Software czy działa, czy da się zrobić coś by działało?

Zastanawiam się nad windows 7 dużo wyczytałem w magazynie CD-ACTION i postanowiłem wszystkie moje rozważania zapytać was (speców :D) niż później płakać i instalować xp…

na początek mój komputer: 2 GB ram, Procesor: intel pentium 4 3.0 GHz, 160 GB HDD, Karta graficzna: GeForce 9800 GTX+ 1 GB (wiem że do tego nie pasuje tylko procek)

  1. Co z grami lekko starszymi np. Medal of honor allied assalut (na stronie microsoftu jest pod znakiem zapytania), Rome total war (jest wielki czerwony X ale kocham do tego powracać) Medieval 2 total war (Nowa gra przecież) call of duty 2, battlefield 2, The elder Scrools IV: Oblivion.

Nie które tytuły są naprawdę nowe i nie umierające czy da się je jakoś odpalić na windows 7?

2.Jaka jest sytuacja z sterownikami sprzętu tzn. sterowniki od płyty dźwięku (mam gigabyte ga 945 cośtam :-D) to na luzie ze strony producenta ściągne ?

3.Czy wszystkie software (mówię o tych nie z najniższej pułki ale 20 zł w zwyż*) są przygotowane pod seven?

ad2. do ogromnej większości sprzętu sterowniki są i system działa na nich.

ad3. lista działających i niedziałających lista-aplikacjj-dzialajacych-t302980-45.html

Jeśli chodzi o sprzęt to nie będziesz miał problemów z Windows 7 - sam pracuję na podobnej konfiguracji (PIV 3.2HT, 2GB RAM, SB Audigy 4, ATI Radeon 3450) i system pracuje stabilnie i jest wydajniejszy niż Vista. Jeśli chodzi o sterowniki to albo będą na Windows Update albo na stronach producentów znajdziesz (jak nie do Win 7 to do Windows Vista).

Co do oprogramowania to zawsze możesz próbować instalować bądź uruchamiać w którymś z dostępnych trybów zgodności (mechanizm znany już w Windows Vista).

Pozdrawiam