Spowolnienie procesów, problem z aplikacjami

Witam,

Od kilku dni komputer zwariował, nie otwiera aplikacji, nawet tych najprostszych, przegladarka chrome padła całkowicie, komputer wciąż się resetuje. Nie mogę uruchomić mksa pod explorerem, zawiesza się w trakcie ściągania nowej bazy. Zresztą żaden antywirus nie chce nawet zacząć współpracy.

Oto logi:

OTL.Txt

http://www.wklej.org/id/869609/

Extras.Txt

http://www.wklej.org/id/869612/

Ratujcie.

Potrzebuje dodatkowy raport, pobierz SystemLook (SystemLook) http://jpshortstuff.247fixes.com/SystemLook.html Wklej do niego

Klikasz Look pokaż log na forum

Oto raport:

http://wklej.org/id/870835/

Sorki ze tak późno ale nocki teraz mam i w dzień nieprzytomna jestem :slight_smile:

Nie ma problemu, najpierw spróbujemy odbudować foldery powłoki

Wklej do notatnika

Z menu Notatnika wybierasz - Plik - Zapisz jako - Zmieniasz rozszerzenie z .txt na wszystkie pliki - zapisz pod nazwą Fix.reg Klikasz prawym przyciskiem myszy na plik i wybierasz Scal Potwierdzasz że chcesz importować do rejestru.

Wklej do notatnika

Z menu Notatnika wybierasz - Plik - Zapisz jako - Zmieniasz rozszerzenie z .txt na wszystkie pliki - zapisz pod nazwą Fix.reg Klikasz prawym przyciskiem myszy na plik i wybierasz Scal Potwierdzasz że chcesz importować do rejestru.

W okno Własne opcje skanowania / skrypt w OTL wklej:

Klikasz na Wykonaj skrypt. Zgadzasz się na restart komputera. Log z usuwania pokaż na forum.

Użyj AdwCleaner z opcji Delete (zamknij wcześniej wszystkie przeglądarki przed użyciem narzędzia) otl-gmer-rsit-dss-inne-instrukcje-t370405.html#p3090080 pokaż raport z tej operacji na forum.

Następnie ponownie uruchamiasz OTL klikasz raz jeszcze Skanuj i dajesz nowy log na forum Czyli dwa logi jeden z usuwania drugi z nowego skanowania po usuwaniu.

Log OTL z usuwania:

http://wklej.org/id/870869/

Raport z AdwCleaner:

http://wklej.org/id/870877/

Log z OTL po usuwaniu:

http://wklej.org/id/870926/

Nie jestem pewna czy ten pierwszy jest dobry, jest inny niż zwykle. Pomagam mamie telefonicznie i ona stara sie to zrobic u siebie, a ja wrzucam tutaj :slight_smile:

Wszystko jest dobrze, ale to nie koniec. Uruchom AdwCleaner - wybierz opcje Uninstall

Wejdź w tryb awaryjny windows http://support.kaspersky.com/pl/faq/?qid=193238595 i wykonaj następujący skrypt OTL

W okno Własne opcje skanowania / skrypt w OTL wklej:

Klikasz na Wykonaj skrypt. Zgadzasz się na restart komputera. Log z usuwania pokaż na forum.

Następnie ponownie uruchamiasz OTL klikasz raz jeszcze Skanuj i dajesz nowy log na forum Czyli dwa logi jeden z usuwania drugi z nowego skanowania po usuwaniu.

Pokaż nowy raport z SystemLook (SystemLook) http://jpshortstuff.247fixes.com/SystemLook.html Wklej do niego

Klikasz Look pokaż log na forum

wystąpił problem otóż po załadowaniu pierwszego skryptu w otl i gdy się zresetował przestała działać klawiatura oraz touchpad w laptopie: błąd ; mysz zgodna z ps/2 niemożna załadować oprogramowania sterownika

oto log który pojawił się później:

http://wklej.org/id/873778/

aha i jeszcze otl.exe zniknął z pulpitu (tam go zapisałam)

Ponieważ usuwaliśmy kasperskiego zobacz ten post i sprawdź Start - w pole wyszukaj foldery i pliki wpisz regedit Aplikacje uruchom z prawokliku Jako Administrator Idziesz do klucza

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Class{4D36E96F-E325-11CE-BFC1-08002BE10318}

czy UpperFilters wygląda to tak jak na obrazku problem-odinstalowaniem-kaspersky-ego-t472387-30.html#p2982268

po upperfilters jest tylko mouclass, czyli z tamtej strony wnioskuje że dobrze.

To wygląda na kod błędu 39. Wejdź do Manadżera urządzeń i sprawdź czy są jakieś wykrzykniki przy urządzeniach jeśli tak to przy jakich. Panel sterowania - System i zabezpieczenia - System - Menadżer urządzeń - znajdź zdefektowane urządzenie myszy, i podaj szczegóły błędu.

