Slimjet: jak wyłączyć podpowiedzi wyszukiwania w pasku adresu?

Jak skutecznie wyłączyć podpowiedzi wyszukiwania w pasku adresu?
Opcję: “Używaj podpowiedzi, aby uzupełniać zapytania i adresy URL wpisywane na pasku adresu” mam ustawioną na wyłączone, a podpowiedzi i tak się wyświetlają.
Znalazłam jeszcze ustawienie maksymalnej ilości podpowiedzi, ale minimalna liczba to 5, a ja nie chcę żadnych.

Dziwne, może trzeba zresetować slimjet bo go “popsułaś” - coś podobnego było w chrome że opcja znaczona a on nie podpowiada, po czasie wyszło że być może to robił jakiś dodatek “odblokowujący prawy klawisz myszy”.

Chrome nie chce wczytać podpowiedzi

Ale to całkiem inny problem w tym odnośniku. I raczej tak miałam od początku.
A jak go zresetuję, to pewnie stracę wszystkie dodatki i ustawienia? A nie ma tam czegoś takiego jak nowy profil w Firefox? Ew. żeby można sobie gdzieś te graty z profilu zabrać, a później dać z powrotem?

Dodatki z ich opcjami się wyłączą (jeszcze to sprawdzę na np. uBlocku), ustawienia stricte profilu Slimjet zresetują do domyślnych.

Są takie opcje - profile; szukaj w ustawieniach lub poradnika jak dla chrome.

https://support.google.com/chrome/answer/2364824

Też można to była kiedyś jedyna opcja przed wprowadzeniem profili i przycisku resetuj - z   web.archive.org mogę odgrzebać poradnik.

http://web.archive.org/web/20160309092706/https://support.google.com/chrome/answer/142059?hl=pl

1 polubienie

W sumie jutro będę instalować Slimjet na innym lapku, to może sobie wtedy sprawdzę, czy tam działa ta opcja zanim zainstaluję cokolwiek.
A na pewno to jest zepsute i normalnie można te podpowiedzi wyłączyć? Przecież dopiero co go zainstalowałam i nawet jeszcze nie całkiem skończyłam konfigurować, a już by się miał zepsuć?

1 polubienie

A wyłączyć… to chyba nie zepsułaś te nowe ustawienia może mają to gdzieś ukryte…

Napisałam w pierwszym poście jak mam ustawione. Innych ustawień właśnie nie znalazłam, a raczej już wszystkie przejrzałam łącznie z zaawansowanymi. Tylko na tej stronie flags nie szukałam, bo nic z niej nie rozumiem.

Albo jednak coś się u ciebie zepsuło / zbugowało, bo wyłączam tę opcje o której piszesz i nie mam podpowiedzi.

slimjet://settings/?search=Używaj+podpowiedzi%2C+aby+uzupełniać+zapytania+i+adresy+URL+wpisywane+na+pasku+adresu

Ale na odświeżonym profilu, przy okazji za raz sprawdzę czy uBlock zachował filtry. Zachowały się, nawet nie wykasowało danych logowania do lastpass, z którego zrezygnowałem na rzecz innego dodatku.


Nawet zadziałało włączenie i ustawienie 20 podpowiedzi (może być 19 bo pewnie szukaj w google liczy jako 20)

1 polubienie

No to nieźle, że już na samym początku się zepsuło :frowning:

Może to uroki chromowatych, kiedyś często widywałem komunikaty o uszkodzonym profilu chrome i że przeglądarka nie umie go naprawić.

1 polubienie

Zainstalowałam Slimjet na innym lapku, ustawiłam dokładnie tak samo (tylko nie instalowałam dodatków) i tam tego problemu nie ma. Wygląda więc, że faktycznie to uszkodzony profil. Także będę musiała teraz rokminiać jak to naprawić :frowning: