Sposób instalacji Ipli Lite na archu

Wykombinował już ktoś jak to zainstalować na archu? Adobe Air jest dostepne dla dystrybucji używających debów albo rpmów. Niby zainstalowałem aira z aur, ale i tak nadal nie mogę pobrać ipli ze strony producenta. Jakieś pomysły:)?

Co się pokazuje? Tzn czemu nie można pobrać?

Air dostępny tylko dla dystrybucji korzystających z debów i rpmów? Przecież na stronie jest binarka .bin do pobrania którą bez problemów pod archem zainstalujesz :o

@Plichu, niestety… Jest .bin, który ma w sobie zaszyfrowane RPM’a i DEB’a. Żeby zainstalować na Archu AIR’a trzeba używać SDK.

przepraszam, ale co to za problem wywlec wszystkie informacje binarne z paczki deb (badz rpm) i je recznie porozkladac po systemie (albo nawet stworzyc pkgbuilda ktory zrobi to samo za nas)?

Źle się wyraziłem… przeprzaszam.

Są pliki i w zależności od distro jest tworzony deb lub rpm.

Paczka jest, jest stworzona na podstawie adobe_air_sdk.

A jak zainstalować iplę?

Pobrać bezpośrednio plik air.

Weź zobacz źródło strony, daj ctrl + f iplalite.air chyba i pobierz ten plik.

http://www.przeklej.pl/plik/iplalite-air-0004212so1dc później robimy:

adobe-air /scieżka/do/pliku.air

screenshot6i.th.png

Ipla uruchomiona na Arch x86_64.

EDIT

obejrzałem jeden film i teraz mam ciągle:

screenshot7o.th.png

Spróbuj może usunąć ipla lite i adobe air, a potem zainstalować ją nieco inaczej.

Kliknij po prostu na link do wersji na linuxa. Pojawi Ci się monit o braku środowiska air. Klikasz cały czas OK - zainstaluje Ci się air i ipla lite…

Krizoman to z tym błędem to winna ich serwerów, teraz próbowałem kilka razy i znów weszło, po prostu Ipla ma takie kaprysy, a z od nich strony na nie pójdzie bo tam są deb lub rpm:

Których nie ma na arch. U mnie działa z pomocą air z aur (bin32-adobe-air).

Działa u kogoś w ogóle ta cała Ipla? Bo u mnie nie może połączyć się z serwerem. Orientuje się ktoś czy nadal Ipla dostępna jest tylko dla polskich IP czy już dla wszystkich?

Pozdrawiam!

RPM i DEB są na archa (;

Ale mimo posiadania RPM i DEB nadal binarka od Adobe nie działa, bo sprawdza także wersje systemów. WIęc musimy się bawić jeszcze w tworzenie plików…wszystko jest możliwe, ale nie wszystko się kalkuluje.

Ale po co się bawić z bin jak jest w http://aur.archlinux.org/packages.php?O … ch=Wykonaj roobal do tego trzeba cierpliwość czasami dopiero za 10 razem wchodzi :stuck_out_tongue: .

@dragonn ale po instalacji tego i tak nie zainstaluje się IPLI ze strony…

Ale ja przecież dałem linka do ipli do bezpośredniego ściągnięcia:)

Dopiero wieczorem bede w domu na swoim PC. A jakim poleceniem uruchomić plik air, bo próbowałem odpalić przez

./opt/adobe-air-sdk/bin/adl /home/iplalite.air

to wywalało jakiś błąd. Niestety nie mam aż tak dobrej pamięci aby przypomnieć sobie jaki. Napisz wieczorem.

Pozdrawiam

adobe-air iplalite.air

Chciałem tylko napisać, że Ipla Lite działa mi bezproblemowo na Ubuntu…

Vatri91 instalowałeś z AUR adobe-air czy tyko adobe-air-sdk jeżeli masz tylko sdk to doinstaluj adobe-air, ale najpierw możesz próbować:

adobe-air iplalite.air

pokazuje się ipla ale nie łączy się z serverem. Mam KWallet, mam stable kde 4.3.1

Z linku w twoim błędzie. Może spróbuj jako root. A ipla ci się otwiera i możesz przeglądać dostępne filmy.