu. :smiley:

(Duch) #17

bez sensu jest szukanie sposobu poprawienia wydajności słabiutkiej karty dźwiękowej i podłączoncyh do niej słuchawek!! :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

tak czy inaczej ja podpiąłbym to poprzez wieżę :smiley:

PS kombinujcie dalej!! chętnie się poprzyglądam :rotfl:

(Psychol8) #18

Jak by Kiepas był ambitny to by zbudował sobie mały wzmacniacz słuchawkowy sam chciałem sobie taki zbudowac kosztem kilkudziesięciu złoty , ale moje słuchawki grają dość głośno więc zrezygnowałem z tej opcji.

(Kiepas) #19

jak już napisałem słuchawek mocnieszych nie kupię bo mam oprócz tych z tematu takie philipsa za 300zł i one też cicho grają. Mój kumplel ma te samą płyte główną i grająmu b.dobrze nawet nie ma na fula w systemie. Kiedyś widziałem taki program do popraiwania wydajności tych wejść.

(Psychol8) #20

No to pogrzeb w ustawieniach sterowników bądź kodeków bo widocznie masz coś poprzestawiane skoro u twojego kolegi jest normalnie.