Sprzęt do pracy (laptop)

Dzięki za odpowiedź, dzisiaj jeszcze ten znalazłem: https://www.x-kom.pl/p/441944-notebook-laptop-156-lenovo-legion-y530-15-i5-8300h-8gb-256-win10-gtx1050.html ładnie wygląda :stuck_out_tongue:

Nie do końca rozumiem z tymi kościami RAM, chodzi o to, że im więcej gniazd tym lepiej? :slight_smile:

Tak, bo tym taniej będziesz mógł rozbudowac pamięć w przyszłości

Myślałem że frontend prze ten model 3D.

Chyba chciałeś powiedzieć na lepszego Y730-15 ?

Acer Aspire 7 i5-8300H/16G/1000+16/Win10 GTX1050 FHD - tylko z 16GB się opłaca go kupić od razu.
plus dysk SSD M.2 PCIe NVMe (zamiast Intel Optane)
np. Plextor M9PeGN 256GB

Mówisz, że taki ACER to lepszy od Lenovo? A powiedz mi proszę z tym dyskiem, to szukać oferty komputera który od razu będzie miał taki dysk? Nie widzę nigdzie na sklepach opcji zamiany.

Moim zdaniem tak, jeżeli nie chcesz się bawić w przyszłościowo rozbudowę
Acer Aspire 7 i5-8300H/16G/240+1000/Win10 GTX1050Ti FHD

Acer jest lepszy z prostych powodów - z reguły mniej awaryjne i lepszy serwis w Polsce. :wink:

Rozpatrując pod jakim względem? Ja bym powiedział konkurencyjne ale Acer ma lepszy serwis.

A powiedz mi proszę z tym dyskiem, to szukać oferty komputera który od razu będzie miał taki dysk?

Nie kupujesz samdozielnie

Nie widzę nigdzie na sklepach opcji zamiany.

Wsunąć dysk i dokręcić śrubkę nie dasz rady :wink: ? Instrukcje są na YT i w PDF do pobrania jak dołożyć dysk SSD M.2

Racja, ale to nie jest tak, że gwarancja pójdzie na wakacje jak tak zrobię?

Nie, dysk i RAM możesz dokładać / wymieniać, byle wkładać kompatybilne elementy.

Co z tymi polesingowymi laptopami? Dzisiaj ktoś mi powiedział, że to niezły temat, i sprawdziłem, tam są i7 - tylko to wszystko poprzednie generacje i w testach są słabsze - ktoś wyjaśni?

Są mniej wydajne, znacznie krócej trzymają na baterii, więcej ważą - są dużo bardziej masywne.

Właśnie też mi się tak wydawało, ale cena niektórych OOOOOOOO kosmos

Po prostu poleasingi to z reguły modele biznesowe - Lenovo ThinkPad, HP ProBook, masa też Dell. Jednak w tej chwili w poleasingach królują Intele z 4 generacji, a to jednak już dosyć stary sprzęt. Odpowiednio wydajne procesory z tamtej generacji też potrzebowały znacznie wydajniejszego chłodzenia, niż obecne ich odpowiedniki wydajnościowe - stąd są to klocki. Wystarczy spojrzeć na rozwój właśnie Thinkpadów. :wink:

1 polubienie

Słuchajcie wybrałem sprzęt, wszystko super, ale… on nie ma na żadnym sklepie Windows 10 ( LENOVO Legion Y530 GTX1050_4G i7 16GB 256SSD+HDD) akurat ten co był recenzowany chcę sobie sprawić, ale sprzedawany jest bez Windowsa, to nie jest tak, że on ma specjalne sterowniki jakieś sprzętowe?

Jak kupię normalny Windows w sklepie to będzie działać? Kiedyś miałem laptopa, zmieniłem system i się okazało, że potrzebne są specjalne sterowniki, których nigdzie nie dało się znaleźć.

Ma, są dostępne u producenta :slight_smile: https://pcsupport.lenovo.com/ie/pl/products/laptops-and-netbooks/legion-series/legion-y530-15ich/downloads

1 polubienie

Wszystko jasne, dziękuję

Ten model to jest nowość. Być może za miesiąc, dwa, cena lekko spadnie lub w tej samej cenie będzie dostępny z systemem.

1 polubienie

Polecam poczekać 2 lata, wtedy będzie dużo tańszy :wink:
A tak serio, to o ile nie polujemy na konkretny model, zazwyczaj opłaca się czekać do ostatniego momentu. Natomiast jak potrzebujemy komputera teraz, to… można sobie czekać w nieskończoność :smiley:

2 polubienia

Ogarnąłem inne modele, ten co tutaj wziąłem, inne konfiguracje w xkom


4399zł


TAŃSZY 3949 zł


TAŃSZY 4249 zł


TAŃSZY 3949 zł


TAŃSZY 4249 zł


DROŻSZY 4859 zł

oczywiście https://www.x-kom.pl/p/428741-notebook-laptop-156-lenovo-legion-y520-15-i5-16gb-2402tb-win10x-gtx1050.html poprzednik też tańszy. 4049 zł

Właściwie ceny są pomijając hyperbook, ale nie wiem co to za firma - podobne, a LENOVO akurat bardziej do mnie przemawia, powiedzcie tylko proszę karta normalna czy Ti lepsza?

Na marginesie, ale gitarę zawracam, prawie 500 odsłon jednego wątku :stuck_out_tongue:

Hyperbook to polska marka korzystająca z kadłubków Clevo:
http://www.clevo.com.tw/index-en.asp

1 polubienie