Sposób na optymalizację Windowsa

Hej! Zabieram się do odświeżania Windowsa :wink:

Co jeszcze mogę wykonać?

Strasznie tego dużo. Według mnie za dużo. Ja używam http://www.dobreprogramy.pl/Wise-Disk-Cleaner,Program,Windows,13346.html do czyszczenia dysku oraz http://www.dobreprogramy.pl/Wise-Registry-Cleaner,Program,Windows,13347.html i jest tam opcja optymalizacja, oraz czasami http://www.dobreprogramy.pl/CCleaner,Program,Windows,13061.html i mam system sprawny.

Ccleaner, Odkurzacz, JetCleaner, FreeRegistryDefrag, Perfect Disc tych programów używam i są sprawdzone po czyszczeni pc tymi programami komputer lata jak rakieta i nie zapomnij wyłączyć programów z autostartu

Wystarczy tylko clleaner, a raz w miesiącu po aktualizacjach użyć privazer. To posprząta miliony wpisów USN, tysiące zbędnych wpisów MFT, setki tysiąc $logfile, niepotrzebnych pozostałości po aktualizacjach, wszelkie śmieci i dużo więcej, zwłaszcza stare pliki .old po odinstalowanych programach, nawet pozostałości po poprzedniej instalacji systemu.

Odkurzacz został odinstalowany, skoro tyle śmieci w systemie czekało na sprzątanie. Powierzchownie, to ccleaner wystarczy. Dokładnie, to wszystkie wymienione wyżej programy niewiele wyczyszczą, a najmniej glary i wise.

00013.jpg

 

 

W optymalizacji  najważniejsze są programy uruchamiane  w autostarcie,usługi systemowe i zaplanowane zadania oraz oczyszczanie  i defragmentacja dysku

Privazer-też polecam,skuteczny i bezpieczny

  1. Autostart

Wyłączasz z Autostartu wszystko co zbędne, zostawiasz podstawowe i najważniejsze usługi typu antywirus, resztę badziewia wyłączasz.

  1. Usługi systemowe

Wyłączasz defragmentację, konserwację itp. To są zbędne usługi które możesz sam zrobić, ręcznie, służy do tego Defraggler czy np. WiseCare (zarówno wersja Free jak i Pro mają spore możliwości).

  1. Nie instaluj zbednych programów

Jak już to robisz odinstaluj JE za pomocą RevoUninstaller lub podobnego, chociażby CCleanera i wyczyść śmieci.

Raz w tygodniu warto użyć ADWCleanera

  1. Używanie antywirusa i dodatkowego skanera

To podstawa, przynajmniej dla mnie, Comodo IS i Malwarebites robią swoje.

  1. Inwestycja w SSD

Dzięki temu na pewno zyskasz na wydajności systemu.

 

Bogdan widzę, że Cię poniosło albo masz rozdwojenie jaźni. Najpierw polecasz Odkurzacza a teraz piszesz “badziewie odkurzacz”.

Jak byś trochę pomyślał, to byś wiedział, że to nie Odkurzacz instaluje dodatki tylko instalatory przygotowane przez serwisy zewnętrzne które oprócz Odkurzacza jako instalatora bezpiecznego instalują też inne dodatki.

Do prawdy, aż tak Ci się nie chciało sprawdzić przyczyny?

@opi: masz rację, bo bez odkurzacza osiem lat nie wyobrażałem sobie czyszczenia komputera. W październiku spotkał mnie błąd detekcji. Po przeinstalowaniu i użyciu, musiałem robić czystą instalację systemu.

Nie napisałem, że Odkurzacz cokolwiek złego instaluje. To czysty program. Sens badziewia, to chodziło o bardzo wiele rożnych pozostałości i niepotrzebne śmieci w systemie, których program nie rusza. Po Odkurzaczu trzeba ccleanera, żeby uzupełnił sprzątanie w systemie i rejestrze. Po ccleanerze, dużo śmieciowych wpisów sprzątnie jeszcze jetclean. Z wymienionych wyżej propozycji można zebrać ogromny pakiet uzupełniających się programów sprzątających system, a po nich jeszcze trzeba posprzątać. Trochę w tym jest obłęd.

Jeśli chodzi o Odkurzacza, to mam u siebie jeszcze bardzo dobrze działające moduły portable Odkurzacza 12.6 - menadżer rejestru, czy moduł usuwania zablokowanych plików. Nieaktualnego programu nie wolno używać, bo można uszkodzić system, ale moduły są OK.

Z tym polecaniem programu, to jak mam jakieś własne wąty, to przecież nie będę polecał, że cacy. Czekam na nowego, testowanego Odkurzacza. Będzie super, to będę chwalił.

Poprawię słowo badziewia, żeby się nie odnosiło do jakichś skojarzeń.

