Smartphone do 750zł

Witam

Jako, że Samsung raczej porzucił już badę to zamierzam przerzucić się z mojego Wave na Androida. Maksymalna cena to 700-750 zł. Najlepiej jakby był już na andku 4.0 lub wyższym. Używany głównie będzie do multimediów(dużo słucham muzyki, przeglądanie internetu,robienie zdjęć), okazjonalnie dla zabicia nudy zagrać w jakąś gierkę. Dobrze by było gdyby miał lampę błyskową lub coś podobnego i kręcenie filmików w jakości 720p. Co do marki to nie mam raczej jakiś uprzedzeń. Samsung, HTC, Sony obojętne mi to :D. Telefony nowy lub używany w dobrym stanie z gwarancją. Czytałem trochę tematów, ale z kwietnia to sytuacja trochę się zmieniła na rynku już. Liczę na wasze porady :P. Pozdrawiam

Jak do muzyki i Android, to tylko Galaxy S, żaden telefon z Androidem nie ma lepszego dźwięku niż on, jest lepszy nawet niż iPhone’y

Również polecam Galaxy S, ze wszystkich rzeczy tylko brak lampy błyskowej :stuck_out_tongue:

A może LG L7 ? Za 750zł dostaniesz spokojnie nówkę, spełnia wszystkie wymagania + ma Gorilla Glass i spory wyświetlacz z IPS.

Specyfikacja: http://www.mgsm.pl/pl/katalog/lg/optimusl7/

Allegro: http://allegro.pl/listing.php/search?ca … C%C2%A0%3E

Galaxy S niestety właśnie nie ma lampy, a często z niej korzystam. Ten L7 mnie zaciekawił :D. Nie ma chyba tylko nagrywania w HD ale to jakoś przeżyje chyba ;p. A jak z jakością muzyki na nim (na razie mam Wave 8500 i jest nie najgorzej) i czy LG długo wspiera modele czy jak Samsung po pół roku-roku o nim zapomina i na modach trzeba jechać ? I jak jeszcze z szybkością tego smartphona, bo czytałem, że lubi czasami trochę pomyśleć

LG L7 ma ICS w standardzie, może dostanie JB, ale niestety tak jak Samsung, tak i LG olewa użytkowników.

Myślę, że szybkość będzie OK, pooglądaj filmiki z prezentacjami na YT to się przekonasz.

Odtwarzacz jak każdy Android, trzeba po prostu poustawiać pod siebie i będzie OK.

Wydaje mi się, że w cenie 700zł jest tylko wybór pomiędzy słabo wykonaną Neo V a L7 i używkami Samsunga, ja z kolei polecam nawet dołożyć trochę a kupić nowy a nie używany bo z używkami to wiadomo jak jest - mogą a nie muszą działać dobrze :wink:

Jakoś szczególnie nie ciął się :P. Trochę ten procek i układ graficzny zraża, bo może mieć ciężko z nowym andkiem ewentualnie :P. A te mody to różnią się czymś od oryginalnego softa i czy wpływają na gwarancje ?

Podczas używania custom romu tracisz gwarancję, ale bardzo łatwo ją przywrócić :wink:

Custom romy znacznie różnią się od zwykłego firmware’u, jest dodane wiele opcji, tweaków, możliwość podkręcania procesora, przenoszenia wszystkich aplikacji na SD i wiele wiele wiele innych. Jeśli lubisz się bawić to polecam. Niektóre custom romy z powodzeniem zastępują zwykłego androida od producenta.

Dzięki za informację ;D. A jak z bardziej wymagającymi aplikacjami ? Poradziłby sobie ten LG ? Tak oglądałem jeszcze to może Sony Xperia U ma podobne, albo nawet lepsze bebechy w tym przedziale cenowym . Może jeszcze jakieś inne propozycje oprócz tego LG, żebym miał porównanie :slight_smile: . Z zakupem nowego tel aż tak mi się nie śpieszy, więc mogę poczekać miesiąc czy dwa. Tylko czy coś znajdzie się wtedy nowego w moim pułapie cenowym, o to jest pytanie : P.

Xperia U na pewno będzie lepszym wyborem niż LG (lepszy procesor, układ graficzny) minusy: brak slotu SD

Ja na twoim miejscu wybrałbym Xperie.

Może HTC One V http://www.allegro.pl/show_item.php?item=2646101989 bardzo przyjemny telefon, więcej na jego temat pisałem w tym wątku smartphone-1000zl-t496950.html

Ten One V spodobał mi się :D. Na pewno ładniejszy od Xperii U, bo ona trochę kanciasta :P. Niestety HTC ma Snapdragona, ale w teście piszą, że daję radę nawet z bardziej wymagającymi aplikacjami. A jaki ma on układ graficzny, bo znaleźć nie mogę ? Andreno 200 ?

One V ma w środku Qualcomma Snapdragon S2 MSM8255, ARMv7, 45 nm, 1 GHz i układ graficzny Adreno 205.

Mam go w rękach i mogę powiedzieć że z gierkami sobie radzi. Mało gram na nim, ale np. Battlefield 2 BC działa idealnie stabilnie, Asphalt 7 HD i Real Racing również, nie wspominając o tych darmowych z Google Play. Generalnie telefon bardziej niż parametrami nadrabia designem i jakością wykonania (mamy pełne aluminium bez żadnych szczelin w obudowie) + dodatkowy procesor obrazu więc zdjęcia robi idealnie szybko w 0,7s, mamy Bluetooth w najnowszej wersji 4.0, ekran na matrycy IPS - kapitalne kąty widzenia i akustykę Beats Audio. Tak się składa że dziś kolega podłączył swoje słuchawki pod niego to musiałem mu powiedzieć, że śpieszę się do domu bo nie wiem ile by słuchał muzyki. Jakośc extra jednym słowem. A ekran w porównaniu do starszych dotyków i tanich tabletów to jedno wielkie WOW.

Chyba na tego One V się zdecyduje :D. Nie orientujecie się może czy nie zapowiada się, żeby jego cena spadła w przeciągu miesiąca - dwóch ? Bo aż tak bardzo z wymianą mi się nie śpieszy :stuck_out_tongue:

Cena spada cały czas, ten model wyszedł na wiosne. Sądząc po poprzednich modelach np. Desire można powiedzieć że HTC trzyma wartość. Teraz największe straty na wartości model już zaliczył. Jako nowość kosztował jakieś 1200zł, obecnie mój egzemplarz warta te 749zł, nowy coś więcej. Jak dotąd jest to najnowsza i topowa seria i nie zapowiada się aby miało się to zmienić. Co najwyżej w segmencie hi-end może pojawić się jakaś nowość - w końcu pojawił się iPhone 5 więc producenci będą chcieli być lepsi za wszelką cenę, ze wszystkimi udziwieniami - ekranami które nie mieszczą się do kieszeni spodni, karty MicroSim, zbędne 4-rdzeniowe procki etc.

No to jest racja :D. Na rzecz One V przeważył też właśnie ekran. 3,7 cala to w sam raz chyba będzie, a ponad 4 w LG to już sporo jest. A jak z aktualizacjami andka w HTC ?

Obecnie jest 4.0 fabryczny. Gdzieś w połowie sierpnia była większa dość poważna aktualizacja oprogramowania. O nowej wersji nic nie wiadomo. 4.1 jak dotąd jest b. mało popularny. One S i X na pewno dostaną, o V nie ma informacji konkretnej, ale sądząc po tym że Galaktyka S3 też go nie dostała jeszcze musimy poczekać. Ew. można wgrać nieoficjalne mody. Trzeba odblokować bootloader - tracimy gwarancję, ale można go przywrócić do fabrycznego stanu, że nikt nie zauważy modyfikacji.

Ale IMHO ten Adroid 4.1 zbyt wiele nowości nie wnosi, powiedziałbym że to mały lifting wersji 4.0. Tutaj więcej http://pclab.pl/art50966.html na ten temat.

Chodziło mi konkretnie o to czy HTC aktualizuje modele, które już flagowe nie są, np: z przed 8-12 miesięcy :P.

Przykładowo HTC Desire S wyszedł na początku 2011 roku, aktualizację do 4.0 otrzymał na przełomie czerwca/lipca. HTC Sensation XL miał premierę w październiku 2011, update do 4.0 dostał w podobnym czasie co Desire.

Czasami producent “wie lepiej” i nie wypuszcza aktualizacji

ale dotyczy to głównie słabszych modeli, tak jak Desire który wyszedł w róznych wersjach.

Aha, dzięki :D. Czyli nie wygląda to tak tragicznie jak u LG czy o zgrozo Samsunga :P. Teraz tylko jeszcze swojego Wave trzeba sprzedać :smiley: