Sprzęt (Laptop .itd) do 7000 zł? z dofinansowania

Nie wezmę udziału w dyskusji, śmierdzi mi tu patologią programu PFRON. W skrócie: ciężko pracuję czasem po 15h na dobę na podatki, ale mnie nie stać na i7 co kilka lat i dodatkowo zarabianie na tym, bo pewnie po 5 latach możesz sprzedać “stary laptop”? Kurw4 mać, ludzie nie mają na leki a z drugiej strony zmiana laptopa co kilka lat i jak tu jeszcze wcisnąć IVONę, żeby pod PFRON podchodziło :frowning: Państwo opiekuńcze - a ja z matką z 10h na SOR czekałem. Patologia.
Z mojej strony EOT

2 polubienia

My się tutaj oburzamy bo autor jest bezczelny - ale myślę, że to z racji na jego młody wiek dlatego mu to wybaczam. Z drugiej strony znam doskonale sytuację w PFRONie i jestem na 99% pewny, że tej dotacji nie dostanie. On po prostu nie rozumie tego, że PFRON nie jest od spełniania zachcianek. Nie jest świętym Mikołajem do którego można napisać list z prośbą o laptopa pod choinkę i się go dostanie. Ten jeden procent niepewności zostawiłem dlatego że być może autor ma jakiegoś znajomego urzędnika w tej organizacji wtedy coś wymyślą by okantować system. W innym przypadku gdy ludziom brakuje na wózki i jeżdżą na rozwalających się sprzętach łatanych plastrami i poskręcanymi drutami bo zardzewiałe śrubki już popękały to już widzę jak komuś PFRON ze swoich funduszy funduje nowiutkiego gamingowego laptopa. Drogi autorze tego tematu nie masz najmniejszych szans uzyskać taką dotację. Poza tym prosząc o taką pomoc PFRON tracisz szacunek w oczach nie tylko zwykłych zdrowych ludzi ale też twoich kolegów niepełnosprawnych którym brakuje na leki i ostatnia rzeczą o jakiej marzą nie jest laptop ale lek przeciwbólowy, którego muszą sobie odmówić bo ich nie stać bo PFRON dał ci na laptopa a nie im na lekarstwa. Czaisz tą ironię?
Od spełniania takich zachcianek są firmy. Kontaktuj się z jakimś producentem laptopów. Opisz swoją sytuację, pokaż im historię choroby. Zorganizuj jakąś zbiórkę w necie na stronach do tego przeznaczonych. I zapomnij o dotacji na tel cel z PFRONu bo nie do tego ta organizacja została powołana i nie do końca rozumiesz jej sens istnienia.

A przeczytaliście w ogóle ten program, pisze

  • zadanie 1 – pomoc w zakupie sprzętu elektronicznego lub jego elementów oraz oprogramowania, ja to rozumiem tak, zakup komputera, laptopa lub myszki .itd i oprogramowania…

https://www.pfron.org.pl/aktualnosci/szczegoly-aktualnosci/news/aktywny-samorzad-w-2020-roku/

Zwiększono maksymalną kwotę dofinansowania:

  • zakupu sprzętu elektronicznego dla osób z dysfunkcją obu rąk (B1) - z kwoty 5.000 zł do 7.000 zł,

Mój wózek kosztował ok.15 000 zł no wiadomo że dofinansowanie było ale dość marne, więc na zakup laptopa ciężko sobię pozwolić

[ Na wstępie, żeby było jasne - bardzo mi przykro, że masz jakąś niepełnosprawność, pewnie nigdy nie zrozumiem z czym się borykasz, sam jestem na tyle co się da zdrowy (mam zdrowe dwie ręce i nogi). To nie jest tematem ]

Boli mnie to: “Szukam laptopa do 7000 zł, będzie służył głównie do gier i nauki (mam lekcję inwidualne, i czasem używam laptopa)” - żebyś chociaż postarał się to ubrać w jakieś ckliwe słowa jak te wszystkie automagiczne zbiórki, że “komputer potrzebny Ci do nauki programowania, pozwoli Ci to w przyszłości spełniać się zawodowo i być przykładnym obywatelem dorzucającym się w podatkach na innych beneficjentów PFROM i innych 500+” i inne pierdolety. Ale nieeeee, laptop do gier. Należy mi się. BO TAK. Nie ważne, że są inni potrzebujący, że prawdziwe ubóstwo siedzi cicho w kącie i nie prosi o pieniądze… NALEŻY MI SIĘ LAPTOP DO GIER bo mój stary (7685 wg. passmark) i7 używany chodzący teraz po ok. 2tys zł się nie nadaje.

W uproszczeniu - następnym razem zapytaj, że szukasz laptopa do 7tys. i nie wspominaj o PFRON. To tyle.

