Sprzęt (Laptop .itd) do 7000 zł? z dofinansowania

Lepiej on niż inni (“politycy”) skorzysta, obecnie ciężko nawet umiarkowane dostać, a do znacznego to trzeba by chyba obie nogi siekierą odciąć… Zgadzam się jednak, że bazowa kwota powinna być raczej koło 3.5 tysiąca, to już sporo. Za 7 tysięcy… lepiej dać dwóm osobom tańsze. :wink:

Sorry, ale takie moje jest zdanie i nie zmienię go. Rozumiem dofinansowanie dla osoby niepełnosprawnej na sprzęt potrzebny jej do pracy lub nauki ale nie na sprzęt gamingowy za 7k. Moim zdaniem to perfidne wykorzystywanie swojej niepełnosprawności. Zresztą jestem przekonany, że takiego dofinansowania na tego laptopa nie otrzyma. Ponieważ będzie musiał we wniosku uzasadnić do czego mu taki laptop za siedem tysięcy jest potrzebny. I co wtedy powie? “do nauki/pracy”. Odpowiedzą mu, ze wtedy wystarczy spokojnie laptop za 3k. Napisze we wniosku, ze do zabawy to pocałuje klamkę. PFRON to nie studzienka gdzie każdy niepełnosprawny z orzeczeniem może przyjść i na ładne oczy wyciągać z niej skarby które są w niej ukryte “bo mu się należy” bo jest niepełnosprawny. Ludzie nie mają na wózki inwalidzkie czy dostosowanie łazienki do swojej niepełnosprawności a PFRON ma komuś sponsorować komputer za 7k do zabawy. To tak nie działa. Chce komputer za 7k? Proszę bardzo. Niech zatrudni się w zakładzie pracy chronionej i na niego zarobi.

1 polubienie

W tej cenie celuj w modele z RTX2060
Lenovo Legion Y540-15 i7-9750H/16GB/512/Win10X RTX2060
HP OMEN 15 i7-9750H/16GB/512/Win10x RTX2060 144Hz
Oba modele posiadają wolny slot na jeszcze jeden dysk SATA. Do Twojej decyzji SSD czy HDD.

Nie obraź się, ale nie wiem na ile jesteś w temacie. Zakłady pracy chronionej są likwidowane, bo nie ma środków na nie, od 6 lat nie wzrosły dofinansowania. Jak znajdzie pracę, to może i dwa fakultety mieć i zarobi mniej niż na kasie w Biedronce, czyli minimalną. Znam trochę tę sytuację i szczerze, to więcej kasy z PFRON wyparowuje na fundacje, które “szkolą” niepełnosprawnych i istnieją dla samego istnienia. Wolę żeby każdy ON dostał laptopa do gier, na którego nie zarobi, niż by w ramach programu PFRON organizować szkolenie obsługi Worda dla ludzi z magisterkami, zapewniać catering, psychologa, trenera i jeszcze po tysiąc złotych miesięcznie dodatku szkoleniowego. Po tym sukcesie umieści się ich na stażach (u znajomych haha), a po 3 miesiącach wrócą na kolejne szkolenie. :wink:

Cały PFRON to patologia, poczynając od firm zerujących na niepełnosprawnych, wycieki środków, po dawanie laptopów do gier. Przy czym laptop do gier trafi przynajmniej niepełnosprawnego, a nie do fundacji/firmy na niepełnosprawnych żerującej. :wink:

Mnie rozwalił ten kawałek “I podobno w tej cenie ma być jakiś program dla niepełnosprawnych, ale nie wiem w poprzednim laptopie była jakaś IVONA coś w tym stylu i nigdy go nie użyłem więc nie wiem do pytam się…”

Zakłady chronione są w bardzo dobrej kondycji. A wiesz dlaczego? Bo właśnie przez to, że mają zwroty za wypłaty dla pracowników z PFRONu (sięgające w zależności od grupy nawet do 80% zwrotu) wygrywają prawie wszystkie przetargi bo mogą dzięki dotacjom z PFRONu w przetargu podać zaporową stawkę i cenę usług na które normalna firma nie będąca zakładem pracy chronionej nie może sobie pozwolić bo ona na żadne zwroty liczyć nie może. Dlatego ja bardzo bym chciał żeby takie zakłady upadały bo tworzą niezdrową konkurencję. Niestety ta patologia wciąż ma się bardzo dobrze.
Moja dyskusja się na tym kończy w tym temacie. Zdania nie zmieniam i mam nadzieję, że autor tego tematu odbije się od drzwi i nie zobaczy ani jednej złotówki z dotacji jaką ma nadzieję dostać na nową zabawkę.

Mój stan nie pozwala mi na samodzielne funkcjonowanie i lekcje mam inwidualne, więc przy tym laptopie praktycznie spędzam cały swój wolny czas, gram w gry z znajomymi i mój sprzęt już mi praktycznie nie pozwala z nimi grać, i pomoże mi w nauce potem pracy…

Nikt ci nie będzie fundował zabawek. Ty nawet nie kryjesz się z tym, że chcesz komputer do gier. Na komputerze w domu można zdalnie pracować, poszukaj ofert pracy zdalnej, skontaktuj się z zakładami pracy chronionej, przedstaw im swoją sytuację i wykaż odrobinę chęci że chcesz coś dać też od siebie. PFRON ci laptopa do zabawy na pewno nie sfunduje. Laptop do gier to zachcianka a nie potrzeba. Nie zapominaj o tym.

Na razie uczę jeszcze w szkole 2 liceum (mam lekcję inwidualne) więc nie wiem czy będę miał czas na pracę i czy mój stan zdrowia na to pozwoli, bo nawet trudniej mi usiedzieć kilka godzin dziennie bo większość dnia leże w łóżku ok.6 godzin dziennie mogę siedzieć bo po dłuższym czasie odczuwam ból, dla mnie laptop to potrzeba i zachcianka

Możesz podać linka do tych zakładów pracy chronionej, poczytam sobię ale w następnym roku podobno mam dostać rentę więc może powoli uzbieram na laptop ale mam nadzieję że dostanę dofinansowanie.

Jak tak to wygląda, to może popróbuj robić jakieś inne rzeczy na tym kompie, którego masz bo pracy innej niż przy kompie i zdalnej to możesz nie złapać więc warto by było zacząć inwestować w siebie i robić coś poza graniem. Ja nie mam takich problemów a młodszy byłem i już różnych rzeczy próbowałem, a nie było takiego powszechnego dostępu do neta tylko to co się udało wydrapać w prasie fachowej.

Jak dają dofinansowanie to czemu nie skorzystać :slightly_smiling_face: jakby nie byłem niepełnosprawny to pewnie by robiłem co innego

80 % dostaniesz dla faceta ślepego, dosłownie. Jakoś w ochronie lub sprzątaniu takich niewidomych nie ma… problem patologii pt. zdrowy z orzeczeniem jest już insza inszością. Żeby nie było: nie popieram laptopa do gier za 7k, ale wole zapłacić na taki podatek niż na inne debilizmy lub defraudacje, bo na lepsze wydanie nie ma co liczyć. :wink:

@anon7248146 dziękuję za pomoc bo chyba jest jedyną która próbuje mi pomóc, a @sidkwa zostawię lepiej go bez komentarza

Lepiej 7000 zł na laptop dla osoby niepełnosprawnej niż dla jakiejś patologii, ten sprzęt to takie moje małe marzenie :slightly_smiling_face:

Ja po tym co widzę dalej to popieram @sidkwa. TO jest skurwysyństwo. Nie działa ci jakaś gra nie musisz w nią grać to nie powietrze nie umrzesz bez tego.

Wiem że nie umrę jeśli nie zagram w jakąś gre, ale mogę sobię umilić czas bo tak naprawdę po co gra się w gry ? By umilić czas nie mogę grać w piłkę więc gram w gry

To jest typowe użalanie się nad sobą i wykorzystywanie swojego statusu niepełnosprawnej osoby. Tobie naprawdę wydaje się, że dostaniesz dofinansowanie na komputer do gier? To się ostro przeliczysz. Może jeszcze kino domowe? No przecież jak to? Niepełnosprawny też ma prawo do oglądania filmów? Może jeszcze blu-ray ci pfron fundnie. Ogarnij się - bo właśnie przez taką roszczeniową postawę cierpią inni niepełnosprawni którzy naprawdę tej pomocy wymagają.
Myślisz, że pfron mając do wyboru dołożyć się komuś do wózka inwalidzkiego czy tobie do laptopa byś mógł sobie pograć wybierze ciebie?

Możesz też zrobić X innych rzeczy nie ruszając się z łóżka. No skoro tak wszystko wszystkim można za frajer fundować to może zrzuta na 911 (Carrera4s bo 450KM w 4 napędzie mi się podoba) dla mnie, bo to takie moje małe marzenie od jakiś 20 lat. Bo w sumie jeździć to można i pandą, ale czemu by sobie nie umilić czasu.

Na poprzedni laptop dostałem dofinansowanie to było ok.5 lat temu i wtedy było ok.5000 zł i porównywanie auta do laptopa :thinking: ale auto nawet ładne

Jaki jest laptop kupiony 5 lat temu? To już czasy mocnych i5

Dokładnie ten model, był kupiony ok.5 lat temu :

https://www.x-kom.pl/p/161469-notebook-laptop-156-lenovo-y510p-i7-4700mq-8gb-1000-dvd-rw-gt755m.html

Bo nie wiem, czy 5 lat temu to był laptop do gier ? Może lepiej będę szukał Do domu/Do gier ? Bo np. MSI GL65 jest typowym laptopem Do Gier, po prostu nie chce żeby mi odmówili dofinansowania bo niektórzy mówią że mogą mieć problem ze laptop jest do gier