Sprzęt do pracy (laptop)

W sensie, że mają wysokie wymagania do chłodzenia czy, że mają niskie wymagania do chłodzenia?

Niskie TDP = małe wymagania co do chłodzenia. :slight_smile: Ok, mogłem dopisać jeszcze jedno ‘niskie’. :stuck_out_tongue:

Z pierwszych testów ciężko jeszcze wywnioskować jak będzie w praktyce. W Swifcie 3 nieco throttluje, tym bardziej przy różnych Prime95 i FurMarkach, jednak już Nitro V w 3D Marku trzyma stabilnie bazowe 2,8 GHz (tak samo i RX 560).

Dla porównania, i5-8300H ma TDP 45W, gdzie ten Ryzen - ledwie 25W. :slight_smile: Owszem, i5 jest nieco wydajniejsza, no ale nie podwójnie, tak jak jej TDP.

Offtop: Na jakim zestawie, to masz? Obecnie przymierzam się do upgrade platformy (w sumie wymiany bebechów) i zastanawiam się nad Core i3/i5 lub czymś na bazie Ryzena.

To może lepiej nie robić tego offtopu i nowy wątek załóż? :joy: (albo priv)

1 polubienie

Była łacina to może być i sprzęt :smiley:

Meh, ulegam presji otoczenia. :stuck_out_tongue:

No to mój zestaw:
MaB: MSI B350M Mortar Arctic
CPU: Ryzen 5 1600 @ 3,8 GHz + Deepcool Neptwin White
GPU: Gigabyte RX 580 Gaming 8G
RAM: 2x G.Skill Aegis 8GB DDR4 @ 3000 MHz (działa na 3200, ale raz na jakiś czas rzucał BSOD)
Dyski: 2x A-DATA SU800 128GB (SATA gierki + M.2 system) + magazyn Seagate 2,5 500GB
PSU: SilentiumPC Vero M2 600W
Opakowane w białą obudowę In-Win 301 z 5 wentylatorkami SPC Zephyr z niebieskim LED.

AC: Origins na najwyższych, AA adaptacyjne w 1080p - rzadkie spadki poniżej 40 fps w zatłoczonych miejscach, a tak stałe 45 fps (wyciąga spokojnie powyzej 50, ale wolę cap na stabilnym niż skakać z 50+ na poniżej 40).
Kingdom Come z HD Teksturami w niemal najwyższych identycznie jak AC Origins.

Jakbym miał kupować W TEJ CHWILI, to mimo, że serce przy AMD, jednak wziąłbym i5-8400 z jakąś tańszą płytą. Kupowałem go w lutym, kiedy do podstawki Intela były tylko najdroższe płyty także bez sensu. Z drugiej strony - liczę na tą kompatybilność AM4, i że za jakiś czas wymienię tego R5 1600 na coś z przyszłej 3 gen. Ryzena. :stuck_out_tongue:

Ja w sumie właśnie się zastanawiam nad i5-8400… za dużo z AMD wtop zaliczyłem.

PS: Wiedziałem, że jak Cię przytrzymam z odpowiedzią to spuchniesz i sam podasz :wink:

Sporo zależy od tego do czego ten komputer będzie wykorzystywany i na jak długo. :stuck_out_tongue: Ja na nim jednak głównie gram (tak więc Intel). Miałem jednak też ambitne plany czasem postreamować, może nagrać rozgrywkę jakąś i na YT to wrzucić (rendering tak więc) - a do tego Ryzen deklasuje Intela. Druga sprawa - nie chcę nic ruszać z tego co mam do 2020 roku. :joy: Stąd też wybrałem niby bardziej przyszłościowego RX580 z 8GB pamięci i lepszą wydajnością w DX12 i Vulkanie niż 1060 z 6GB. Żadna gierka raczej mi się nie oprze w 1080p, nie ważne dla mnie jakie ustawienia (obym mógł jakiekolwiek AA odpalić i mieć tekstury chociaż średnie :stuck_out_tongue: ).

Za te 2 lata pewnie tez nie oprę się monitorom 1440p lub większym, także to będzie dobry moment na kolejny upgrade. :smiley:

Miałem zaprzepaścić możliwość pochwalenia się sprzętem?! NIGDY! MOJE MĘSKIE EGO BY MI NIE WYBACZYŁO! :joy: :joy:

Pamiętaj, że AMD między drugą generacją Phenomów a obecnym wprowadzeniem rdzeni Zen po prostu nie istniało (czyli przed przyjściem Lisy Su na CEO AMD). Lepiej tak żyć. :stuck_out_tongue: Strzelam, że te wtopy były właśnie z jakimiś końcowymi Phenomami/Athlonami, FX’ami czy Ax? :stuck_out_tongue_winking_eye:

1 polubienie

Testowałeś seryjny wiatrak podkręcaniem czy od razu dodatkowy wpakowałeś?