1 polubienie

Dołóż groche i masz Fajnego MSI z GTX 2070:

ASUS ROG Strix G i7-9750H/16GB/512

Chyba najelegantszy laptop z mocnych gaminówek. Dodatkowo ma fajne oprogramowanie ktore pozwala w dowolny sposób personalizować oświetlenie lub nawet synchronizować z innymi urządzeniami od Asusa. Tutaj możesz zobaczyć przykład https://www.youtube.com/watch?v=dwoHmidP764

Ewentualnie tańsza wersja z GTX 1660 TI (wolniejszy od GTX 2060, jedynie o jakieś 10-15%))

ASUS ROG Strix G i7-9750H/16GB/512

To nie jest oszustwo autora, a realia w naszej pięknej Polsce.
Winnych szukaj w Warszawie, budynek MRPiPS, gabinet p. Maląg. :wink:
To tam sie powołuje szefa PFRON, to tam (teoretycznie) sie nadzoruje. Najświeszniejsze jest, że PFRON nie przelewa środków pomiędzy różnymi programami. Tzn. jak nikt nie weźmie laptopa, to na wózki nie przeleją. Znając ich, to dofinansują wybory miski na wózkach lub zawody sportowe beznogich narciarzy, tym sie można pochwalić… a wózkiem Kowalskiego i Nowaka nie. . :wink:

Chciałem się zapytać o laptop i jak działa ten program od PFRON

Jestem po prostu szczery

Z ogólnej zasady PFRON został stworzony po to by pomóc osobom niepełnosprawnym w aktywacji na rynku pracy. Firmy zatrudniające przez kilka lat w swoich szeregach 80% pracowników z orzeczeniem o niepełnosprawności nazywane są “zakładami pracy chronionej” i otrzymują od PFRONu zwrot wypłat jakie firma wypłaca swoim niepełnosprawnym pracownikom przez co koszt zatrudnienia takiego niepełnosprawnego pracownika jest dużo niższy niż zwykłego (zdrowego). Szczytny cel - niestety tworzący patologię na rynku pracy. Ponieważ są firmy, które by uzyskać dotację zatrudniają w swoich szeregach wyłącznie pracowników z orzeczeniem dyskryminując pracowników zdrowych, którym ewentualnie zamiast umowy o prace proponuje się umowę na śmieciówce - mimo, że obowiązki jakie spadają na tego pracownika są identyczne jakie ma pracownik niepełnosprawny zatrudniony na umowie o pracę.

Ja myślę, że jesteś też dość młodą osobą. I ja rozumiem twoje marzenie - mieć fajnego laptopa, wpłacić za niego 700 zł własnego wkładu a 6300 dostać dotacji. Pamiętaj jednak, że te dotacje nie idą na zachcianki i rozrywki. Kupując tak drogiego laptopa będziesz musiał udokumentować i uzasadnić dlaczego potrzebny ci aż taki laptop za 7k a nie wystarczy ci taki za 3k. Jeżeli uzasadnisz to tym, że chcesz grać w gry to odbijesz się od ściany. Jak pisałem PFRON zajmuje się aktywacją niepełnosprawnych na rynku pracy dlatego musisz przekonać urzędników, że taki sprzęt potrzebny ci jest do pracy, że będziesz na nim pracował i będzie pozwalał ci (przynajmniej w jakieś części) na własne utrzymanie.

Poprzedni laptop brałem ok.5 lat temu czyli miałem wtedy ok.12 lat, więc nie wiem czy wtedy był potrzebny do pracy ale wtedy dofinansowania było 5000 zł

Pokój. :wink:
Oczywiście mam też zastzreżenia do “laptopa do gier z PFRON”, ale nie oceniam, bo wiem jak ten system działa. No i ZUS grupy nie daje na piekne oczy. Mam tylko nadzieję, że jednak poza grami coś konkretnego dojdzie kiedyś. :wink:

Wybierz któryś z tych wskazanych wcześniej, ewentualnie możesz dołączyć też tańszy pisząc, ze w razie ograniczonych srodków blablabla, np. coś w ten deseń. Wersje 17 i 15 cali są, a zwracam uwagę z racji problemu z umotywowaniem. :wink: https://www.x-kom.pl/p/507017-notebook-laptop-17-3-lenovo-ideapad-l340-17-i5-9300h-16gb-480-win10x-gtx1650.html)

Pomyślałem że dodam to do tematu, że wnioski można oficjalnie składać podobno jest opcje przez internet ale średnio wiem jak to wygląda ale daje tu wersję PDF :slight_smile:
Wniosek AS B1-3-4 §.pdf (191,1 KB)

Nie chciałem zakładać nowego tematu, jak spisuje się chłodzenie w tym laptopie ?

Przyzwoite. :wink:

Wiecie jak wygląda to z tym dokumentem faktura PRO FORMA

I jak wygląda z ważnością tej faktury w Komputronik napisali mi że 7 dni a w jakich sklepach jest kilka miesięcy albo czy np. można ją przedłużyć bo 7 dni to mało, i że mam mieć je z dwóch innych sklepów

Potrzebuję papierów na laptop z dwóch różnych sklepów ale nie wiem gdzie znajdę ten drugi sklep w Komputronik mają straszne braki, pierwszy sklep mam gdzie znajdę laptopy czyli X-Kom (nie wiem czemu ale że mam mieć papiery z dwóch różnych sklepów)

Możecie dać po 2 linki do tych laptopów jeden z X-Kom, drugi z innego sklepu obojętnie jakiego i w jakiej cenie ważne żeby laptop był ten sam

DELL Inspiron G7
MSI GL65 lub GL75
Lenovo Legion Y540

Wszystkie z RTX2060, 15 lub 17 cali…

Proszę uprzejmie dwa takie same GL-e 65 z matrycą AHVA 120Hz, która w nocy jest lepsza od IPS-a, bo ma lepszą czerń.


Wydawać tyle na sprzęt i nie zwracać w ogole uwagi na wykonanie i jakść chłodzenia…

MSI GL to budżetowy laptop, praktycznie najniższa seria.

On chce wykorzystać podatników i mieć to z dotacji. Więc dla niego to “rybka”/