Spostrzeżenia

Tak sobie czytam dzisiaj posty (oczywiście głównie z pretensjami) i już sam nie wiem co mam myśleć.

Szczególnie mocno mnie smuci zawsze historie o olewaniu userów. Zastanawia mnie fakt, czy osoby mające największe pretensje, znają złoty środek na “nowości” na forum. Jeszcze nie zdarzyło się, że jakakolwiek propozycja (chyba, że coś przeoczyłem) była zaakceptowana przez wszystkich. Więc jeśli coś nowego się pojawi i zostanie wprowadzona w życie, to będzie znaczyło, że olaliśmy ludzi którzy byli temu przeciwni.

Prosty przykład, część ludzi chce zamkniętego działu dla “sympatyków” a część nie. Więc co należy zrobić ? Którą grupę ludzi “olać” ?

Co do nowych działów. Proponuje poczytać sobie wątki dotyczące powstawania działów “Sieci komputerowe” itd…

Tak się niestety składa, że ZAWSZE jest tak, że coś się komuś nie podoba. Dlatego mam pytanie, zna ktoś jakiś złoty środek ?

Czy naprawdę fakt, że np ja nie widzę sensu wprowadzania działu “Fotografia”, to naprawdę oznacza, że olewam userów ?

Co tak właściwie ma wspólnego fotografia z sajtem o oprogramowaniu ? Zapewne znajdzie się parę osób, które przylepią to pod oprogramowanie. Przecież można obrabiać zdjęcia np w Corelu. Ale idąc tą drogą, to jeszcze potrzeba założyć dział “Samochody terenowe”, przecież w nich są już komptery pokładowe, projekty samochodów tworzy się na kompach itd…

Mam nadzieję, że w tym wątku znajdą się jakieś konstruktywne pomysły na rozwój forum, a nie tylko posty z pretensjami. Będę zobowiązany za wszelkie opinie, te krytyczne również.

może mnie posądzicie o natręctwo , ale co mi tam :stuck_out_tongue:

dział: bezpieczeństwo i logi hijackthis (ewentualnie inna nazwa)

powinien już dawno na forum zawitać :!: :slight_smile:

  1. stworzyć listę TODO - gdzie każdy (kto chce) zamieszcza pomysł lub propozycje bez możliwości dyskusji

  2. “powołać komisję” - rozpatrującą pomysł na podstawie innych topików związanych z propozycją - lub inną drogę eliminacji

  3. na początku było to forum o programach, które się rozbudowuje o inne np. telefonia komórkowa - trzeba pomyśleć czy zostajemy przy tematach programów - jeśli tak wyrzucamy (moim zdaniem) wszystkie niezwiązane

  4. myślę że zakładanie innych działów nie wpłynie negatywnie na forum, a może “przynieść” nowych userów, którzy mogą być cennym nabytkiem

  5. zakładać nowe działy tymczasowo - jeśli np. po 3 miesiącach okaże się że pomysł się nie sprawdził - kasacja

  6. Adminy i Mody też ludzie - jeśli jest ich brak - powołać dodatkowych, zajmujących się ściśle określoną działką

  7. Brak odpowiedzi od władz wyższych - wprowadza zniechęcenie i tematy, które często są niepotrzebne

  8. Wymagamy/wymagacie szacunku - zacznijmy go okazywać

  9. bezwzględne tępienie osobistych wycieczek pomiędzy userami

  10. rzeczowe i “chłodne” wypowiedzi władz wyższych - to user jest “podforumowiczem” nie moderator

wystarczy spojzec na liste Tematow -jakie sa problemy- userow

wiekszosc zwiazana z bezpieczenstwem w sieci (antywirami, firewall. i logami - Hijack itd.)

co do odrebnego forum dla /sympatykow/

dla mnie moze byc, nawet jesli niebede tam obecna

mi to nieprzeszkadza

a moze innym sie przyda

bardziej na luzie podchodzic do tematow rozmow

i miec swoje pierwsze kroki na forum

wypowiedzi/

zostac ocenionym przez innych userow

itd.

fajny pomysl

pozdro

dla wszystkich

:wink: :wink:

Witam,

pod żadnym pozorem NIE , jednak:

również racja, jednak ogromna większość była, jest i będzie za stworzeniem wspomnanego przez DUCHa działu.

DUCH , to nie jest natręctwo, po prostu masz tu racje i koniec.

Bez tego działu zalewa nas wszystkich powódź logów, które powinny być w jednym miejscu.

Lisku decyduje większość a nie ma tu miejsca na wybieranie kogo olać. jeżeli chodzi o dział Bezpieczeństwo w sieci to wydaje mi się że zostało już wszystko powiedziane i zaakceptowane przez userów tego forum. Zobacz na dział Problemy ile logów się tam pałęta. Tak nie może być niestety. Proponuje zrobic głosowania przez powiedzmy tydzień głosujemy bez zbędnej dyskusji a jak przejdzie to wprowadzamy a jak nie to nie wprowadzamy i koniec tematu. Decyduje większość.

Jeżeli chodzi jednak o ostatnie propozycje co do działów to widać to jakie mają zdanie userzy tego forum. Pozostaje jeszcze jedna kwestia, a szczególnie problem tego forum. Chodzi o temat Fotografia i zbedne posty moderatorów. Płakać się chce jak sie słyszy argumenty. Rozumiem ze można nie mieć czasu ale jak ktoś mi pisze ze nie dostajesz za to pieniędzy a nasze propozycje są błahostkami i dziwnymi zachciankami to czegoś tu nie rozumiem. Szczególnie jak ktoś po tym usuwa swój post bo ma takie prawa. I stały tekst Nie podoba sie to nikt cię tu nie trzyma. :?