Na BOXowym jak podniosłem tylko 100 MHz to przy Prime95 już osiągał +70 stopni, także dalej nie próbowałem. :wink: Z Neptwinem nie osiągam więcej jak 50-53 w gierkach przy obecnym 3,8 i 1,4V.

Na przyszłość zaglądaj do testów.

Jeszcze ten acer był to się zastanawiałem

W tej konfiguracji z dyskiem SSD (model ???) SATA 2,5" a nie M.2 PCIe NVMe ! To się ani trochę nie opłaca.

Acer Aspire 7 i5-8300H/16G/1000+16/Win10 GTX1050 FHD - inny niż 16GB (2x8GB) się nie opłaca! 8GB mają (2x4GB).
Do tego dysk SSD np. Plextor M9PeGN 256GB z 5 letnią gwarancją.

Z tym chłodzeniem to chodziło o to, że jest malutkie w porównaniu do innych modeli, które oglądałem…

Dzięki za link, to jak w tę stronę, to może: https://www.x-kom.pl/p/420999-notebook-laptop-156-hp-pavilion-i5-8250u-16gb-480ssd-win10-gf-940mx.html albo taki: https://www.x-kom.pl/p/407954-notebook-laptop-156-dell-vostro-3578-i5-8250u-8gb-256-10pro-r5-fhd.html

Próbowałem porównać jakieś modele do siebie np.


z

Tylko one mają takie specyfikacje, że nie wiem czy to jest w jakiś sposób adekwatne do tych, które mnie interesują i czy jest sens zwracać uwagę na wynik testu kiedy procesor, ilość ram i karta graficzną są inne :confused:

Żaden się nie nadaje dla webdewelopera.

Dlaczego? Mamy SSD na SATA i możemy dorzucić drugi na M.2 - dla mnie to win-win. :slight_smile: Kwestia indywidualna, czy ktoś potrzebuje HDD. Ja akurat spokojnie bym przeżył, mając dwa szybkie dyski.

Wyjaśnisz dlaczego? Czy rzuciłeś kontrowersyjne zdanie i czekasz na rozpętanie się piekła? :stuck_out_tongue: Ja wiem, że webdeweloperzy to zupełnie inne stworzenia i potrzebują specjalistycznych sprzętów, no ale…ja tam myślę, że się nada. :slight_smile:

Ale nikt nie wspominał o webdeveloperce :wink: Tylko o mieleniu zdjęć Photoshopem i uploadzie przez FileZillę na serwer. Do tego baza danych i Blender.

Rozwiń proszę…

Chyba mi nie powiecie, że powinienem najpierw wymienić używanie Sublime text, notatnika i vue.js :smiley: - chyba jednak PS cięższy dla sprzętu? :slight_smile:

Bazy danych stronek firmowych mają po 50 MB maks - to mieliłem je jeszcze na i3 sprzed kilku lat i szło.

Nie przejmuj się ciężko rozmawiać z osobą która sama lubi swoje posty :slight_smile: to trochę crepy.

Mówiliście o i5, dzisiaj z rana do herbatki znalazłem jeszcze coś takiego: https://allegro.pl/dell-inspiron-5577-i5hq-8gb-ssd-gtx1050-4gb-fhd-10-i7299264203.html?reco_id=825ad0c9-97b3-11e8-b284-ecf4bbd0c338

Co sądzicie?

Jest ten i5, SSD, 4 GB na grafice jak w poprzednim - powinno być wydajniejsze? :slight_smile: poczekać może na Lenovo Legion Y530? :smiley:

Ale przecież w niemal tej cenie masz nowiuśkiego takiego Acera

Ryzen ten bije Core i5 7th gen. 560X jest nieco gorszy od 1050, ale do Twoich potrzeb - wystarczy. Jak pisał tylko wczesniej @FXJ , Acery w konfiguracji 8GB RAM mają 2x4GB kości, tak więc ciężko będzie z przyszłym ewentualnym jej zwiększeniem. W podobnej cenie są konfiguracje z SSD na SATA, tutaj jednak w jego miejsce masz standardowy HDD - SSD można dokupić do portu M.2.