Sprzęt (Laptop .itd) do 7000 zł? z dofinansowania

Szukam laptopa do 7000 zł, będzie służył głównie do gier i nauki (mam lekcję inwidualne, i czasem używam laptopa)

Oczekuję od laptopa :

  • ekran 15.6 cali ;
  • wydajnego chłodzenia ;
  • min.16 GB RAM ;
  • karta graficzna w okolicach RTX 2060 ;
  • procesor jakiś wydajny średnio się znam na procesorach ;
  • dysk najlepiej SSD min.500 GB, przydał by się jeszcze jakiś HDD ;

W tej cenie mogą być jeszcze jakieś akcesoria typu myszka (nie obowiązkowe) :
Czego oczekuje od myszki :

  • lekka ;
  • podświetlana ;
  • z dodatkowymi przyciskami ;

I podobno w tej cenie ma być jakiś program dla niepełnosprawnych, ale nie wiem w poprzednim laptopie była jakaś IVONA coś w tym stylu i nigdy go nie użyłem więc nie wiem do pytam się…

Z tego programu :
https://www.pfron.org.pl/aktualnosci/szczegoly-aktualnosci/news/aktywny-samorzad-w-2020-roku/
Moduł 1, Obszar B

Jeśli się ktoś zna na tym programie może pisać, bo podobno potrzebuję papierów na laptop z dwóch różnych sklepów

Więc tak, lata temu miałem z podobnym doczynienia. Te papiery, to chyba faktura. Tzn, kiedyś było tak, że płaciłeś swoją część, a na fakturę PFRON dopłacał swoje 90%, czy ile tam.

7000 to sporo, pewnie 1 grupa/znaczny, jak na wzrok, to polecam na dzień dobry zrezygnować z 15 cali na rzecz 17. Chyba, że chcesz stosunkowo szybko przestać widzieć. :wink: Większy laptop poprawi tez kulturę pracy, łatwiej chłodzić.

Z sensowniejszych modeli:

Zostanie Ci jeszcze na zakup Iwony, i wiem, że jest to wykurzające przy korzystaniu z Internetu, ale jak masz coś większego do czytania, to warto korzystać i nie męczyć oczu. Zresztą nowsza wersja jest trochę lepsza od tych pierwszych, lupę i powiększenie masz bazowo w Windowsie, więc… :wink:

… wrzuć w internet nazwy tych modeli i poczytaj recenzje, znajdź podobne, a my Ci doradzimy. :wink:

Problemu z wzrokiem nie mam, no te papiery to chyba faktura coś w tym stylu a czy naprawdę potrzebuje papierów z dwóch sklepów ?

7000 zł i 10% wkładu własnego

No to po co Ci była Ivona i oprogramowanie dla ON. :stuck_out_tongue_winking_eye: Okej, mimo wszystko radziłbym 17, lepsza kultura pracy i żywotność, a jak nie, to szukaj tych specyfikacji w 15. :wink:

Ale ten program dla niepełnosprawnych jest wymagany czy nie ? Bo nie wiem jeszcze muszę się dopytać bo papiery można składać dopiero od 1 marca

Nie wiem, doczytaj warunki. :wink: Z tego co pamiętam wysokość dofinansowania zależy tez od grupy, i są tez limity ile na co można wydać (tzn. tyle laptop, tyle sprzęt etc). Jak pamiętam 7 tysięcy było na 1, a 2 tylko połowa. Jakbyśmy nie patrzyli, to za 3500 też są fajne. Mówie o tym, gdyż raczej urzędnicy niekoniecznie pójdą na wyjaśnienie “do gier i nauki” z 2060 i dadzą maksymalny limit. Pomyśl nad jakaś bardziej sensowna motywacją typu chcesz iść na studia informatyczne, bo lubisz komputery, a tam dużo grafiki i programowania i musi być mocny. :wink:

Nie wiem poprzedni kosztował ok.4000 zł a dofinansowania było 5000 zł , ok.5 lat temu

Wiesz, zobaczymy, Pisz na więcej, nawet jak przytną, to … Z ciekawości też sprawdzę 1 marca, może też się załapię, swojego złomka i tak rodzicom sprezentowałem praktycznie już. :wink:

Jeszcze nie wiem jak to wygląda mam nadzieję że nie będzie żadnych problemów, rok temu składałem i odrzucili bo że nie minął okres 5 lat i podobno teraz można składać przez internet

