Stary komputer do ściągania z sieci

Witam. Kilka lat temu podarowałem swojemu kuzynowi swój stary komputer, teraz kuzyn ma nowy, a do mnie wrócił stary “grat”. Ale myślę że mogę go wykorzystać. W domu mam sieć(Wi-Fi N i Gb Ethernet), więc pomyślałem, że postawię go w nieużywanym pomieszczeniu pięto niżej i zamiast męczyć mój, mogę męczyć stary. Chciałbym go wykorzystywać okresowo do ściągania legalnych materiałów z sieci. Do tego myślę, że jeszcze się nadaje. W środku mamy starą płytę Solteka SL75-DRV4, Semprona 1.2Ghz, 512 RAM-u DDR, HDD 40GB, zasilacz Codegen 350W i jakaś grafika nVidii pod AGP. Stawiam na nim właśnie nowego XP-ka Home. Ogólnie powiem tak, nie mam ani dodatkowego monitora ani dodatkowych urządzeń peryferyjnych. Więc chciałbym kontrolować go zdalnie, z mojej jednostki, przy użyciu programu Team Viewer. Tylko że sprzęcik nie ma karty sieciowej. Co mu kupić? Na Wi-fi(będzie stał prawie równo piętro pod routerem) czy na Ethernet? Chciałbym, aby on stał sobie w kącie i odpalałbym go i wyłączał również zdalnie. Tylko ta płyta co prawda jest zgodna z WOL(Wake on Lan), ale wymaga(chyba) podpięcia karty do złącza WOL na płycie. Co z tym zrobić, nie wiem czy znajdę jeszcze taką kartę. Kolejna sprawa, lepiej na PCI czy USB? Chyba na PCI… Polećcie mi konkretny model na Wi-Fi i Ethernet.

Kolejna sprawa - co jeszcze mogę zrobić, ab ten gracik ciągnął mniej prądu? Wyłączyć mu grafikę, czy co? Może grafikę i coś jeszcze? No i czy po takich wyłączeniach ten stary komputer będzie chociaż ciągnął mniej prądu od mojego aktualnego(Pentium D, 2GB RAM DDR2, 3 dyski(160, 160 i 250GB), zasilacz 400W, Radeon X550)

witam, te procesory niestety nie maja zadnych funkcji energooszczednych, ale mozna sprobowac zmniejszyc taktowanie i napiecie w biosie, najlepiej podlaczyc przez ethernet bo stabilnosc 100 procentowa i przekierowac porty jezeli to mozliwe, ale taniej wyszlo by kupienie routera z obsluga bittorrent.

Tylko, że ja nie ściągam z torrentów. Ściągam z linków i czasami serwisów rapidshare\hotfile. A one wymagają dodatkowo rozłączania i połączania z internetem po każdym ściągniętym pliku aby nie czekać. Tą sprawę najlepiej załatwia JDownloader. Nie znalazłbym takiego routera(na ADSL, nie xDSL). Chociaż może kiedyś wyjdzie do niego jakiś nieoficjalny firmware, a router ma USB. O co chodzi z przekierowaniem portów?

A jeśli wyłączyłbym kartę graficzną, miałbym obraz w Team Viewerze?

Zasilacz Codegen - mogą być fajerwerki :-),cud,że jeszcze nie spalił pokoju,albo mieszkania,tą jedną rzecz bym zmienił,przynajmniej Delta 350,400 W

Denerwuje mnie jeżeli ktoś narzeka bezpodstawnie na zasilacze marki Codegen. Ja w życiu spotykam więcej spalonych Modecomów niż fellów. Sam montuje od czasu do czasu Codegony i wiem żę pracują bardzo dobrze! Potrafią pracować nawet 5 / 6 lat bez awaryjnie, a i znam takie co 10 lat ciągneły dobrze. Dla mnie to mit! Mam stertę spalonych innych, a codegonów na prawde nie wiele.

Kolejny mit odnośnie że jak się spali to spali wszsytko, guzik prawda, jeden na 4 uszkodzone codegony uszkadza jeszcze tylko dysk, i nic więcej. A przewineło mi się dużo komputerów z codegonami przez dłonie.

pierdoły piszesz-- zaraz napiszecie żeby wymienił procesor,dołożył ramu grafikę wymienił no i płyte bo to przecierz zabytek

zestaw wytrzymał tyle lat katowany przez dwóch użyszkodników więc jest sprawdzony i będzie działać

Popieram przedmówce!

Zasilacz będzie już pewnie z 5 lat i trzyma się dobrze…Czekam na odpowiedzi.

przez wifi nie wzbudzisz raczej komputera, po lanie da radę :wink: jak chcesz wyjąć grafikę skoro ta płyta nie ma zintegrowanej ? bardziej opłaca się jeśli już zakupić jakiś zajebiaszczy zasilacz małej mocy z wysoką sprawnością np jakąś deltę.

naprawde mowienie ze codegen jest wporzadku to oklamywanie samych siebie i prosilbym aby takie glupoty nie byly powielane, ale wkoncu jak sie wsadzi lipne psu to szybciej sprzet pada i firmy zarabiaja.

8 lat temu większość komputerów hulała na Codegenach ;).

i wtedy wiekszosc mobaskow po 2 latach mialy powybulane kondensatory lub dysk zbadowany i nagrywarke uwalona, moj przypadek, dziekuje.

Fałsz, większość które widziałem i pracowały na codegonach były w dobrym stanie, tylko ok 4 na 10 płyt pracujących na codegonach miało p o wylewane kondensatory. Wybulanie kondensatorów jest wadą produkcyjną.

przyczyn puchnięcia kondensatorów było kilka, nie tylko zasilacz, w abistach montowano kondensatory o zbyt małej pojemności dlatego puchły, puchły też z powodu wysokiej temperatury.

Panowie, nie róbcie OT. Odpowiedzcie po prostu na moje pytania, najbardziej zależy mi na tym, jaką kartę mam kupić i czy będzie potrafiła wzbudzić komputer bez podłączania jej do złącza WOL na płycie.

http://planet.pl/produkty/karty_sieciow … e/enw_9504 przeczytaj opis powinna Ci pasować

A ta firma się nadaje? Do końca jej nie znam. No i kolejny raz pytam: czy muszę kupić kartę ze złączem WOL i do tego złącza na płycie ją podłączyć, czy wystarczy zwykła, która i bez tego złącza obudzi komputer?

planet to wporzadku firma posiadam wl-8305 od 2003r i nie ma problemow - na niektorych distrach linuksa musialem ndiswrappera uzyc ale to wina chipu bo producent olewa opensource (texas instruments)

Mnie tam linuks nie obchodzi. Więc co z tym złączem WOL???

za pewne musi być karta z wol…