Sposoby na nocne loty (komarów)

no ale to nie uchroni przed ugryzieniem :lol:

zgadza się ale za to jaka zemsta po fakcie :hahaha:

Na dłuższą mete zmniejszy ilość ów ugryzień :slight_smile: :slight_smile:

dla lubiących złożyć coś samemu: http://www.elektroda.net/inne/index.html :wink:

tylko ze najpierw nas ugryzie :?

Ja mieszkam blisko zalewu Odrzańskiego (300m) W lecie jest na prawdę sajgon!! Po zmierzchu nie można wyjść na dwór, bo normalnie chmary tego latają (na szczęście nie teraz) Więc ja już się skutecznie zabezpieczyłem :smiley:

Podstawą są siatki w oknach i drzwiach w domu wieczorem włanczam rajt (pomaga) Heh na szczęście jak chce się zrobić grila to nie ma problemu, bo mam specjalny namiot z moskiterami a środku jeszcze pali się specjalna pochodnia anty komarowa :smiley: :smiley: Muszę przyznać, że taki zestaw pomaga, a jeżeli chcecie się jeszcze bardziej zabezpieczyć to można się wysmarować offem albo Autanem (na dworze) :smiley: :slight_smile: :smiley:

Na dworze najlepiej zapalić świece odstraszające komary (to naprawdę działa, sam sprawdzałem :smiley: ) albo ewentualnie ognisko. Dym odstrasza komary. Tak więc jak ktoś pali papierosy to ma luz :lol:

czyżby zachęcasz nas do palenia ? :wink:

A jak ktoś ma palić w nocy ? :? :wink:

no właśnie przecież od tego leżę w łóżku aby się wyspać a nie puszczać dymki.

Cały czas się nie pali, więc komary nie gryzą przez ok. 3 minuty (zalezy jak kto pali) :slight_smile:

Ja mam program komputerowy który emituje jakieś niskie cześtotliwości i jest nie słyszalny dla człowieka ponoc to pomaga

Jak się nazywa?

Pisał już o tym Rafi w tym topicu:

:arrow: http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic … 438#226438

Tak, ale ten .sis, to chyba nie na kompa? :wink:

Tu jest soft pod XPeka

Więcej znaleźć można przez google

…A czy działa ? może i tak, ale trza mieć dobrą karte dźwiękową i głośniki :roll:

:roll: Jest jeszcze taki sposób:

Południowokoreański operator telefonii komórkowej znalazł sposób na atakujące koreańską społeczność komary. Od kilku dni abonenci South Korea Telecom Company mogą pobrać specjalny dzwonek do telefonu, którego dźwięk jest niesłyszalny dla ludzi - ale za to… odstrasza insekty.

Dźwięk jest bardzo nieprzyjemny dla komarów i drażni je w zasięgu jednego metra. Abonenci mogą pobrać ten specyficzny dzwonek za niewielką opłatą 2,5 USD. Odgłos pochodzący z telefonu komórkowego przypomina bzyczenie samca komara, którego starają się unikać żądne krwi komarzyce. :wink:

Zdaniem ekspertów, mimo tego, że częste używanie dzwonka szybko wyczerpuje baterie w telefonach, to usługa ta ma dużą szansę stania się niezwykle popularną w tamtym regionie.

Źródło tutaj

dobre, dobre… :lol:

tylko szkoda że polacy na to nie wpadli pierwsi…byłbym jednym z nich :lol:

Widzę ,że naprawdę skut :stuck_out_tongue: ecznego pomysłu nikt nie podał . oto mój sposób

(skutecznośc 85%) : 2-3 tabletki witaminy B complex +soki na bazie marchewki , ewentualnie z pół kg. marchwi i komar nie siada!

Witam,

Hmmm, ciekawe, bo ucho ludzkie jest w stanie słyszeć fale akustyczne z zakresu 16Hz-20000Hz,

więc pierwsza wartość się łapie.

Jak się przy tym jednostajnym piiiiii śpi? :lol:

Jak sie ma komputer włączony to pewnie jego hałas zagłusza “odstraszacz komarów” :smiley:

całkiem skuteczne (oczywiscie nie biore pod uwage osoby ktora odganie komary od Ciebie :wink: ) to taka wtyczka do kontaktu ze specjalnym wkładem! wyprobowałam raida i działa :slight_smile: polecam:)