Słuchawki Sony na jacka i wymiana padów

Jakby kupił z Biedry czy Lidla, pewnie podobnie by było. Tylko zapłacił by połowę mniej. :slight_smile:

Co to jest Loudness? Pierwszy raz to słyszę. Jeśli chodzi o płaskość, to - no - jest trochę płasko, ale wystarczająco znośnie, by podczas podróży posłuchać podcastu czy radia. Sopran? Jest - na szczęście dla mnie nie za wysoki. Bas? Nie ma go za dużo, ale to dobrze, bo moje nieudane JBL’e Live 500BT boom boom bas tak był wysunięty do przodu, że trzeba było się posiłkować EQ w aplikacji JBL My Headphones.

Luudness to właśnie podbicie niskich i wyskoich tonów.
Był taki przycisk w starych wzmacniaczach.

Aaa już wiem! Stara Diora WS-502 lub WS-504 mojego taty takie coś miała (przycisk „Loud”). Mam w salonie Yamahę RX-797 i tam też jest pokrętło opisane „Loudness”, tyle, że to tak jakby wytłumia lub podbija audio.

Loudness to co innego. Podczas cichego słuchania muzyki człowiek dźwięki niskie i wysokie słyszy sporo ciszej niż podczas głośnego odtwarzania (taka specyfika ludzkiego ucha). Loudness powstał w celu poprawienia wrażeń, czy bardzo cichym odsłuchiwaniu. Ale jak to zwykle bywa, jest wykorzystywany do wyżyłowania tych zakresów w nędznych głośnikach. W względnie poprawnych słuchawkach jest zbędny, bo poziom dźwięku jest zwykle wystarczający do poprawnego wysterowania.

Nawet ten Viper4Windows z tym headsetem nie działa - nie wiem czemu. W Configuratorze Viper4Windows i Equalizer APO „EDIFIER W800BT PLUS” zaznaczony. Z moim adapterem BT od Logitecha podpiętym do amplitunera Viper4Windows śmiga. Może to być kwestia protokołu lub kodeka? Wolałbym, aby ten Viper mi hulał.

Dobrze rozumiem że używasz więcej niż jednego programu psującego dźwięk?

Bo dawniej to działało do podbicia do pewnego poziomu głośności.
W nowocześniejszych sprzętach w tym w moim Denonie nie podbija krańców a obniża środek.

Nie, tylko viper.

Jak sprawia ci przyjemność psucie dźwięku to używaj dalej.
Czemu jednak nie działa ci to ze słuchawkami nie wiem, tu ci nie pomogę.

Czy to psucie, czy nie psucie, ale to rzecz gustu. JBL Xtreme 3 też współpracuje z Viper4Windows.

Hej!
To nie jest kwestia typu sterowników? Podobno Viper4Windows nie obsługuje WASAPI. Z jakiego typu sterownika i API korzysta urządzenie audio Bluetooth? Realtek to MME? Pytam, bo działa (S/PDIF). Z kolei audio z głośniczków monitora nie jest przetwarzane przez V4W. Stery od Nvidia, bo audio leci po DisplayPort.

Załączam Wam moje video ze szczegółową recenzją słuchawek Edifier W800BT Plus:

1 polubienie

Ten temat został automatycznie zamknięty 90 dni po ostatnim wpisie. Tworzenie nowych odpowiedzi nie jest już możliwe.