Tak, o wnioskach w sieci słyszałem, ale będziesz potrzebował profilu zaufanego lub “banku z listy zgodności”. :wink:

Moi rodzice mają konto bankowe w ING i posiadają zaufany profil, sam zakładałem ostatnio

Fajnie by było jakby więcej niż jedna osoba sie wypowiedziała

Jak ma być z dwóch sklepów to spojrzyj jeszcze na 17" o podobnych parametrach z tych list, bo nie jestem na bieżąco:

https://polecanelaptopy.blogspot.com/ (nowe i używane)

https://www.wykop.pl/tag/pustulkowelaptopy/ (konsultacje)

https://forum.pcformat.pl/Polecane-laptopy-ultrabooki-–-Lipiec-2016-t (aktualizowane)

http://forum.x-kom.pl/viewtopic.php?f=41&t=9706

https://www.purepc.pl/artykuly/notebooki (niżej zjechać są polecane)

https://www.purepc.pl/inne/top_10 (top 10)

Też składałem w 2019 roku, ale nie dostałem za pierwszym razem(braklo kasy) i sam sobie kupiłem, a w grudniu już mieli kasa, wysłaali list, ale już za późnio.

Laptop 1 :

Laptop 2 :

Myszka 1 :
https://www.komputronik.pl/product/655509/razer-viper.html

Myszka 2 :

Nie wiem na jakiej podstawie wybierają laptop i sklep ale znalazłem coś takiego + myszka, co sądzicie o tej myszce ?

A wiecie ile się czeka na potwierdzenie, dostanę dofinansowanie ? I ile będę czekał na laptop, no kiedy wpłacą pieniądze ? Jak papiery złoże na początku marca ?

Z miesiąc, ale raczej bliżej dwóch. Kiedyś wnioski dla studentów zbierali we wrześniu lub październiku, a wypłacali w grudniu/styczniu.

No i kwestia myszki, ja bym Pana beneficjenta zapytał, czemu taka droga, jak nie jest myszka do obsługi nogą dla bezrękich. Takie wymaganie komfortu trochę nie współgra z klawiaturą w 15 calach. :wink:

Z mojej perspektywy, jeżeli nie mas zamiaru nosić laptopa, to nie napalaj się na 15. Nie wiadomo, czy i ile kiedyś dadzą, a 2060 i i7 może cierpieć z throttlingu (+ generalnie żywotność).

Poczytaj sobie recenzje np. jednego, ten model wydaje się być stosunkowo chłodny. :wink:

Myszka jest lekka , podobno jeden z bardziej lekkich modelów od Razera , waży 69 g i posiada dodatkowe przyciski , razem 8 przycisków

Poczytałem tą recenzje i temperatury rzeczywiście nawet niskie jak na laptop, i pomyśle nad wersją 17 cali i wiadomo ze laptop 17 cali będzie lekko chłodniejszy od 15 cali, przy laptopie będę spędzał większość czasu i laptop da nauki to można kupić za 2000 zł więc można uznać że ten będzie bardziej do pracy niż nauki, i rozrywki :slight_smile:

A z tym programem to nie wiem czy jest wymagany czy nie ?

Rozumiem laptop do pracy i nauki. Ale dofinansowanie do laptopa gamingowego za 7k to jest k.:face_with_symbols_over_mouth:.a skandal. Sorry, ale mam nadzieję, ze nie dostaniesz.

Z tym to jest różnie. U mnie w firmie robimy czasem oferty do PEFRONU i czas oczekiwania na decyzję jest losowy. U nas wygląda to tak: przychodzi klient i prosi o ofertę na sprzęt wg określonej specyfikacji. Robimy taką ofertę i czekamy na decyzję. Bywa że i kilka miesięcy albo nawet dłużej (zależy od programu i funduszy). Jeżeli mamy decyzję zamawiamy towar (nie zawsze jest to dokładnie ten sam towar co na ofercie bo po dłuższym czekaniu jest po prostu niedostępny) i wystawiamy fakturę. Klient płaci swoją część a PEFRON robi przelew na swoją. Po zaksięgowaniu przelewu klient odbiera towar. Jeżeli chodzi o dodatkowe oprogramowanie to też zależy od programu, czasami jest potrzebne czasami nie. Bywają też inne wymagania np. do programu dla uzdolnionych artystycznie potrzebne były tablety graficzne.