Spadki FPS

Hejka, mam problem z fosami w lolu mam je zablokowane do 120 nagle wyskakujea mokro spadki do 113 są odczuwalne i je czuć, myślałem że to wina dsicorda ale chyba 5o nie to macie jakieś pomysły komputer po formacie?

Specyfikacja komputera
Temperatury w stresie?

…mocno odczuwalne?
Prawdopodobnie masz za słaby komputer do utrzymania stałych 120 fps. To że średnio jest 120 na danej specyfikacji nie gwarantuje, że nie będzie lekkich wahań przy bardziej wymagających scenach. 5% to nie jest dużo i jest normalnym wahaniem, więc zostaje obniżenie ustawień lub wymiana sprzętu. :wink:

Laptop asus fx505GE więc na luzie powinienem lola trzymać na średnich

Czyli Intel UHD Graphics 630, czyli zobacz wideo, ta sama karta i na medium też miejscami balansuje na granicy 120. Jedyna różnica to RAM Twój model ma bazowo 8 GB, a u tego 2x8, czyli dual…
Masz 8, czy 16 GB RAM?

Intel UHD Graphics 630 – Intel Core i5-9600K – League of Legends LOL FPS Test - YouTube

Niekoniecznie Integra… Asus TUF Gaming FX505GE (FX505GE-AL388) - Laptop - Morele.net

Jaka Integra mam tam 1050ti więc wątpię bardziej mi się wydaje że procek co bawi się nie tak

Lol zaczął w ostatnim czasie trochę więcej wymagać niż kiedyś, tu masz filmik tylko z najwyższymi i spada poniżej 100, a tak w ogóle to może do wyłączenia synchronizacja pionowa ze widzisz te spadki? U mnie jak na lapku nie spadnie poniżej 60 to nie widzę różnicy.

Wcześniej nie było takich problemów twraz tam zaczęło się dziać

Nie podałeś dokładnego modeli laptopa, tylko serię. :wink:
Co do modelu, podaj wreszcie dokładną specyfikację w tym ram i dysk oraz zrób test w czasie gry. Wystarczy nawet menadżer W10 (wykresy z wydajności), czy i co w czasie spadków dobija do 100%. Po spadku robisz alt+tab i patrzysz czy coś skoczyło…

I5 8300h, używane throttlestopa, do undervoltingu procesor chodzi na 3,98 3,99ghz, ram 16gb, ssd 256 GB.

Czy problem występuje również bez tego softu?
Czekamy na info o wykresie obciążenia. :wink:

Nie sprawdzałem bez jestem w szkole obecnie będę w domu podeślę wykres z monitora i zobaczę czy bez też tak jest

W załączniku plik z HWMonitora podczas gry w lolkaa :))) HWMonitor.txt (118,5 KB)


Dodatkowo SS

W tym nie ma widocznego zapełnienia RAM, obciążenia dysku i procka w momencie lagu, ale na oko widać 85 stopni i 100% obłożenia. Sprawdź więc, czy procek się nie dusi.

Od lola samego się nie dusi, kwestia czy nie z czego innego

Watpie procesor jest uzywany przy wlaczonym lolu na 50-60% nigdy w menadzerze nie pokazalo uzycia procka na 100% :slight_smile:


tu masz ten ram

T screen w czasie gry? Zwróć uwagę na obciążenie karty 100%. :wink:

Karta 100% ponieważ gdy robi się ss przy 2 monitorach tak się dzieje :))