Nie wspomnę tu już o zamknięciu tematu i dopisywaniu już w zamkniętym nowych postów. To powinno być niedozwolone. :?

dział już jest :lol:

będzie nas chronił przed tsunami logów :smiley: :smiley:

Właśnie dlatego myślałem o zamkniętym forum dla najbardziej aktywnych userów. Właśnie tam, właśnie Ci użytkownicy decydowaliby i dyskutowali o nowych pomysłach i zatwierdzali do wdrożenia.

Z założenia nie chce tworzyć działu “koła wzajemnej adoracji” a jedynie dać możliwość grupie osób najbardziej wybijających się na forum decydowania o dalszym rozwoju.

liskuuuuu , brawo! Tak trzymać. :slight_smile: Dopiero zauważyłem.

i dlatego dopiero w tym momencie mogę oddać głos na TAK.

To jest słuszna droga.

PS Niestety, tak jak i wczoraj o tej godzinie, forum zaczyna mi mulić,

a jeszcze przed chwilą było ok.

I taka idea utworzenia tego działu mi pasuje. O to chodzi.

Już został utworzony dział nt. bezpieczeństwa w sieci i logów z HT.

W końcu. Nie będzie tego bałaganu na forum, to subforum było konieczne w związku z coraz to większą ilością postów dotyczących logów z tegoż programu i kłopotów.

Podobają mi się pomysły na decydowanie i dyskutowanie o zmianach na forum. Czy potrzeba więcej osób, by to wszystko opanować? Nie mnie oceniać. Często długo się czeka na wypowiedzi Administratora, jednak wiadomo, że nie zawsze są i nie zawsze mogą przebywać na forum.

Dobre pomysły powinny mieć rację bytu!


Inne spostrzeżenia,

Co do tematu pt. “Fotografia”, przeistoczył się on później w może ważniejszą dyskusję, niż pomysł Monczkina. Zaszokowanie wywołały kolejny raz praktyki

jednego z moderatorów, co można zauważyć w tamtym temacie.

Screeny były. Posty były na temat. Jednak słowa prawdy komuś szkodziły… Wszystko jest opisane…

Próbowaliśmy dojść do porozumienia, jednak póżniej temat potoczył się inaczej i zaczęło się “ironizowanie”. Co doprowadziło do zamknięcia tematu.

To było moje prywatne podumowanie ostatnich dni, wydarzeń na forum.

Pozdrawiam serdecznie i jeszcze raz dziękuję za utworzony dział.

Witam,

mam tylko nadzieję, że przytoczenie tego wątku tutaj nie spowoduje zamknięcia tego topica,

bo to byłaby strata. lisek liczy na konstruktywne pomysły,

więc myśle, że wszelkie wspominki i żale moga odnieść tylko zły skutek.

Skoncentrujmy się na tym, co istotne, czyli kreowaniu tego forum.

Bo jeżeli i ten topic zmieni się w miejsce bezproduktywnej potyczki słownej,

to nigdy do niczego nie dojdziemy.

A co do wypowiedzi Moderatorów, myślę, że każdy ma swoje zdanie i nie trzeba tego już roztrząsać.

Jestem jak najbardziej za :slight_smile: Wnoszę jedynie o bardzo staranny dobór osób, które miałyby tam dostęp.

Ja także uważam że można sprobować. Jak nie wyjdzie to zawsze możemy z tego zrezygnować. :smiley:

Dziękuje za nowy dział. :smiley:

Dostęp kolejnych osób ustalaliby userzy już dostęp mający, problem polega na tym, kto ma być pierwszy? Boję się tego, że znowu zaczną się przepychanki słowne i pretensje: dlaczego on a nie ja…

bardzo słusznie… w końcu użytkownik będzie robił coś dla… użytkownika :slight_smile:

ta sugestia powinna być lepiej rozpatrzona przez administrację :!:

ktoś podaje jakąś propozycję i odbywa się głosowanie - bez komentowania :!: pomysł bardzo (wedlug mnie) udany :slight_smile:

Tutaj się jednak nie zgodzę.

Już widzę spuchnięte wątki z pomysłami, zapewne zacznie się tutaj moda na wrzucanie nowego pomysłu (niekoniecznie dobrego).

Brak komentarzy? Też nienajlepszy pomysł, przecież właśnie dzięki opinii innych można ustalić jaki to jest pomysł. Dzięki postom możemy pomysł nieco zmodyfikować, ustalić wszystkie za i przeciw.

Sucha sonda wg mnie, nie ma sensu.

Myślę, że tu nie powinno być demokracji - jesteś Adminem rządź i dziel, byle sprawiedliwie. Nie wiem… wytypuj jakies osoby, jak masz czas pogadaj z nimi - zawsze na początek można coś stworzyć, a później i tak się to zweryfikuje :slight_smile: (na pewno kryterium nie powinna być ilość postów)

tak by na pewno było.

dokładnie, to właśnie dyskusja powinna wyłonić, czy pomysł jest godny “przepchnięcia”,

czy raczej jest zwykłą fanaberią.

Pisząc brak komentarzy miałem na myśli raczej wymianę zbednych argumentów które często się pojawiały. A pomysł ma wyglądac tak. Sonda>>głosuje>>pisze dlaczego tak a nie inaczej. Jeden głos jeden komentarz. :smiley:

Co do doboru userów to myślę że ty powinieneś wytypować pierwszą piątkę. :smiley:

Czyli znowu będę tym złym :frowning: