Słuchawki Sony na jacka i wymiana padów

Nie wypowiadaj się proszę na temat sprzętu którego nie widziałeś na oczy.
Słuchałeś setek słuchawek…
Dobre.
Prowadzisz serwis komputerowy czy hurtownie używanego audio?

Pewnie więcej niż setek, bo słuchawki to akurat mój konik i sam posiadam kilkanaście modeli, a do tego przesłuchuje od czasu do czasu nowe modele które pojawiają się na rynku.

I już wiemy że nie warto dyskutować.
Twoja wiedza wykracza poza nasze pojmowanie, nic tu nie osiągniesz, nie marnuj czasu, idź dalej.

A co tutaj ma wiedza do tego? Wystarczy posłuchać kilka minut i wiadomo od razu, badziewie klasy biedronka. Co tutaj jest do wiedzenia lub nie?

Tak, masz rację.
Idź dalej, nie trać czasu.

Akurat nie uważam tego za stratę czasu, może ktoś przeczyta, posłucha i nie wyda kasy na kawałek bubla wartego 50zł.

Dla ciebie Ferrari może być szczytem marzeń, dla mnie to bezużyteczne drogie g. bo nie przewiozę szafki.
Słuchawek używam na tyle sporadycznie że nie wydam trzech tysięcy na nie.
Słuch mam dobry, nie słyszę aby z moimi W820BT czy dziecka W800 było coś nie tak.
Słyszę różnicę między Flac a MP3 i winylem.
Nie słyszę aby występował

Nie zawracaj dupy Audiowoodoo, nikt nie jest audiofilem.

Ale kto tutaj pisze o sprzęcie audiofilskim? Wypowiadamy się o sprzęcie niskiej klasy a nie czymś za kilkanaście tysięcy, czy klasie średniej w tysiącach.

Żeby ci uzmysłowić jakość takiego sprzętu proponuję sprawdzić ceny części. Takie słuchawki muszą składać się z modułu BT, przetwornika, wzmacniacza, akumulatora, obudowy i głośników. Niedrogie chińskie przetworniki DAC dające sensowny dźwięk np. Shanling UA1 to koszt ponad 200zł, niech mają na tym nawet 50%, to i tak wychodzi reszta tyle, że do takich słuchawek wkładają po prostu szrot. inaczej cena leci w górę.

Ale my rozmawiamy o sprzęcie klasy polonez i fiat 126p.

Robi się nieprzyjemnie
:frowning:
Kupione, jutro będzie, więc ja bym nie rozkładała tego na czynniki pierwsze.
Każdy nas swoje potrzeby, wymagania, a przede wszystkim dostępny budżet.
Tyle w temacie
Ja też używam słuchawek dość rzadko. W domu mam kolumny Altus 300 i jest git. Do tego Ampli od Yamahy o też git.

Dawaj słuchawki za dwie stówy z bluetooth, nauszne i nie pierdziel.

Za tyle to tylko takie link z wysyłką z Chin. To IMHO najtańsze słuchawki, które są na rynku na BT i nie straszą jakością dźwięku. Można się czepiać, że pasmo nie całkiem płaskie itd. ale da się tego słuchać.

Dlaczego nieprzyjemnie? Ludzie kupują np. Manty albo inne iBOXY i są zadowoleni. Kupiłeś, co kupiłeś, gorsze pewnie od tego co miałeś nie będzie, więc pewnie ci wystarczy.

Ludzie słuchają muzyki z telefonów.
W porównaniu z tym słuchawki za dychę z kiosku to hi-end.
Edifier robi jedne z najlepszych słuchawek w cenie za którą są oferowane.
O głośnikach się nie wypowiem, nie mam, nie słuchałem.

A co za różnica z czego słuchają, skoro przetwornik i BT mają w słuchawkach? Tylko nędzne BT albo jakieś filtry jak np. Realme robią tutaj różnicę. Przecież na tym polega BT, że omijasz tor audio urządzenia i masz jakość taką jak wzmacniacz, przetwornik DAC i łącze w słuchawkach, nawet jak masz kartę za tysiące zł. to brzmi tak samo jak na byle syfie.

Osobiście uważam, że do 100zł to owszem, ale więcej, to wywalanie kasy.

Głośniki IMHO robią jak na komputerowe jedne z przyjemniejszych, tylko marża na tym jest ze 100%.

Z telefonów, w sensie z wbudowanego głośniczka.

Ale ja mówię o czymś z gwarancją.
Odsylaj to do chin…

Gwarancja jest, produkt mało awaryjny. Natomiast cóż, na polskim rynku trzeba zapłacić za ten model ok. 200zł więcej, co pokazuje w jakiej półce cenowej się znajduje. Szczerze, znając oba produkty, wolałbym nawet używane kupić, będziesz kiedyś w jakimś Media coś tam, często masz wystawione te tańsze Sennheisery, posłuchaj sobie i porównaj z dowolnym innym produktem w tej cenie, o tańszych już nawet nie wspominam.

Co ciekawe modele dla graczy są wyraźnie gorsze muzycznie, i to sporo, cena natomiast jest wyraźnie wyższa.

Słuchajcie.
Już te słuchawki mam, więc nic w tym aspekcie nie zmienicie.
Co do tego audio, to jak na pierwsze wrażenia i tą cenę, to jest dobrze. Jeszcze aplikacja Connect i tam jest EQ. W systemie Windows mam Viper4Windows, więc tam też można coś zrobić. Szkoda, że Viper4Android wymaga Root’a.

Zgadzam się w pełni.
Słuchawki dla graczy to inny rozdział, nie oceniam jakości wykonania ale dźwięk jest kiepski.

Daruj sobie equalizery i wipery, to g. tylko psuje dźwięk.
Podłącz, niech pograją kilka godzin i posłuchaj, wyraź swoje zadowolenie i po temacie.

A tak poważnie, rozruszaj je trochę, kilka godzin minimum, nazywają to wygrzewaniem, niby mit ale działa, nowe i używane słuchawki brzmią inaczej.
Potem czekamy na opinię jak ci to gra.

Gra dobrze, mówiłem już…
Zamykam ten temat.

Dość obszerna wypowiedź!
Faktycznie tak płasko?
Może loudness ci się naprzykrza?
Sopran kiepski?
Za wąskie pasmo przenoszenia?