 

Pierwsze sprzątanie systemu po instalacji i odkurzacz usuną aż 49 GB danych a przed odkurzaczem użyłem jeszcze Cclanera

 

 

Odkurzacz? 49 GB danych? To co Ty trzymasz w Koszu?

Po 1. Odkurzacz nie jest polecany do czyszczenia.

Po 2. Osobiście polecam CCleanera i ADWCleanera, tego drugiego raz na 2 tygodnie w zupełności wystarczy.

Te 49 GB śmieci wynika z niedbałości o system, co robi wiele osób. Regularne korzystanie z prostej aplikacji jaką jest CCleaner w połączeniu z Defragglerem (o ile nie masz dysku SSD) utrzymuje system w dobrej kondycji.

Tylko właśnie nie wiem jakie usługi mogę wyłączyć. Z autostartu wyłączyłem wszystko.

Dlatego dałem linki i proszę o konkrety :stuck_out_tongue:

Uruchom- Autoruns-jako administrator,po skończonym skanie-File>save>plik-AutoRuns.arn- umieść na -http://sendfile.pl/- na forum podaj linka

Dodatkowo-Uruchom -Process Explorer- zrób screena z programu  i pokaż na forum

 

 

 

@IPSEN, proszę

Process Explorer

http://screenshot.sh/m1SXXzmyQCeOu

http://screenshot.sh/oe3pj8r3piQZc

Autoruns (nic na siłę, potrzebne zostawić, ale niepotrzebne aktualizacje i inne można wyrzucić)

http://sendfile.es/pokaz/624097—xv7e.html

Co to ten ATKOSD2?

Z autouruchamiania można wyłączyć wszelkie aktualizacje, m.in. Nvidia bo sterowniki instaluję sam

Uruchom autoruns jako administrator

Zakładka-Services- odznacz :AdobeARMservice , AdvancedSystemCareService9 ,GfExperienceService , LiveUpdateSvc , MBAMService , NvNetworkService , nvsvc , ose , SkypeUpdate , WinDefend

Zakładka-Scheduled taks-odznacz :wszystko

Zakładka -Drivers-odznacz;MBAMProtector , MBAMSwissArmy , MBAMWebAccessControl

Klawisz z logo Windows + R  wpisz: services.msc a następnie szukamy usługi-Windows Search,Windows update-i we właściwościach ustawiamy: Wyłączone.Windows update- uruchamiaj raz na tydzień pobierz aktualizacje, i ponownie wyłącz

Klawisz z logo Windows + R  wpisz: services.msc a następnie szukamy usługi-wstępne ładowanie do pamięci-i we właściwościach ustawiamy:Ręczny(włącza się, gdy jest potrzebna)

wyłącz-wyłaczenie-automatycznej-defragmentacji-dysku

przeczytaj-Usuwamy telemetrie z Windows-7 ja bym usunął

Uruchom ponownie komputer,jak coś nie będzie działać lub jakbyś coś potrzebował, zawsze można zaznaczyć.

ATKOSD2 

OK, dzięki.

Czyli o co w tym chodzi? 

WIN+R

CLEANMGR.exe /SAGESET:1           - zaznaczyć wszystko

CLEANMGR.exe                             + wszystkie punkty przywracania oprócz ostatniego

RESTART !

C:\WINDOWS\SOFTWAREDISTRIBUTION\ DOWNLOAD = zero bajtów  (WU - wył !)

C:\WINDOWS\LOGS\ CBS**  = zero bajtów**

Usługa Windows Search - wył (Zakładka Odzyskiwanie - Nie podejmuj żadnej akcji x3) .

CHKDSK

Defragmentacja ( bez różnicy SSD czy HDD )

http://www.dobreprogramy.pl/Dyski-SSD-defragmentowac-czy-nie-defragmentowac-oto-jest-pytanie,News,60464.html

 Tak

 Chodzi o to że ta usługa będzie dopiero działać jak system będzie ją potrzebował,a nie cały czas w tle

 Możesz odznaczyć

Ale co dokładniej ta usługa oznacza? Do czego jest potrzebna?

Może kolega wytłumaczyć o co chodzi dokładniej. Zdefragmentowany dysk mam, teraz nie jest akurat najlepszy moment na usuwanie punktów jeśli robię zmiany w komputerze.

 

Systemowe oczyszczanie dysku . Usuwa stare wersje plików systemowych . Tego nie potrafi żaden program . Oczyszczanie jest dokonywane podczas startu systemu .

http://www.dobreprogramy.pl/semtex/WinSXS-o-tym-jak-Microsoft-poszedl-po-rozum-do-glowy,48380.html

Wstępne ładowanie do pamięci z tą usługą bywa różnie - w większości przypadków ma ona pozytywny wpływ na pracę systemów, zarówno w nowszych systemach Windows 8.1 i 10, jak również w starszej Viście czy “Siódemce”. Na niektórych komputerach może jednak powodować problemy,  takie, jak większe użycie dysku.