Słuchawki. Propozycje wyboru sprzętu

Chcę zaopatrzyć się w dobre słuchawki w przedziale cenowym 200 - 300 zł. Choć jak jakiś naprawdę dobry model będzie kosztował 350 zł to jestem wstanie zwiększyć na ten cel budżet. Więc kiedy będziecie mi podsyłać tutaj jakieś propozycje nie musicie koniecznie trzymać się aż tak bardzo wyznaczonego budżetu ale też nie przesadzać. Nie kupię słuchawek za 500 czy 600 zł. :wink:
Kompletnie nie znam się na słuchawkach, nie wiem jak odczytywać parametry dlatego liczę na wasze propozycje.
Słuchawki mają być uniwersalne. Czyli będą używane do wszystkiego. Gry, film, muzyka. Lepiej jakby były przewodowe niż bezprzewodowe. Podświetlenie LED akceptowalne choć może go w ogóle nie być.
Jak na razie sam wybrałem ten model ale nie wiem czy jest dobry: https://www.morele.net/sluchawki-isk-isk-hd9999-977733/
Jak ktoś zaproponuje coś lepszego lub napisze “hej, świetny wybór” to będę zadowolony. :slight_smile:

Zamknięte , otwarte, nauszne, wokół uszne …
mało danych

Bardzo dobry model, polecam. Jakbyś miał możliwość testu to miedzy tymi a słuchawkami za 300 zł nie usłyszysz różnicy.

Raczej zamknięte. Chodź zastanawiam się na półotwartymi i oczywiście nauszne. Jednak na niekorzyść półotwartych dla mnie przemawia fakt, że otoczenie słyszy co co aktualnie słucham a i ja odbieram dźwięk z otoczenia. Więc na 80 procent zdecyduję się na zamknięte - chodź w nich ucho nie odpoczywa i ma zablokowaną całkowicie wentylację.

Wątpię żebym wyczuł jakąś różnicę bo nie jestem żadnym audiofilem :wink: Dlatego właśnie na słuchawki nie chcę przeznaczać majątku a po prostu chcę żeby były raczej dobre i uniwersalne. :wink:

Creative Aurvana Live 2

W cenie do 350 zł chyba nie da się dostać nic lepszego. Róznicę między nimi a innymi na pewno usłyszysz.

Opinie zbierają tragiczne… https://www.x-kom.pl/p/163844-sluchawki-przewodowe-creative-aurvana-live-2-czarno-srebrne-z-mikrofonem.html#Opinie

Zakładając temat zaznaczyłeś tylko interesującą Cię cenę. Równie dobrze mógłbym Ci polecić jakieś dokanałowe. Sporo trzeba się domyślać…
…użytek domowy czy outdoor? Jeśli zamierzasz spacerować w słuchawkach to wyżyj wymienione Edifier to bardzo dobry wybór. Choć ja wolę klasyczne na kablu np. Sennheiser HD 201

Tragiczne? Ty je w ogóle przeczytałeś? Przeczytałeś jakieś recenzje? A co najważniejsze, słuchałeś ich?

Zarzuty dotyczą przewodu, który można wymienić, bo jest odpinany (co jest w tej kategorii cenowej raczej ewenementem), a jeśli coś się z nim stanie w trakcie dwuletniej gwarancji to dostaniesz nowy.

Jeśli chodzi o parametry odsłuchowe to opinie są świetne.

Są też opinie dotyczące jakości konstrukcji pałąka. Myślę, że użeranie się z kablem jak się kupuje słuchawki za 350 zł lub wymiana po 2 latach bo skończyła się gwarancja to trochę przesada :slight_smile:
Z tego samego powodu NIE polecam posiadanych przeze mnie Creative Tactic3D Alpha - dźwięk mają bardzo przyjemny, ale połamany pałąk i kiepski mikrofon dyskwalifikują je moim zdaniem.