Pobierz ponownie OTL, uruchom W okno Własne opcje skanowania / skrypt w OTL wklej:

Klikasz na Skanuj. pokaż raport OTL.txt na forum

błąd klawiatury:

System Windows nie może uruchomić tego urządzenia sprzętowego, ponieważ jego informacje o konfiguracji (w rejestrze) są niekompletne lub uszkodzone. (Kod 19)

błąd myszy:

Nie można uruchomić tego urządzenia. (Kod 10)

OTL.txt:

http://wklej.org/id/874621/

W menadżerze urządzeń spróbuj odinstalować oba urządzenia i zrestartuj komputer. Zobacz czy urządzenia zostały po restarcie poprawnie wykryte, czy nadal są takie błędy jak wcześniej.

nadal są takie błędy.

Dodatkowo w tej lokalizacji:

Panel sterowania\Wszystkie elementy Panelu sterowania\Programy i funkcje

znajduje się opcja “Włącz i wyłącz funkcje systemu Windows” kiedyś pojawiały się tam różne opcje dziś jest puste okno nie ma nic, czy to ma coś wspólnego z myszą i klawiaturą?

Tutaj być może sypie się rejestr. Nie wiem czy nie było jakiegoś czyszczenia rejestru bo widzę w logu oprogramowanie do tego celu. W raporcie Extras.txt widać błąd

Z tego co piszą tutaj http://www.eventid.net/display.asp?even … ce&phase=1 błąd ten może być wynikiem uszkodzonego pliku ntuser.dat

Spróbuj tego http://www.fixitpc.pl/topic/1236-weryfi … edzie-sfc/ pokaż raport po tej operacji na forum

Niestety klawiatura nie działa, inna podłączana na USB tez nie działa, w ułatwieniach dostępu brakuje wirtualnej klawiatury… już sama nie wiem jak zatwierdzić komendę w cmd.exe skoro nie mogę użyć enter-a

Po resecie zaczęła działać klawiatura z ułatwień dostępu także skanuje wlasnie

po naprawieniu wyskoczył komunikat:

Funkcja Ochrona zasobów systemu Windows odnalazła uszkodzone pliki, ale nie

może naprawić niektórych z tych plików. Szczegóły znajdują się w pliku CBS.Log

windir\Logs\CBS\CBS.log. Na przykład C:\Windows\Logs\CBS\CBS.log

po otworzeniu pliku cbs.log znalazlam cos takiego:

http://wklej.org/id/875627/

pliki podmieniłam jednak nic to nie dalo wciaz cbs.log jest taki sam co teraz

Narzędzie sfc nie zawsze za pierwszym razem dokona naprawy ale przyznam że sam wątpię aby to pomogło. Czy możesz wejść w tryb awaryjny i wybrać opcje Ostatniej znanej dobrej konfiguracji http://support.kaspersky.com/pl/faq/?qid=193238595

Niestety już próbowałam tego, nie ma zapisanej żadnej konfiguracji, więc nie ma do czego wrócić, rece już mi opadają, naprawdę nie mam pomysłów… Próbowałam nawet dograć pliki z płytki jednak wyskoczył błąd podczas inicjalizowania aplikacji.

Przywracania systemu też próbowałaś? Nie jestem pewien czy te problemy nie są spowodowane przez dysk, bo pierwszym skryptem usuwaliśmy foldery które pojawiają się przy błędach na dysku.

Można spróbować reparacji nakładkowej http://www.fixitpc.pl/topic/1234-repera … ty-danych/ ale Ty chyba płytki nie masz

Przywracanie systemu nie działa, tzn nie ma punktu przywracania… Próbowałam naprawic z visty by dogralo brakujace pliki, niestety w trakcie inicjalizacji i zbierania informacji wystapil bląd i nie udalo sie dokonczyc.

Nie jestem pewien czy zostało wykonane to zalecenie.

Wklej do notatnika

Z menu Notatnika wybierasz - Plik - Zapisz jako - Zmieniasz rozszerzenie z .txt na wszystkie pliki - zapisz pod nazwą Fix.reg Klikasz prawym przyciskiem myszy na plik i wybierasz Scal Potwierdzasz że chcesz importować do rejestru. Restart komputera i zobacz czy coś się zmieniło. Jeśli nie to

do sprawdzenia dysk Potrzebny raport MHDD http://www.fixitpc.pl/topic/7334-film-i … -do-skanu/ lub HDTune ale ten z poziomu systemu Windows HDTune http://www.dobreprogramy.pl/HD-Tune,Pro … 12177.html podaj odczyt Smart oraz ErrorScan