Sprawdzenie logów. Nie podoba mi się kilka rzeczy

Mam dziwne podejrzenia, że coś jest nie tak, ale może się mylę. Nie mam jakichś strasznych objawów na komputerze. Ale zauważyłem pojawiający się proces unsecapp.exe (wcześniej nie widziałem, żeby się uruchamiał).

FRST
Addition
Shortcut

No i ipconfig/all tego też wcześniej mi się to nie rzuciło w oczy.

Cytat
Karta tunelowa isatap.{82D7DC7F-8816-473D-A034-8B37280476CA}:
Stan nośnika . . . . . . . . . . .: Nośnik odłączony
Sufiks DNS konkretnego połączenia :
Opis. . . . . . . . . . . . . . . : Karta Microsoft ISATAP
Adres fizyczny. . . . . . . . . . : 00-00-00-00-00-00-00-E0
DHCP włączone . . . . . . . . . . : Nie
Autokonfiguracja włączona . . . . : Tak

Tego co na obrazku też wcześniej nie zauważyłem czy to normalne?
Aha ta mysz i klawiatura PS/2 wszystko mam na usb. Wszystko jest w ukrytych urządzeniach.

Co do urządzeń.
Usuń je Menadżera, zrób restart.
Co do tych, które nadal będą z wykrzyknikiem, sprawdź Właściwości -> Szczegóły i rozwiń listę, znajdź identyfikator sprzętu.
Wklej do posta pierwszy wiersz z listy w oknie Wartość, pomożemy odszukać właściwe sterowniki.

Logi frst.
Jeśli nie korzystasz, usuń program Eraser.

Plik zapisz w katalogu z FRST64.exe, tzn. C:\Users\steefl\Desktop
fixlist.txt (14,1 KB)
Uruchom program i kliknij Napraw.
Po utworzeniu Punktu Przywracania, program rozpocznie pracę.

Po restarcie wklej plik tekstowy, który będzie efektem działania frst.

Proces unsecapp.exe jest procesem systemowym i nie jest niebezpieczny.

Po odinstalowaniu znowu się pojawiło po restarcie systemu.

Standardowa klawiatura PS/2:
ACPI\PNP0303
*PNP0303

Mysz Microsoft PS/2:
ACPI\PNP0F03
*PNP0F03

Log z FRST

To są standardowe urządzenia PS2, powinno je rozpoznać.
Sprawdzałeś, czy w BIOS nie ma ustawień do portów PS/2?
Wystarczy je wyłączyć.
A inne wykrzykniki? Na screenie była karta sieciowa

Fix wykonał się poprawnie, usuń katalog c:\frst

Sterownik dla atheros pobierz stąd : https://www.ath-drivers.eu/atheros-wireless-drivers.html

Resztę sterowników czym aktualizowałeś?

iJuliusz
No tak była. W czasie robienia screena byłem w trakcie instalowania sterownika do tp link wn722n.

Seba228215
Reszta sterów czyli? Ogólnie to korzystam z Windows Update ewentualnie ze stron producentów urządzeń.

Jest coś namieszane. Czy korzystasz aż z tylu klawiatur i myszy? Podłącz jakąś mysz na usb, odinstaluj wszystko oprócz jednej myszy zgodnej z hid (włącznie z oprogramowaniem i odłączeniem potem sprzętu). I potem podłącz interesującą ciebie klawiaturę i zostaw na chwilę tą mysz na usb. Restart komputera i sprawdź jak zainstaluje się podłączona klawiatura.

P.S. Polecam skorzystać z linka i pobrać sam sterownik do ar9271, gdyż cały pakiet tp link jest zbędny. :slight_smile:

Atheros sam się automatycznie zainstalował. Wiem pakiet z oprogramowaniem jest niepotrzebny.
Posiadam dwie myszki przewodową i bezprzewodową i jedną klawiaturę bezprzewodową. Bezprzewodowe to Logitech działają na jednym odbiorniku myszka mk185 logitech i klawa MK700. I teraz zauważyłem jak mi wspomniałeś o tym. Po odinstalowaniu wszystkich myszek i klawiatur i po ponownym podłączeniu do komputera mam teraz tak:

I dobrze i masz inne z logitech. Zainstaluj teraz sterownik Logitech (cały pakiet) i powinno być ok.

Albo coś źle robię albo nie czaję czegoś.

Spróbuj to, ale wskaż swój system i ile bit:
http://support.logitech.com/en_us/software/setpoint

Nie ma innego sprzętu w innych urządzeniach ani żółtych trójkątów.

Rozwiązanie:
Deinstalacja myszy i klawiatur z menadżera urządzeń + usunięcie oprogramowania. Następnie podłączenie sprzętów i pozwolenie, aby system sam wykrył i odpowiednio go zainstalował. A na koniec instalacja sterownika z stąd: http://support.logitech.com/en_us/software/setpoint

Odinstalowałem wszystkie myszki i klawiatury z menedżera urządzeń i to w trybie awaryjnym. Uruchomiłem ponownie. Zainstalowałem setpoint ze strony którą podałeś i podpiąłem nadajnik od logitecha do kompa.

To jest dziwne.

Jaki masz model płyty głównej? Może nie masz aktualnych sterowników Chipsetu.
Czy szukałeś portów PS2 w Bios, wystarczy wyłączyć i problem zniknie.

MSI Z170A-G43 PLUS sterowniki aktualne jedynie co to sam BIOS mogę jeszcze zaktualizaować

Jeśli komputer działa dobrze, to nie aktualizuj Bios.
Odszukaj w ustawieniach Bios czy możesz wyłączyć to PS2.
Ja wyłączam wszystkie nieobsługiwane porty w Bios.

@iJuliusz nie do końca. Zostaną jeszcze te inne urządzenia. Wydaje mi się, że jest konflikt ze sprzętem. Najpierw wyszedłbym od sprawdzenia we właściwościach kody błędów przy tych z trójkątami i czy brak konfliktu. I po błędzie zacząłbym szukać przyczyny.