Sposób na uparty wpis w "Otwórz za pomocą"?

Witam!

Na liście “Otwórz za pomocą” mam 2x Internet Explorer. Chodzi mi o pozbycie się tego z ikoną domku:

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/3b1 … a60b7.html

Szukałem już wszędzie tj.:

  • HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\FileExts\

  • HKEY_CLASSES_ROOT\applications

Jeszcze jedno, kiedy kliknę na ikonę domku to otwiera się Opera, a w kluczu …Explorer\FileExts.url\OpenWithList po prawej stronie oprócz Opera.exe i iexplore.exe pojawia się ieframe.dll.

Skasowanie ieframe.dll (lub dodanie NoOpenWith) w kluczu HCR\applications nic nie daje, próbowałem także usunąć cały .url z FileExts i też nic - z powrotem wróciło :expressionless:

Niby błahostka i w niczym mi to nie przeszkadza, ale…

Z góry dziękuję za wszelkie porady.

Zobacz tutaj: usuwanie-programow-menu-otworz-pomoca-t4423.html

Szukaj tam rozszerzenia pliku, który przy otwieraniu tak sie zachowuje i wejdź w to rozszerzenie.

Dzięki za tak szybką odpowiedź, ale dość intensywnie przeglądałem różne fora i nie mogę znaleźć sposobu.

W HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\FileExts.url\OpenWithList są dwie pozycje, Opera i IE, MRUList - ab, a wygląda na to, że jest tam jeszcze coś czego nie widać. Jak wcześniej pisałem usunąłem nawet cały klucz .url i przy tworzeniu nowych wpisów powracał ten z domkiem, ale widoczny tylko w “Otwórz za pomocą”.

A RegCleaner mam i już wcześniej przejrzałem "Zmodyfikuj menu “Otwórz z…” i usunąłem wpis ieframe (nie wiem czy dobrze zrobiłem, ale mam kopię) i nic to nie dało. Czyściłem także CCleanerem i też nic, po każdej zmianie w rejestrze robiłem restart kompa. Te górne wpisy nad “Wybierz program…” zwykle siedzą w HKEY_CLASSES_ROOT\applications, ale tam nic nie znalazłem.

Nie wiem gdzie to się schowało :?: znalazłem posta na dodanie-otworz-pomoca-t233477.html z takim samym problemem, ale nie ma rozwiązania. Ktoś dodał wpis IE i pojawiły się 2 :?