Sprężarka samochodowa - czy wyczyszcze nim komputer?

Oczywiście że się nadają. Można też użyć silnik od Aibusa A380 ( o ile znajdziesz odpowiedni adapter)

Możesz też użyć tego http://allegro.pl/listing.php/search?sg … +powietrze ale nie polecam. wersja z silnikem odrzutowym jest ciekawsza i skuteczniejsza #-o

Jeżeli miałby to być zakup tylko do czyszczenia komputera, to ja bym nie kupował. Co innego, gdybyś używał tej sprężarki do pompowania kół w samochodzie czy rowerze, to mógłbyś przy okazji również czyścić komputer z kurzu.

Zauważ jednak, że czyszczenie komputera (czy innych podobnych urządzeń) przy pomocy sprężonego powietrza ma taką wadę, że ten kurz musi później gdzieś osiąść. Może się okazać, że po wyczyszczeniu komputera trzeba będzie odkurzyć pokój. Lepiej więc od razu użyć odkurzacza. Najlepiej dorób sobie do węża jakąś cienką rurkę (może być prowizorycznie), kup jakiś mały, długi pędzelek i nim delikatnie odkurzaj komputer, a kurz zbieraj od razu odkurzaczem.

Sposób prosty i skuteczny (sprawdzałem) :slight_smile:

Wystarczy wynieść komputer na zewnątrz i tam sprężarką podłączoną do samochodu go wykurzyć.

30 zł przy możliwości uszkodzenia kompa t niezbyt dużo. Ja bym nie ryzykował, ale może niech lepiej wypowie sie ktos kto testował taką metodę czyszczenia.

Już chodziły takie"licytacje"http://forum.dobreprogramy.pl/jak-prawidlowo-oczyscic-komputer-kurzu-t383693.html. Co użytkownik to inny sposób. Moim skromnym zdaniem miękki pędzelek+odkurzacz z wąską ssawką w zupełności wystarczy. Oczywiście z odrobiną ostrożności ale ta potrzebna jest zawsze,komputer nie kombajn :slight_smile: . Pozdrawiam.

-nie wiem czy zjadłaś w życiu tyle pierogów co ja czyściłem komputer odkurzaczem i “ogarnąłem”.Mój komputer wewnątrz lśni!.

-jasne, przecież kurz fruwający w pomieszczeniu komputerowi nie szkodzi. Dlaczego ludzie lubią komplikować sprawy proste :o !.

pawelnr1 radził ci:

. Popieram go w całej rozciągłości.Będzie

i nieskomplikowanie :stuck_out_tongue: .

Witam.

Nie ma sensu kupować kompresora do czyszczenia komputera. To tak, jakby do posiekania jednej małej marchewki kupować wypasiony malakser.

Albo powietrze w puszce, albo tak jak koledzy pisali wcześniej pędzel i wąska nakładka.

Uważaj żeby niczego nie URWAĆ, a będzie wszystko w porządku.

A co chcesz tak czyścić do gołej blachy?

Abstahując od tego, że przy takim ciśnieniu z kompresora będziesz miała wszystko w mieszkaniu, na ubraniach, na włosach …

Nie wnikajmy, na czym jeszcze. Sprężone powietrze daje raczej gorszy efekt niż sprężarka, 80zł to niedużo, rzadkie używanie taka chińszczyzna powinna wytrzymać, kup i pochwal się potem na forum jak to działa.

To na zewnątrz nie masz włosów ani ubrania? 8-[

Te urządzenia to raczej pompki niż sprężarki - nadają się do napompowania koła, materacu itp. ale będą za słabo dmuchać aby oczyścić komputer z kurzu.

w takich sprężarkach samochodowych miesza się też olej i skrapla woda :!: :expressionless:

Woda zdecydowanie szkodzi elektronice zawsze i wszędzie - nawet małe ilości wody mogą spowodować uszkodzenie się ścieżek, ich utlenienie, a w efekcie - zniszczenie sprzętu.

Podjedź na “Bliską” ustawią Ci ciśnienie do pompowania T.I.R.-ów. Druga osoba musi w tym czasie mocno trzymać komputer, co by nie odleciał. Nie wiem ile kosztuje takie “przedmuchanie”. :smiley:

misuszatek-naszła mnie taka wątpliwość. Ty chcesz naprawdę odkurzyć komputer czy chcesz coś udowodnić pozostałym userom. A twierdząc że nie komplikujesz sprawy rozśmieszasz mnie kompletnie ![-o<

Moim zdanie da radę, ale dopiero po dodaniu do tego jakiegoś zbiornika na ciśnienie (ja stosuję starą butle turystyczną od gazu) plus jakaś dysza z zaworem.

Twoje szczęście. Równie dobrze mógł ulec uszkodzeniu.