Sprawdzanie pisowni Mozilla

Witam serdecznie mam pytanie jak uruchomić sprawdzanie pisowni pod Linuxem dla przeglądarki Mozilla Firefox. zainstalowałem słownik ale wyskoczył mi komunikat że w/w nadaję sie tylko dla przeglądarek od 2-3. za pomoc dzięki

jaka wersja firefoxa? uruchamiasz ogólnie tak że klikasz prawym z mychy w pole tekstowe, wybierasz z menu języki a potem pl_PL ;] jeśli nie ma polskiego klikasz dodaj słownik i instalujesz ze strony ;]

Ściągłem FX3 ale żeby go zainstalować na Linuxie to trzeba być mistrzem świata ach my dzieci windowsa. Może ktoś wie i pomoże łopatologicznie zainstalować FX3?

http://tnij.org/bl65

Następnym razem sugeruję skorzystać z forumowej szukajki, bo było to omawiane dziesiątki razy.

oki dzięki ale i tak poddaję się zostaję przy swojej wersji przeglądarki i nic nie zmieniam bo poprostu nie mam pojęcia jak to zrobić nie mniej dzięki za pomoc

manfred1 , a jaką masz wersję preinstalowaną w systemie?? jeśli 3 i chcesz zaktualizować to nie jest żaden problem ;]

________________________________________________________

jeśli chodzi o instalację lisa ze źródeł to… po prostu rozpakowujesz paczkę i masz w niej plik firefox ;] przenosisz rozpakowanego lisa do katalogu domowego i robisz skróty do pliku firefox w rozpakowanym folderze ;p

Chyba 1 wiem, że niektórych może do nerwicy doprowadzić mój post ale kurcze dziś pierwszy raz siadłem na Linucha i czuje sie jak ślepy i głuchy.

manfred1 , jaką masz dystrybucję i jaką wersję… co do sprawdzenia wersji lisa to wchodzisz w pomoc > o programie mozilla firefox ;] i tam masz wersje :slight_smile:

Mozilla/5.0 (X11; U; Linux i686; en-US; rv:1.7.10) Gecko/20050720 Aurox/1.0.6-11.0.aur.1 Firefox/1.0.6

Na to wygląda że FF 1.0.6

zgadza się masz Firefoksa 1 na systemie sprzed 3 lat, czemu akurat ten system? On już nie jest rozwijany.

@manfred1: Ściągasz uniwersalne archiwum dla Linuksa ze strony Mozilli(*.tar.gz) i rozpakowujesz je w dowolnym miejscu. Następnie klikasz prawym na pulpit/dodaj aktywator(czy jakoś) i wskazujesz na plik firefox w folderze utworzonym przez zarządcę archiwów. Następnie uruchamiasz FX i postępujesz, jak ci przedmówcy mówili. Jak chcesz mieć zainstalowany Firefox w systemie, to musisz użyć programów takich, jak Synaptic czy Yast do instalacji Firefoksa. Gdzie leży problem?


Jeżeli masz tak stary system, to nawet nie mam pojęcia czy moja metoda będzie skuteczna. Ale warto spróbować :wink: . Najlepiej dla ciebie, jakbyś załatwił sobie nowszy system. Dystrybucje GNU/Linux, które z założenia powinny być przyjazne użytkownikowi, zaczynały być proste w obsłudze jakieś 2-3 lata temu! Jeżeli zależy ci na łatwym systemie, dostępności oprogramowania i pomocy na różnych forach, itd. , to musisz zainstalować nowszą dystrybucje. Chyba, że chcesz szukać odpowiedzi samodzielnie i samemu rozwiązywać problemy. Może cię trochę nastraszyłem, ale w przybliżeniu tak to wygląda.

Chyba się raczej wycofam system jest zainstalowany w pracy i raczej nie chce tutaj nic zmieniać. Myślałem że prośta sprawa z tym słownikiem. Nie mniej dzięki aż mnie g łowa rozbolała. :o

nintyfan , aurox to akurat taka prostsza dystrybucja ;p jak się ma chęci i czas to można ją przenieść w te czasy ale to by wymagało duuużo pracy ;]

Ściągnij firefoksa i rozpakuj

następnie w terminalu przejdź do katalogu gdzie go rozpakowałeś i wpisz

firefox

a nam pokaż informacje jakie Ci się wyświetlą i zobaczymy dlaczego się nie uruchamia

Jeszcze raz bo w ogóle mnie nerwy biorą. Ściągłem FF3 na pulpit na pulpicie utworzyłem katalog i nazwałem go FF =D> tam rozpakowałem zipa (w jakim terminalumam przej ść do katalogu???) i gdzie mam wpisać FF?? Teraz ten katalog znajduje się w /root/Desktop/FF (spisałem z paska adresu) A tak to wszystko wygląda

zrzutekranu2gt5.jpg

a gdzie się podział plik firefox??

http://www.mozilla-europe.org/pl/firefox/ pobierz stąd lisa i rozpakuj ;] plik ‘firefox’ w folderze z rozpakowanej paczki będzie tym uruchamiającym przeglądarkę ;] nie przenoś go ;] możesz przenieść cały folder w dogodne miejsce i porobić skróty na pulpicie do pliku firefox ;]

Terminal bądź konsole (jedno i to samo prawie) znajdziesz zapewne gdzieś w MENU, poszukaj, nie wiem gdzie to siedzi w Auroksie. W terminalu wpiszesz

cd /root/Desktop/FF/firefox

no i potem odpalisz firefoksa poprzez polecenie

firefox

pod warunkiem, że ten plik się tam znajduje, ewentualnie może firefox-bin, no i jak się uruchomi to OK a jak nie to wklej na forum to co Ci się pokaże

firefox-bin nie uruchomi mu przeglądarki… a po co odpalać w terminalu? przecież może odpalić normalnie kliknięciem program :confused: nie wiem czy zauważyłeś że brakuje mu pliku firefox to po pierwsze a po drugie uruchomić plik przez terminal może przeciągając go i wciskając enter

po to w terminalu abyśmy mogli zobaczyć czemu mu się nie uruchamia, tak zauważyłem że nie ma pliku firefox, przynajmniej na screenie

Rozpakowałem i mam coś takiego klikając na ten ciemny kwadrat nic sie nie dzieje

http://img504.imageshack.us/img504/655/ … nu3dg7.jpg