Z pałąkiem jest wszystko w porządku. Przewód jest kiepski z tym, że jest to dość powszechny problem w wielu modelach, a przewagą tego jest to, ze przynajmniej da się go wymienić bez większego problemu bez wyrzucania całych słuchawek…

Zamknięte vs otwarte to nie tylko kwestia izolacji od/do otoczenia.
Z reguły otwarte dają bardziej przestrzenny dźwięk. Chociaż dużo zależy od konkretnego modelu.

Dla mnie otwarte zawsze lepsze jedyny minus to jak masz hałas w otoczeniu i jesteś zmuszony kupić zamknięte innaczej tylko otwarte lub pół otwarte… ale wiadomo każdy ma swoją opinie i gust

Ale rozumiem, że jeżeli wybiorę otwarte to zewnętrzny hałas musi być naprawdę głośny by przeszkadzał na przykład w słuchaniu muzyki? I na przykład dajmy na to jak otworzę okno i będę słyszał szum wiejącego wiatru albo śpiew ptaków to nie będzie to miało wypływ na doznania słuchowe płynące ze słuchawek. Oczywiście rozumiem, że jak sąsiad zacznie wiercić wiertarką to bedzie to przeszkadzało ale mam na myśli takie po prostu codzienne dźwięki płynące z otoczenia. Jak na przykład właśnie śpiew ptaków, wiejący wiatr, głośniej grający tv sąsiada za ścianą, czy grające w kuchni cicho radio?

Zamknięte porządne to prawie nic nie słyszysz w normalnym domowy otoczeniu a jeśli tak to musisz głośno mówić brat ma własnie jakieś kiczowate noname ale tak dobrze wyciszają że muszę podjeść i go ręką szturchnąć bo jak go wołam z przedpokoju to nawet nie słyszy… a otwarte to masz takie że słyszysz tak jak byś ogóle nie miał słuchawek i nawet przy głośnej muzyce słychać dźwięki z otoczenia.

Czyli właściwie tak jakbym słuchał muzyki zwolnostojących głośników.
W takim razie wybór dla mnie oczywisty. Zamknięte. Jak chcę słyszeć dźwięk z otoczenia i by był bardziej przestrzenny - od tego są głośniki.

No na zamkniętych czasem przy głośnej muzyce robi sie coś takiego jak nawartwiający sie dzwięk w środku któy sie odbija i czasem dźwięk jest jak mini echo… ustawione w equalizerze choć droższe słychawki podobno kontrukcje mają taką że tego nie uświadczysz… to jednak uszy męczą sie przy dłuższym posiedzeniu :slight_smile:

Coś za coś. Nie ma złotego środka. Właśnie czytam sobie o różnicach wynikających z tych słuchawek i jest tak jak piszesz. Zamknięte męczą uszy, mają mniej przestrzenny dźwięk, powietrze od ucha jest kompletnie odcięte więc ucho nie oddycha ale za to nie zbierają dźwięków z otoczenia. Otwarte są bardziej przyjazne uchu ale ich podstawową wadą jest zbieranie dźwięków z otoczenia. A właśnie to jest to co chciałbym najbardziej wyeliminować. Jest jeszcze kompromis - półotwarte ale te z kolei łączą zalety i wady obydwu rozwiązań. Więc decyduję się na zamknięte.

Mam półotwarte właśnie i niby łączą obe cechy a tak na prawie działają identycznie jak otwarte…
Ale wiadomo model modelowi też nie równy…
Ja jak kupowałem słuchawki to najwięcej przydatnego info z https://www.audiofanatyk.pl/
otrzymałem dobre FAQ i solidnie opisane słucahwki jak coś to tam możesz pytać na forum bo tu jeszce przyjdzie pseudo spec z fejkowego konta i bedzie ci jakiś gnioty wpychał byłe by była to reklama z x-kom w któym to koniecznie dokonaj zakup xDDD

-bump-

AKG 171MK (Zamknięte) Cena około 336 https://www.ceneo.pl/33268582
ISK HD9999 (Zamknięte) w kwocie 260 https://www.ceneo.pl/49960855

Z sennheiser są fajne słuchawki typowo gamingowe tylko cena 290 i mają odrazu wbudowany mikrofon https://www.ceneo.pl/75553900

Osobiście w podobnej cenie poszedłbym jednak w pół otwarte AGK 240MK II ja lubie muzykę ambient i ona są fajne bo nie mają basu tzn bass jest taki punktowy a nie taki że ci głowa wibruje dlatego jak w shotery gram to moge dalej słyszeć inne dźwięki w tle (nie nachodzą na siebe tak) i usłyszeć przeciwnika podczas gdy ktoś wali do mnie obok granatami :smiley:

1 polubienie

Nie czytałem wszystkich komentarzy bo nie mam na to czasu. Tydzień temu kupiłem do pracy ISK HD9999 i mam je w tym momencie na głowie.
Słuchawki zaskoczyły mnie bardzo pozytywnie, choć pierwsze 30 minut to byłem tak zawiedziony, że miałem je odsyłać. Obecnie uważam, że w tej cenie jeśli chodzi o konstrukcje ZAMKNIĘTE to jest świetny wybór. Do domu jednak bym ich nie kupił, wybrałbym coś półotwartego z welurowymi lub materiałowymi padami.
Co warto powiedzieć o HD9999 to to, że dodatkowe cieńsze pady tak jak piszą inni nie nadają się do użytku - sprawdziłem bo nie wierzyłem w te opinie, zwłaszcza, że nie wydawały się w dotyku straszne. Niestety nie wytrzymałem w nich dłużej niż 30 sekund. Straszne, a podobno z czasem jeszcze bardziej twardnieją.
Domyślne grube pady są naprawdę mięciutkie i delikatne w dotyku i po założeniu. Świetnie izolują, że osoba siedząca obok nie słyszy muzyki pomimo, że słucham jej naprawdę głośno. Po zdjęciu słuchawek już ewidentnie słychać co na nich leci.
Dodatkowo muszę wspomnieć o tym, że skóra z jakich zostały zrobione te miękkie pady ma skłonność przyklejania się do siebie. Jak je rozpakowywałem to były tak sklejone, że się zastanawiałem czy rozdzielę słuchawki od siebie :stuck_out_tongue:. Na dłuższą metę potrafią przez to grzać okolice uszu i ktoś o większej potliwości może się pocić pod słuchawkami.

Warto też zagadać do @x-kom.pl o rabat na te słuchawki. Ja dostałem i z rabatem nie kupisz ich nigdzie taniej w necie.

Dla mnie ISK grają lepiej niż np AKG K240 Studio (MK I). Mają lepszy dół od wspomnianych droższych AKG. Generalnie słuchawki to V, dość ciemne, ale przyjemne, góra nie jest mocno przesadzona - czego nie cierpię.

Możesz też zerknąć na recenzję słuchawek lub zestawienie polecanych modeli na stronie audiofanatyk.

PS. Słuchawki wyjątkowo dobrze wyciszają do tego stopnia, że ludzie zaczęli do mnie machać znacznie częściej niż do tej pory :smiley:

Najlepiej jest mieć kilka par słuchawek na różne sytuacje.
Zamkniętych używam wtedy kiedy muszę , preferuję otwarte ze wzgl na walory dźwiękowe.
Miałem kiedyś na uszach naprawdę dobrze grające zamknięte słuchawki AKG ale wtedy kosztowały trochę ponad 1000pln. Czy warto ? Nie wiem. Wiem natomiast ,że grały z***biście :slight_smile:
Druga sprawa , nie ma czegoś takiego jak ‘półotwarte’ To tak jak by być do połowy w ciąży :wink:
Albo tył membrany jest otwarty na otoczenie , albo nie. Tyle o tym.
Nie jest też tak że otwarte słuchawki przepuszczają wszystko w obie strony. Też tłumią w obie strony tylko dużo słabiej. Jak nie będziesz odkręcał muzy na maxa to nie będziesz uciążliwy dla domowników.
Kolejna rzecz której jeszcze nikt nie poruszył to impedancja słuchawek, czyli do jakiego sprzętu będą podłączane.