Sprzęt do pracy (laptop)

I dlatego zapytałem o dokładnie jaką pracę autorowi chodzi. :slight_smile:

Temacik dogrzewa blender :wink: od czasu do czasu rzeźbię :slight_smile:

sporo tego nie ma, ale na render w chmurze mnie nie stać :confused:

JESU PANIE! Może jeszcze wrzućmy mu coś z GTX 1060 Max-Q?! Przecież mieści się w budżecie! Autor wyraźnie napisał, że jak najtaniej, a nie napisał nic o grach! Po ki czort mu takie karty?!

A jednak 3d się pojawiło :stuck_out_tongue:

1 polubienie

Ok, jak pojawił się Blender to sprawa zamknięta. :smiley: Bierz Acera Nitro z Ryzenem + Radeonem RX. Najlepszy stosunek ceny do jakości i spokojnie wystarczy na Twoje potrzeby.

Chociaż dalej myślę, że do pojedynczych obiektów w 3D (jak to ładne autko :stuck_out_tongue_winking_eye: ) mogłaby zintegrowana Vega wystarczyć…ale lepiej chuchać na zimne. :wink:

1 polubienie

@hindus
@januszek
@chomik325
@pojaram15
@Gajwer

Dzięki wszystkim, nic wcześniej nie widziałem z tego ponieważ… to nie stoi w sklepie… idę ogarniać potem dam znać na co padło :wink:

Ryzen w laptopach to ciepła bułka i dopiero Acer z Asusem coś wydali. :wink: A laptopy z nim mocno mieszają, bo np. Ryzen 5 2500U idealnie pakuje się między Core i5 a Core i7. Cenowo zaś stoi na równi z Core i5…także tu sprawa jest prosta. :slight_smile:

W sklepie nie zobaczysz tych laptopów bo tam najczęściej trafiają ludzie którym da się wcisnąć “wie pan to dla syna do nauki i żeby gry też działały jakieś wie pan te najnowsze ale max to 1500 zł”.

Właśnie wszystkie w sklepach miały dysk 1 Tera, i3 i zintegrowaną intela grafikę, myślałem, że to tylko ja jestem dziwny jakiś ze swoimi wymaganiami :frowning:

Najlepiej zamówić internetowo np 2 modele które najbardziej Cię interesują i zdecydować przy odbiorze po zobaczeniu na żywo.

@chomik325
i5 8 generacji H jest wydajniejszym procesorem od ryzen
http://cpu.userbenchmark.com/Compare/Intel-Core-i5-8300H-vs-AMD-Ryzen-5-2500U/m425634vsm378273

1 polubienie

Jest, ale nie aż tak wiele, żeby specjalnie wybierać i dopłacać do i5. Tym bardziej, gdy nie chodzi o gry, gdzie rzeczywiście każdy procent się liczy. Obecne konfiguracje ze sobą walczące to z reguły R5 2500U + RX 560X lub i5-8300H + GTX 1050. I owszem, ten drugi zestaw i pod względem CPU i GPU jest nieco wydajniejszy, ale też średnio o parę ładnych setek droższy (w takiej samej pozostałej konfiguracji, np. 8GB RAM + SSD + Win10).

Nie da się doradzić na podstawie tego co napisałeś. To ma być twój jedyny komputer do pracy?

Dell Xps 15 9560 i7 16GB 256SSD GTX1050 FHD W10 dla grafika prędzej taki Dell sprawdzany z UK, ale do renderowanie i pracy z grafiką warto kupić jakiś laptop klasy DTR z 4 slotami na RAM.

Cześć,
ładnie to wygląda, ale nie jestem pewien czy to może oddać ciepło, to jest tak cieniutkie, nigdzie nie widzę wyjścia na chłodzenie, żeby nie było jak z macami pro, że nie może oddać ciepła :smiley:

I cena to też raczej ostro nie w tę stronę, mimo wszystko za duża, żeby wynosić sprzęt z domu.

Jeszcze ten acer był to się zastanawiałem: https://www.x-kom.pl/p/425302-notebook-laptop-156-acer-aspire-7-i5-8300h-8g-256-win10-gtx1050-fhd.html?partnerid=100448925&sm12=NTA=&ts=1532949264&token=4d04c8313b3ee730b3187e5e60d9a0f4&102#specification ale 5000 koła Della dygać na miasto aj, aj

Owszem, w tym Dellu GTX nieo throttluje, a przy najwyższym obciążeniu już nawet i5-7300HQ hamuje do 2,3 GHz. Nie chcę wiedzieć, co się pod tą pokrywką dzieje z Core i7. :wink:

W pracy korzystam z Dell Precision 3510 na i7-6820HQ i FirePro W5130M, i wiem jak to się potrafi nagrzać. Chłodzenie wskakuje na wyższe obroty już gdy tylko Windows w tle zacznie instalować aktualizacje. :joy:

Nie przesadzaj, w cale nie wygląda tak źle. Mam Lenovo Y700-15ISK i w cale tak strasznie to w biurze nie wygląda… jedyne co, to brudzi się jak ch*lera (w sensie szybko łapie paluchy)!

PS: Od kiedy wyraz ch*olera jest wulgaryzmem?

Musisz napisać po łacinie - Cholerae - wtedy nie cenzuruje :stuck_out_tongue:

Ach, te DP… przez nie heszcze łaciny muszę się uczyć… dobrze, że nie na starość :stuck_out_tongue:

Powinno być “infernum” :wink: ewentualnie: “damnare” :slight_smile:
Vibrio cholerae - to wg nomenklatury (w której używa się nazw łacińskich) nazwa bakterii, która po polsku nazywa się: przecinkowiec cholery :wink:

jestem pod wrażaniem waszej dyskusji :smiley:

Ktoś ma te ryzery, dobre to? :smiley:

Ja mam pecetowego Ryzena 5 1600 i spisuje się bardzo dobrze. :wink: Podkręcony nieco, świetnie się sprawuje. Poza testami w Primie95 jeszcze nie zdarzyło mi się go wrzucić na najwyższe obciążenie, pomimo zabawach w Unity, graniu w gierki i streamowaniu czy kompresowaniu. :smiley:

Jeżeli chodzi o mobilne - podobno zaskakują niskim TDP i potrzebą schłodzenia, także pomimo, że taki Ryzen 5 2500U ma aż 8 wątków i taktowanie w turbo max 3.6 GHz. Mocno trzymam kciuki, żeby nowy rdzeń w przyszłych Ryzenach, tj. Zen 2, dorównał wydajnością do rdzenia intelowskiego. Będzie rzeźnia na rynku CPU. :star_struck: