Spadki fps w grach

Słuchajcie kupiłem sobie Cs go, gram sobie na niskich ustawieniach mam 60 FPS gdzieś tak przez minutę a później spadają mi fps do 10 i tak na okrągło. Mój sprzęt to procek i5 5200u nvidia 920m. Ram 4 GB ddr3 jest możliwość dołożenia 1 kości win 10. W fortnite mam tak samo i w innych grach. Czego to może być wina?

Jakie temperatury podczas stresu?
Czy sterowniki graficzne są zaktualizowane?

Tak sterowniki są najnowsze a temperaturę jak sprawdzić?

HWMonitor.
Ale najlepiej byłoby MSI Afterburner + Riva Statistics Server i w czasie gry rzucić na ekran ilość FPS, temp GPU + CPU i taktowanie rdzenia GPU + CPU. Wtedy byś widział na bieżąco zależność między temperaturami, taktowaniem i ilością klatek - czy wysokie temperatury powodują throttling = mniej klatek.

Tutaj wyjaśnione jak włączyć ten monitoring:
https://techlipton.pl/jak-wlaczyc-monitoring-podzespolow-komputera-poradnik-msi-afterburner/

Temperaturę zmierzył w farming simulator 17 GPU ma 83 stopnie n. A CPU 90stpni

Prz fortnite natomiast CPU dochodziło do 100 procent GPU 92 ram 3 GB czasem ponad 3 GB fps spadały nawet do 0

Czego wina według was?

Ale co Ty podajesz? Zużycie? Ono nic nie mówi. Musisz sprawdzić temperatury i strzelam, że gdy osiąga z 85 stopni to pewnie nieco spada taktowanie GPU i wtedy też temperatura nieco spada. Albo to samo w przypadku CPU. Widząc konfigurację Twojego laptopa to domyślam się, że to jakaś budżetowa, przeciętna konstrukcja, której też pewnie nie czyściłeś jakoś porządnie i nie wymieniałeś pasty termoprzewodzącej nigdy - stąd throttling.

Hmmm, w moim laptopie 100 stopni jest normalne i nie dropi FPSami bo wiatrak mocniej chodzi.

Sorki nie procent tylko stopni nie jest 100 cały czas, 92 stopnie 95 temp skacze. Nie czyściłem go od 3 lat a jak myślisz ram dołożyć pomoże w fps?

Oj, to niedobrze. Stówa to wartość graniczna. Uważaj tylko, żeby ci procesor nie poszedł z dymem.
@macszy027 Ja bym na Twoim miejscu otworzył tego lapka i przeczyścił chłodzenie i ew. wymienił termopady oraz pastę, jak wyschła.

Muszę ogarnąć zaraz.

Wyczyslilem i temperatura procka nawet do 70 nie dojdzie w Cs go

A FPSy dropią czy nie?

W Cs go fps są ok ale w fortnite spadają tak jak spadały. temperatura CPU w fort ite wynosi 57 stopni a GPU 50 stopni. Jedno mnie martwi, pamięć ram której niestety mam tylko 4 gb a wykorzystuje mi gra 3700mb czyli prawie wszystko. Wydaje mi się że to wina Ramu że są spadki fps. Jak myślisz? Laptop naprawdę działa ciszej :shushing_face:

Ram zdecydowanie może być powodem. Może twój laptop ma wolny slot ram? Jaki to model?

Tak ma napew o wolny slot bo pisze jak wejdę w menadżer zadań że mam zapełnienia 1 kość z 2 a model to lenovo ideapad 100

Ale dzięki laptop teraz chodzi bardzo cicho, i nie wylatuje z niego takie gorące powietrze jakprzedtem

A jak pisałem wczoraj w drugim temacie żebyś kupił to nie wierzyłeś, kup jakiś używany przyzwoity RAM, najlepiej tej samej firmy (jak Lenovo to zapewne masz Hynix 1600MHz), ewentualnie inną dobrą firmy jak Kingston np. Koszt z wysyłką jak dobrze poszukasz to 60zł.

No tak ale sam nie chce się za bardzo za to brać. Cykam się że coś uszkodze